Wpis z mikrobloga

Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten wpis zawołam jak dojdzie do rozprawy, jak się rozstrzygnie.

W skrócie przekroczone są normy hałasu nocnego dla zabudowy wielorodzinnej. Walczyłem o instalacje ekranów akustycznych, przeniesienia pociągów towarowych na porę dzienną itp. Po wielu nieudanych próbach negocjacji postanowiłem wziąć byka za rogi napisać pozew. I zobaczymy...

#pozew #kolej #halas #oswiadczenie
xdrcftvgy - Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten...

źródło: comment_1593791768kWhsWGmvSz4SC7idWM1oX2.jpg

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
@tomszczyk jeśli chodzi o drogę to musisz wbijać do zarzadcy drogi, męczyć ich tam. Jeśli chodzi o hałas to są tutaj dwa aspekty:
- halas komunikacyjny którym zajmuje się WIOS, jest on mierzony na zewnatrz budynku.
- hałas wewnątrz budynków, tutaj bodajże sanepid zajmuje sie tym z tego co pamiętam (halas w pomieszczeniach).

Co do drgań to też jest możliwość walki na dwa fronty. Pierwszy to drgania przenoszone na budynek, drugi
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy a gdyby Oo mieszkał tam od urodzenia to też będziecie mieli do niego sapy, że mógłby się kiedyś w końcu przeprowadzić? Normy są takie, a nie inne. Normy są po to, żeby ktoś kto kiedyś się tam wprowadzi, nie będzie narzekać na hałas. I o to między innymi walczy Op moi drodzy.
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: caky czas piszesz o tym, że przekraczane są normy dla dla terenów mieszkalnych. Jednocześnie przyznajesz, że kolej była najpierw.

czyli jeżeli kolej pierwsza kładzie tory zgodnie z wymaganiami dla miejsc bez ludzi, a potem na to miejsce przychodzą budować się ludzie, to kolej musi zmodyfikować tory tak, żeby spełniały wymogi dla terenów mieszkalnych?

Bo tak wynika z tego, co piszesz.
O od razu uprzedzam, bo widzialan Twoje reakcje wyżej,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@szarybanan: akurat ci co atakują OPa to ludzie pokroju tego typa co za plakat Trzaskowskiego groził spaleniem, albo za zgłoszenie pijanego kierowcy wyzywają od konfidentów. Gimbusy nie potrafiące zrozumieć, że normy i prawo obowiązują każdego, że istnieją uciążliwości, immisje itp. Dzięki takim pozwom będzie coraz mniej takich patologii typu PnB na terenach zalewowych.
Poza tym może OP mieszka tam 3 pokolenie, a ruch z biegiem lat się zwiększa, to dotyczy
  • Odpowiedz
  • 0
@agaja rozporządzenie ministra ochrony środowiska mówi jasno. Normy hałasu są ustalone źródło z kolei dla zabudowy wielorodzinnej nie może przekraczać 56dB w porze nocnej. I tyle.

Nie wnikałem w temat zagospodarowania przestrzennego. To stare budownictwo kolej istnieje już parędziesiąt dobrych lat te bloki także.
  • Odpowiedz
@agaja tak jest to wyglada.
Np. Jest zakład produkcyjny, działa sobie 10 lat, ktoś kupuje działkę mieszkalną obok, buduje dom i wnosi skargę, że zakład mu halasuje pod nosem. WIOS stwierdza przekroczenia hałasu i zakład musi cos, z tym faktem zrobić. Albo robi kolejne pomiary i stwierdza że jest ok, albo bawi się w wyciszenia, zmianę organizacji pracy itd.
  • Odpowiedz
@enron:


Jak ktoś postawi wieżowiec 10 metrów od autostrady to należy ją zlikwidować?

Jeśli developer dostał pozwolenie na wybudowanie wieżowca 10 metrów od autostrady, to znaczy, że normy były wtedy spełnione.

@szarybanan: albo raczej deweloper dał łapówkę urzędnikowi, bo nie jest tak że nagle pociągi zaczęły być głośne. Czyli proces z miastem + sprawa kryminalna.
  • Odpowiedz
@agaja tak jest to wyglada.

Np. Jest zakład produkcyjny, działa sobie 10 lat, ktoś kupuje działkę mieszkalną obok, buduje dom i wnosi skargę, że zakład mu halasuje pod nosem. WIOS stwierdza przekroczenia hałasu i zakład musi cos, z tym faktem zrobić. Albo robi kolejne pomiary i stwierdza że jest ok, albo bawi się w wyciszenia, zmianę organizacji pracy itd.

@futrzakos: brakuje mi tu jednego etapu: inwestor chce wybudować blok
  • Odpowiedz
@xdrcftvgy: Ciagle argumentujesz, ze trzeba Ci pokazac rozporzadzenie, ze to ty lamiesz prawo. Ale nie dociera do Ciebie, ze nie o to chodzi ze nie masz racji - prawo jest po twojej stronie i masz racje. Natomiast to, ze masz racje, nie zmienia jednak faktu, ze jestes tym idiota, ktory buduje sie obok torow a potem narzeka. I na to nie ma paragrafu.

  • Odpowiedz
Ty nie rozumiesz, dlaczego mi się chciało to napisać, ja nie rozumiem jak można kupić dom obok torów i potem narzekać na pociągi i jesteśmy kwita ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz