Wpis z mikrobloga

Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten wpis zawołam jak dojdzie do rozprawy, jak się rozstrzygnie.

W skrócie przekroczone są normy hałasu nocnego dla zabudowy wielorodzinnej. Walczyłem o instalacje ekranów akustycznych, przeniesienia pociągów towarowych na porę dzienną itp. Po wielu nieudanych próbach negocjacji postanowiłem wziąć byka za rogi napisać pozew. I zobaczymy...

#pozew #kolej #halas #oswiadczenie
xdrcftvgy - Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten...

źródło: comment_1593791768kWhsWGmvSz4SC7idWM1oX2.jpg

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
@enron jak się domyślam chodzi o to, że nie spełnia wymaganych norm halasu?
Odpowiem troche odwrotnie.
W przypadku jak jest zaklad to na 90% posiada pozwolenie zintegrowanie, w którym są wyznaczone punkty kontrolne pomiaru halasu (są one z reguly zlokalizowane w najgorszych punktach, albo na granicy dzialki zakladu, albo na granicy zabudowy jedno/wielorodzinnej). I w tych punktach robi się pomiary. W przypadku jak starasz się o budowę domu w okolicy zakladu to
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Budujesz się przy torach, a później jesteś wielce zaskoczony, że jest hałas. I jeszcze domagasz się odszkodowania z tego tytułu. Ty wstydu nie masz!
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: No ale ja pytalam o co innego.

@futrzakos: dzięki :) trochę to bez sensu przynajmniej z punktu widzenia takiego zakładu, lotniska etc. I rzeczywiście wychodzi potem na to, że najpuetw był sobie na odludziu zakład, żeby nikomu nie przeszkadzać, a potem i tak ma lipe, bo ktoś świadom hslasu wprowadza się i tak i robi aferę...
I tutaj zgadzam się z @enron, powinna być omowa, że regeneracji się
  • Odpowiedz
skoro są jakieś normy, to powinny być przestrzegane i tyle - tu nie ma żadnego pola do dyskusji.


@HansLanda88: Inne rozporządzenie nakazuje sytuowanie budynków w takiej odległości, żeby normy odnośnie hałasu były spełnione. I kogo tu winić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
co było pierwsze? Tory czy zabudowa? Następny co kupił mieszkanie przy torach bo tanio a potem mu pociągi przeszkadzają.


@TatoAktywny:

prawo obowiazuje wszystkich

do tego nie obowiazuje prawo "bycia pierwszym".

Kupil kolo torow i w zwiazku z tym musi sie liczyc z pewnymi ograniczeniami/niedogodnosciami, ale nie z bezprawiem. Jezeli sa normy okreslajace, jak bardzo mozna ingerowac halasem na dzialki sasiednie, to to oddzialywanie nie moze byc wieksze!

To ze ty sie
  • Odpowiedz
Pociągi będą miały zakładane filcowe kapcie na koła po 22.


@zakowskijan72:

ty sie smiejesz, a prawda jest taka, ze kolej musi remontowac swoje wagony, i ograniczac halas z hamulcow, czy podczas remontow torow, tory zamiast skrecania, sa ze soba spawane. I to nie tylko w PL, ale w calej Unii.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Przegrasz. Wystąpiłeś ze złym roszczeniem.

Prawo ochrony środowiska uprawnia do odszkodowania za szkodę i odszkodowania za zmniejszenie wartości nieruchomości, nie zadośćuczynienie. No i na dodatek dotyczy to obszarów ograniczonego użytkowania.
  • Odpowiedz