Wpis z mikrobloga

Nie wiem jak wy, ale ja dałem rządowi pewien kredyt zaufania. Stosowałem się do zaleceń, robiłem zakupy raz w tygodniu, w masce chodziłem już od ponad miesiąca, unikałem skupisk ludzkich, w pracy byłem może z 5 razy przez te 1,5 miesiąca.
Niestety nasz wspaniały rząd nie potrafił zapanować nad zgredami chodzącymi po bazarach, kościołach i robiącymi sobie wycieczki po miescie, nad lekarzami i pigułami dorabiającymi w 5 miejscach, nad sebixami spacerującymi w grupach itd.
Ja już mam dość, 1,5 miesiąca zostało spektakularnie zmarnowane, gospodarka została zatopiona, a zachorowania rosną. Od jutra wracam do normalnego życia, będę robił codziennie rano zakupy na śniadanie, wychodził codziennie do pracy, spotykał się na drinka i robił resztkę rzeczy, które można jeszcze robić. Ja przejdę chorobę bezobjawowo, a jak przypadkowo zakażę jakiegos starca w kolejce, to niech ma pretensje do państwa z PIS, którym sprzedał się za 1000 zł trzynastej emerytury. I wszystkim młodym polecam to samo.
#koronawirus #bekazpisu #oswiadczenie
  • 58
@Bardamu: wow, późno sie obudziłeś. Ja pracuję cały czas, w moim życiu nic się nie zmieniło, w sklepie byłem codziennie, wychodziłem na piwko ze znajomymi w ustronne miejsca na łono przyrody, jeździłem autem i komunikacja miejska itp. Daliście sobie odebrać wolność na ponad miesiąc a i tak gówno z tego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
o sie nie dodaje Miras, przecież zalecenia były by nie chodzić w maskach! Było to wręcz wyśmiane przez Ministra, coś ty narobił? :O


@0xD2137: ale tak wlasnie wyglada polak stosujacy sie do zalecen. zalecenia swoja droga, a on wie lepiej, przy tym zyje w przekonaniu, ze stosuje sie do zalecen xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bardamu: no niestety, polski naród (a szczególnie starzy, co to "wszystko wiedzą najlepiej") jest głupiutki. Ja to olewałem od początku, wymagane minimum, ale normalnie chodzę do pracy, robię wszystko tak, jak było przed tymi wszystkimi zakazami. I nie zamierzam dać się zwariować.
@maxwol: @Bardamu: to samo. Ja i znajomi w moim wieku siedzimy w domach, jak wychodzimy to ostroznie, zakupy duze ale rzadko. Co wyjde do LIDLa, lokalnego sklepiku, Rossmana to wiekszosc osob [poza LIDLem bo tam potezne kolejki] w srodku to dziadki i babcie po wedline zycia albo dwie bulki na dzien, bo przeciez pieczywo trzeba kupic kazdego dnia swieze.

Jak mi ktos po pandemii powie ze trzeba szanowac starszych bo
@Bardamu: Ja wyszedłem z takiego założenia jak Ty już jakiś czas temu. Jutro ruch rekreacyjny bez ograniczeń, od jutra zwiedzanko, odwiedzanie znajomych, domówki już nie na skype ale w realu. Mam to w dupie, stare baby nie rozumieją zagrożenia to niech mądrzeją pod respiratorem albo emigrują do królestwa niebieskiego.
@Bardamu: To samo. Może maseczki nie nosiłem, ale przestrzegałem wszystkich innych zaleceń, zakładałem rękawiczki kiedy udawałem się do sklepu i robiłem to tylko w sytuacjach jedynie niezbędnych, od kiedy jest obowiązek noszenia masek, robię to.

Są dwie kwestie, które mnie #!$%@?ły - pierwsza, to postawa policjantów, sorry, milicjantów w przypadku kilku interwencji. Druga kwestia to bezczelność kaczyńskiego w przypadku obchodów 10/04. Zachowanie mocherów to inna kwestia, cały kraj bierze gigantycznego #!$%@?
@Bardamu: Nie znamy żadnego planu, żadnych wytycznych, żadnych modeli, którymi kieruje się rząd przy podejmowaniu tak ważnych decyzji, żeby móc weryfikować efekty.

Już 6 tygodni siedzę w domu, z psem jeżdzę za miasto, w sklepie byłam DWA RAZY (i to dopiero w ostatnich dwóch tygodniach). Od początku było mówione, że musimy "chwilę wytrzymać", żeby "spłaszczać krzywą", a teraz nagle narracja brzmi "nie będzie normalności dopóki nie będzie szczepionki". Mam ich w
Może to okropne, ale jakbyśmy mieli #!$%@?, to rozwiazalibyśmy problem z zusem i elektoratem w ciągu roku.


@JaTuTylkoOgladamObrazki:

którym sprzedał się za 1000 zł trzynastej emerytury.


@Bardamu:
Skąd w was to przekonanie, że 100% wyborców PiS stanowią starcy, albo że 100% starców głosuje na PiS?
Macie świadomośc że nawet w grupie wiekowej 18-30 lat poparcie dla PiS wyniosło 25-30%, a w 65+ około 50%?

albo w czwartek starszego kolesia, że
rządowi pewien kredyt zaufania. Stosowałem się do zaleceń, robiłem zakupy raz w tygodniu, w masce chodziłem już od ponad miesiąca, unikałem skupisk ludzkich, w pracy byłem może z 5 razy przez te 1,5 miesiąca.

Niestety nasz wspaniały rząd nie potrafił zapanować nad zgredami chodzącymi po bazarach, kościołach i robiącymi sobie wycieczki po miescie, nad lekarzami i pigułami dorabiającymi w 5 miejscach, nad sebixami spacerującymi w grupach itd.

Ja już mam dość, 1,5
Od jutra wracam do normalnego życia, będę robił codziennie rano zakupy na śniadanie, wychodził codziennie do pracy, spotykał się na drinka i robił resztkę rzeczy, które można jeszcze robić. Ja przejdę chorobę bezobjawowo, a jak przypadkowo zakażę jakiegos starca w kolejce, to niech ma pretensje do państwa z PIS


To podsumowuje dlaczego sie z tym zupełnie nie zgadzam. Przekierowywanie wszelkiej winy, w tym i za konsekwencje swoich zachowań, na nieudolny rząd, to
@Bardamu: Cóż też mnie telepie już od tego siedzenia w domu i chętnie bym zrobił jak ty ale z drugiej strony, zagrożenie wciąż istnieje i jeśli bym to przyniósł do domu i ktoś by przeze mnie umarł, to byłbym zły na siebie. Tylko to mnie trzyma w domu. Jak długo zobaczymy ale na ten moment jeszcze nie zamierzam robić tego co ty. Dodatkowo nie uważam tego za zbyt rozsądne. Zakładasz, że
@m0rgi: stosowały zabezpieczenia podczas wykonywania swoich obowiazków w szpitalu? Zapewne tak, bo nikt bez masek i fartuchów nie będzie pracował. Co wiecej moglyby zrobic? Nie pracowac w szpitalach? To kto by wykonywal czynnosci pielęgniarskie? To moze w takim razie nie pracowac w DPSach? To kto by pracował? Jak Twoim zdaniwm powinno to wygladac, zeby taka sytuacja nie miala miejsca? Wszystko zaczyna sie wyzej, a po glowie dostaja Ci najnizej. P.s nie