Wpis z mikrobloga

Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten wpis zawołam jak dojdzie do rozprawy, jak się rozstrzygnie.

W skrócie przekroczone są normy hałasu nocnego dla zabudowy wielorodzinnej. Walczyłem o instalacje ekranów akustycznych, przeniesienia pociągów towarowych na porę dzienną itp. Po wielu nieudanych próbach negocjacji postanowiłem wziąć byka za rogi napisać pozew. I zobaczymy...

#pozew #kolej #halas #oswiadczenie
xdrcftvgy - Pozywam PKP PLK S.A. w związku z nocnym hałasem pociągów. Plusujących ten...

źródło: comment_1593791768kWhsWGmvSz4SC7idWM1oX2.jpg

Pobierz
  • 196
@slawomer Ekrany wygluszaja tylko dźwięki słyszalne. Infradźwięki (pon. 20 Hz) mają zbyt długa i wysoką fale by zatrzymać się na ekranach, zwyczajnie biorą ja górą. A niestety infradźwięki są równie uciążliwe jak hałas.

Jeżeli chodzi o moje zdanie na ten temat, to na miejscu sądu nie przyznałbym racji OPowi.

Równie dobrze moglys zbudować dom na dnie Bałtyku i pozwać państwo że masz wodę w domu. Albo postawić dom pod turbina wiatrowa i
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@xdrcftvgy: nie rozumiem żądania pozwu w punkcie pierwszym. Niech mnie ktoś bardziej uczony w prawie pouczy, ale powinieneś wnieść o liczenie odsetek ustawowych za opóźnienie od konkretnego momentu, bo czymże jest "dzień zwłoki"? Na twoim miejscu wniósłbym o zasądzenie odsetek o których mowa wyżej od dnia wniesienia powództwa do dnia zapłaty.
  • 6
@mor3nko
@ktoosiek

Najpierw napisałem do ochrony środowiska że mam podejrzenia że są przekraczane normy. Odpisali ze napiszą do kolei blabla głupoty. Minął miesiąc dostałem odpowiedź oczywiście napisali nic to nie dało dalej trąbienie i niemiłosierny huk ale zapewniono mnie ze jeśli chce to w miesiącach letnich dla urealnienia pomiarów mogą je przeprowadzić. I w sierpniu ubiegłego roku były pomiary wykazały przekroczenie norm w nocy. W dzień na styk. Dostałem list z ochrony
  • 6
@aphroman0 pewnie ze można. Zarządcę drogi. Zlecasz pomiary nocne dzienne i możesz walczyć. Tak ja walczę z koleją. Ochrona środowiska w teorii niby robi takie pomiary na jakiś czas by badać natężenie hałasu i wywierać wpływ na przebudowę drogi lub dobudowane ekranów.

Jest mnóstwo wyroków na taki temat wystarczy zapytać google wpisując hałas kolej droga zadośćuczynienie odszkodowanie pozew.

Oczywiście mówię to w przypadku jeśli hałas pochodzi od ruchu drogowego. Bo są też
@xdrcftvgy a co myślisz o jakiejś inbie, jeżeli przez dziurawą drogę, przy której mam mieszkanie, trzęsie mi się wszystko jak jedzie jakiś tir #!$%@? pod sufit? Hałas przy tym też jest kosmiczny, a droga jest w tragicznym stanie, spod nawierzchni wychodzi kostka brukowa xD, gdzie można to zgłaszac?
@xdrcftvgy A jaki odcinek? Pytam bo spory odcinek który został już zmodernizowany, a odcinek Czyżew - Białystok będą niedługo chińczycy robić.