Wpis z mikrobloga

Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten wpis zawołam jak dojdzie do rozprawy, jak się rozstrzygnie.

W skrócie przekroczone są normy hałasu nocnego dla zabudowy wielorodzinnej. Walczyłem o instalacje ekranów akustycznych, przeniesienia pociągów towarowych na porę dzienną itp. Po wielu nieudanych próbach negocjacji postanowiłem wziąć byka za rogi napisać pozew. I zobaczymy...

#pozew #kolej #halas #oswiadczenie
xdrcftvgy - Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten...

źródło: comment_1593791768kWhsWGmvSz4SC7idWM1oX2.jpg

Pobierz
  • 196
to zadośćuczynienie. Tak jakby ktoś Ci złamał nogę i ty do dziś czujesz bol przy chodzeniu. Co Ci dadzą pieniądze? Nic ale na tyle wyceniłem ja swój ból psychiczny od budzenia nocnego w okresie letnim.


@xdrcftvgy: Ale nadal będziesz się budził i w okresie letnim w przyszłości, a drugi raz ich nie pozwiesz przecież o to. Nie lepiej wnieść o ekrany?
@xdrcftvgy zasadnicze pytanie: czy to Ty zakupiłeś działkę i wnosiles o warunki zabudowy w gminie? Czy deweloperka/rynek wtórny?

Tak czy inaczej, nie złośliwie lecz z czystej ciekawości: jak byłeś po raz pierwszy oglądać to mieszkanie/dom to nie widziałeś że tam są tory? A jeśli widziałeś, i widziałeś również że będziesz miał do nich 40m, to nie przeszło Ci przez myśl że może być głośno?

Nie pojmuję Twojego toku rozumowania, wprowadzasz się 40
@xdrcftvgy To kolej Ci chińczyków sprowadza żeby linię przebudować a Ty ją jeszcze skarżysz niewdzięczniku?

Nie jestem z Podlasia, po prostu siedzę w budownictwie infrastrukturalnym
@xdrcftvgy: dla mnie to wyglądasz na cebulaka co chce spróbować wytargać trochę kasy od kogoś. Naczytałeś się bzdur w internecie i liczysz na kosmiczną sumę 15k... Już mogłeś iść do radcy żeby za 100 zł napisał Ci pismo.
  • 1
@bori to kiedy w końcu wchodzą robić te tory?:) zanim zrobią 3 lata też będzie niezły jazgot. Ekrany naprzeciw mojego bloku mają być 4metrowe. Też jestem ciekaw jak to zadziała. Dużo może dać sama modernizacja w gruncie tzn torowiska.
@bori

Co dalej, zamykanie na noc autostradowej obwodnicy Wrocławia bo tam też hałas przeszkadza mieszkańcom nowoczesnych osiedli deweloperskich?


https://gazetawroclawska.pl/zmiany-na-aow-kierowcy-musza-zdjac-noge-z-gazu-obowiazuja-ograniczenia-predkosci/ar/c1-15054930

Przez całą Autostradową Obwodnicę Wrocławia samochody osobowe mogą jechać maksymalnie 120 km/h, a ciężarowe 80 km/h. Wprowadzenie ograniczenia prędkości w tym miejscu było zapowiadane od kilku miesięcy, ostatecznie weszło w życie 26 czerwca. Jest to odpowiedź na protesty mieszkańców, którzy skarżyli się na hałas generowany przez pędzące samochody.


( ͡° ʖ̯