Wpis z mikrobloga

Wytrenowałem sztuczną inteligencję aby przewidywała jak zachowają się akcję danej firmy z dokładnością co do godziny.
Robiłem wstępne testy i program ma 90% poprawności.
Dzisiaj koło 20:00 wrzucę prognozę akcji kilku firm. Zawołam plusujących. A same firmy wybiorę z komentarzy. Zobaczymy czy się sprawdzą :D

#gielda #programowanie #biznes #pieniadze #przemyslenia #finanse #gospodarka #ekonomia
  • 86
@MasterOf8: Pewnie zrobione w Pythonie. Wrzuć kod źródłowy na githuba albo gitlaba żeby rozwiać wszystkie wątpliwości. Oczywiście jak to „coś” w ogóle istnieje ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@MasterOf8 LSTM.
Brawo, zrobiłeś coś co jest w tutorialu Tensorflow.
A teraz kilka uwag: Czym ta "poprawność" mierzona? Zaraz się okaże że 90 % poprawności, ale średni błąd to 10 dolarów na 20 dolarowej spółce :-)
Dodatkowo, zdajesz sobie sprawę że jeżeli zdefiniowałeś sobie np. okno 5 obserwacji w sekwencji, które ostatecznie daje 90% "poprawności" na AAPL, to niekoniecznie się to sprawdzi na Orlenie. Sezonowość, cykle i te sprawy :-)
Generalnie już
ale wiesz, że programuje się też dla zabawy, i jak taka sztuczna inteligencja się nauczy czegoś to wtedy fajnie jest?


@fancypantz: No zabawę psuje trochę fakt, że jedyne co OP zrobił to dopasował krzywą do wykresu, zresztą istnieją algorytmy które zrobiłyby to lepiej (jeżeli OP użył sieci neuronowej) i to jak ta krzywa wygląda w przyszłości zupełnie nie ma żadnego znaczenia - sieci neuronowe z założenia nie służą do ekstrapolacji.