Wpis z mikrobloga

Rzecznik praw obywatelskich zainteresował się sprawą przesłuchiwania studentów przez policję i prawników Ordo Iuris w sprawie Ewy Budzyńskiej.

Przypmnijmy: studenci wnieśli skargę na Budzyńską, po tym jak na swoich wykładach posługiwała się antynaukowymi źródłami, kobieta twierdziła że antykoncepcja jest zachowaniem aspołecznym i równoznacznym z aborcją. Uczelnia wszczęła postępowanie przeciwko wykładowcy.

Teraz ktoś doniósł na studentów że ci rzekomo mieli pomówić wykładowcę i fabrykować przeciwko niej dowody. Oskarżyciela reprezentują prawnicy Ordo Iuris.

Pierwsze 4 przesłuchania odbywały się bez pełnomocników studentów.

Uczelnia wydała oświadczenie i stwierdziła że czynności organów ścigania podejmowane w czasie, gdy toczy się nadal postępowanie przed organami uczelni, są odbierane przez wielu członków wspólnoty Uniwersytetu, jako ingerujące w autonomię funkcjonowania jego organów.

Kolejne przesłuchiwania studentów odbywały się już z udziałem pełnomocników, pomimo tego mecenasi ich reprezentujący stwierdzili że same przesłuchania są bardzo uciążliwe i trwają po kilka godzin.

#neuropa #bekazprawakow #bekazkatoli #prawo #nauka #polska #4konserwy
Pobierz saakaszi - Rzecznik praw obywatelskich zainteresował się sprawą przesłuchiwania stude...
źródło: comment_1590731809ClCbniUkMTrLdUnO8mquxB.jpg
  • 29
Kolejne przesłuchiwania studentów odbywały się już z udziałem pełnomocników, pomimo tego mecenasi ich reprezentujący stwierdzili że same przesłuchania są bardzo uciążliwe i trwają po kilka godzin.


@saakaszi: jakieś pół roku temu żartowałem, że w Polsce potrzeba jeszcze policji religijnej i będziemy taką Arabią Saudyjską, ale złożoną z biedniejszych ludzi i fundamentalistów, którzy niby gejów nie kamieniują, ale w głębi duszy by chcieli

JA JEBIX NIE MYLIŁEM SIĘ

TO JUŻ NIE JEST
kobieta twierdziła że antykoncepcja jest zachowaniem aspołecznym i równoznacznym z aborcją.


@saakaszi: Przy czym trzeba tu odnotować, że dla większości osób o mentalności typowo konserwatywnej dokładnie tak jest, ponieważ obie te zdobycze współczesnej medycy (antykoncepcja oraz metody przerywania ciąży, z których ogromna większość też jest farmakologiczna, z racji iż około 90% aborcji dokonuje się w pierwszym trymestrze) w równoznacznym sensie służą temu, by kobieta miała kontrolę nad swoją rozrodczością, a tradycyjnie
@saakaszi:

Masowe pozwy i donosy na wszystkich nie ulegających terrorze tolerancji.


"Spoko nie ma problemu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)"

Ordo Iuris broni wykładowczywni


"Ratunku faszyzm (,)"

Wcale mi was nie żal.
od kiedy w ogóle w przesłuchaniach mogą brać udział prawnicy (po stronie #!$%@?) xd


@Lefty: Normalna sprawa, bardzo często tak jest. Cała ta sprawa jest mocno manipulowana medialnie dla kliknięć.(Niechętnie to przyznaję bo z Ordo Szuris mi nie po drodze)
@HeadH: jak to normalna sprawa?xd chyba, że mówisz o prawniku po stronie przesłuchiwanego? przecież jakbyś mnie oskarżył o zakłócanie ciszy nocnej i policja wezwałaby mnie na przesłuchanie w tej sprawie to co miałby tam robić Twój prawnik?