Wpis z mikrobloga

Wsparcie dla pracowników i przedsiębiorców:
Dania - 75% wynagrodzenia pracowników (w tym firm z sektora prywatnego) pokryje państwo, zawieszenie rachunków
Holandia - 90% wynagrodzenia dla pracowników pokryje państwo, zawieszenie rachunków za prąd i wodę na 3 miesiące
Francja - 500 mld euro dla firm i pracowników, zawieszenie podatków (ZUS itd.), opłat za prąd, wodę, gaz
Niemcy - od 5 do 15 tys. euro w Bawarii dla samozatrudnionych, wniosek online, 550 mld euro na wsparcie dla firm i pracowników
USA - 1000$ dla każdego Amerykanina, 1 bilion dolarów na wsparcie dla firm i pracowników
Polska - pożyczka do 5 tys. złotych, ODROCZENIE (spłata na raty) ZUS, 40% wynagrodzenia może pokryć państwo

#koronawirus #ekonomia #polska #francja #dania #holandia #niemcy
Antiax - Wsparcie dla pracowników i przedsiębiorców:
Dania - 75% wynagrodzenia praco...

źródło: comment_1584529747OLgvfoJnkxV6u348zu26RI.jpg

Pobierz
  • 100
  • Odpowiedz
Jakby rządziło PO


@skorpion666: po rządziło w czasach kryzysu i efekt był wręcz imponujący. Jakbyś interesował się ekonomia to polski przypadek był szeroko omawiany i chwalony
  • Odpowiedz
@Antiax: co do odroczenia to dotyczy tylko kapitalu. Odsetki dalej musisz płacić. xd

Rozważałem to ale zrezygnowałem i dalej sobie place jak miałem płacić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Antiax: A państwo to skąd ma na to pieniądze? Z podatków od ludzi, którzy pracują. W krótkim czasie tego nie zbiorą - więc mogą bezkarnie dodrukować pieniądz powiększając jednocześnie inflację.
Ile wg Was ma przeznaczyć państwo i jak ten pieniądz wykreować?
  • Odpowiedz
Ale nie rządzi PO. Rządzi PiS i rozjebuje. Być może PO też by tak #!$%@?ło jak PiS... ale tego nigdy się nie dowiemy.


@SiDi: PO oprócz rozdawnictwa (swoim) to przynajmniej coś potrafiło działać w czasie kryzysu, a PIS? Są decyzje, które są łatwe do podjęcia, ale ich nie podejmują, bo odbiorą sobie jedyną kiełbasę wyborczą i zostaną bez niczego. Już nawet Duda im nie pomoże, zwłaszcza gdyby przeszedł do innej partii.
  • Odpowiedz
@Emenemsy masz rację, nie ma w tym kraju przyszłości z takim podejściem do wszystkich spraw. Nawet moi starsi są oczarowani polityką rządu, nie trafiają do nich żadne argumenty o #!$%@? kasy, oddaniu starcom 13.
Mam nadzieję że w drugim życiu obudzę się jakp Norweg lub Szwed
  • Odpowiedz
@Antiax: przecież to się zemści, ludzie pozawieszają działalności lub je zamkną. Drastycznie spadną dochody z VAT i ZUS. Wzrośnie bezrobocie czyli dodatkowe koszty dla państwa z tytułu składek zdrowotnych i wypłacanego zasiłku. Ogromny wzrost kosztu działalności szpitali itd id. Co za głąby tam siedzą, że nie rozumieją, iż to ostatni moment na konkretne działania. Epidemia minie, ludzie znowu, tylko tym razem o wiele więcej, będą emigrować gdzie się da. Ten „rząd”
  • Odpowiedz
a tu przyszła #!$%@? korona


@Emenemsy: Co ty chcesz od korony? Zarabiam w koronach duńskich i zawsze gdy przychodzą mam banana na gębie. A ty że od razu #!$%@?. Teraz nawet zwyżkuje wobec PLN i tak z niczego zarabiam 550 zł więcej (oczywiście po przeliczeniu) niż przed wirusem.
  • Odpowiedz