Wpis z mikrobloga

Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten wpis zawołam jak dojdzie do rozprawy, jak się rozstrzygnie.

W skrócie przekroczone są normy hałasu nocnego dla zabudowy wielorodzinnej. Walczyłem o instalacje ekranów akustycznych, przeniesienia pociągów towarowych na porę dzienną itp. Po wielu nieudanych próbach negocjacji postanowiłem wziąć byka za rogi napisać pozew. I zobaczymy...

#pozew #kolej #halas #oswiadczenie
xdrcftvgy - Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten...

źródło: comment_1593791768kWhsWGmvSz4SC7idWM1oX2.jpg

Pobierz
  • 196
  • Odpowiedz
co było pierwsze? Tory czy zabudowa?

kupiłeś mieszkanko na zadupiu po taniości i teraz liczysz na darmowy hajs xD ?

Co dalej, zamykanie na noc autostradowej obwodnicy Wrocławia bo tam też hałas przeszkadza mieszkańcom nowoczesnych osiedli deweloperskich?

Jeżeli to nie bait, to mam nadzieję, że sąd ci powie, że jesteś dzbanem

Kurde kupujesz działkę przy torach/torze wyścigowym/lotnisku/whatever i masz problem ze Ci głośno? No opie, zmiłuj sie


@
  • Odpowiedz
PLK nie są tu w żaden sposób czemukolwiek winne.


@enron: Ale to PLK ma obowiązek nie generować hałasu powyżej norm poza obrębem swojej działki. Kolej mogła wykupić szerszy pas ziemi albo nie wiem, zapłacić właścicielom okolicznych gruntów za wpisanie do księgi wieczystej rezygnacji z roszczeń w sprawie hałasu. To, że kolej sobie pierwsza pociągnęła tory nie znaczy, że właściciele okolicznych działek nie mogą już się na nich pobudować, to nie
  • Odpowiedz
PLK nie są tu w żaden sposób czemukolwiek winne.


@enron: Ale to PLK ma obowiązek nie generować hałasu powyżej norm poza obrębem swojej działki. Kolej mogła wykupić szerszy pas ziemi albo nie wiem, zapłacić właścicielom okolicznych gruntów za wpisanie do księgi wieczystej rezygnacji z roszczeń w sprawie hałasu. To, że kolej sobie pierwsza pociągnęła tory nie znaczy, że właściciele okolicznych działek nie mogą już się na nich pobudować, to nie
  • Odpowiedz
@tomszczyk: Zarządcami dróg są dla dróg:
1) krajowych - Generalny Dyrektor Dróg Publicznych,
2) wojewódzkich - zarząd województwa,
3) powiatowych - zarząd powiatu,
4) gminnych - zarząd
  • Odpowiedz
@enron: http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20190002286/O/D20192286.pdf

Rozporządzenie jasno określa kiedy wykonuje się pomiary:

§ 10. 1. Okresowe pomiary hałasu w środowisku, który jest wyrażony wskaźnikami hałasu mającymi zastosowanie do
ustalania i kontroli warunków korzystania ze środowiska (LAeq D i LAeq N), prowadzi się dla zakładu, na terenie którego są eksploatowane instalacje lub urządzenia emitujące hałas, dla którego zostały wydane pozwolenie na emitowanie hałasu do środowiska lub decyzja o dopuszczalnym
  • Odpowiedz
PLK jedynie otrzymały w spadku taką infrastrukturę i w takim miejscu, nie ma ich winy. Jeśli kogoś skarżyć - to państwo.


@enron: Przecież sąsiedzi nie bedą teraz dociekać czyja to pierwotnie wina, skarżą tego kto narusza ich prawa a jakie PLK miało ustalenia z państwem to ich sprawa, jak chcą niech sądzą dalej państwo ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz