Wpis z mikrobloga

@rand0mized te gówno ma w #!$%@? wody, tylko z 15g białka i 20g tłuszczu, to jest syf nie mieso niestety. W smaku da się zjesc.
Rzadko da się spotkać w miarę jakościowo burgery ulepione ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@deshix: ech wszyscy już maja #!$%@? i zero rozsądku z tym wirusem. No wydam 4 tysiące na lodówkę która za 2 msc po tym pierolniku będzie pusta pomijam to ze w pokoju córki chyba bym musiał ja postawić. Zajmijcie się sobą. Ja mijam 10’osob dziennie maks zachowuje odstęp higienę unikam zatłoczonych miejsc idę rano do sklepu gdzie nie ma tyle ludzi i wybieram ten na obrzeżu najmniej popularny. Robię więcej niż
@rand0mized te gówno ma w #!$%@? wody, tylko z 15g białka i 20g tłuszczu, to jest syf nie mieso niestety. W smaku da się zjesc.

Rzadko da się spotkać w miarę jakościowo burgery ulepione ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@kazzr:
ale mięso to głównie składa się z wody. Do wołowiny podczas wyrabiania nawet wskazane jest dodać wodę. A dobre pod względem kulinarnym burgery to powinny mieć nawet do
@Skogyr lokalny dostawca, właściciela znam od paru lat, jednego z pracowników również, tak, wiem, że ma 10% tłuszczu bo nawet widać różnicę w wytapianiu się tluszczu, naprawdę są spoko.
@Skogyr nie wiem, wiadomo, że to orientacyjne dane, jak zjesz 200g białka według myfitnespala to na pewno nie zjadłeś równo 200g białka. Ale widać i czuć różnicę między mięsem które jest bardziej tłuste od tego które jest mniej nawet w objętości tłuszczu który się wytapia podczas obróbki.