Wpis z mikrobloga

Coś pykło. W lutym zeszłego roku założyłem własną działalność. Nie układało się po mojej myśli, ale od grudnia zacząłem w miarę rozsądnie zarabiać i właśnie spłaciłem wszystkie zaległe ZUS-y, rachunki i wychodzę na prostą! Do tego mam poważne, wielkie plany na rozwój swojej działalności.

Takie #chwalesie, bo dopiero od niedawna coś się w życiu układa i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej. Popełniłem przez ostatni rok wiele biznesowych błędów, ale też wiele się nauczyłem. Przez ostatnie miesiące byłem bardzo zrezygnowany, ale pierwsze sukcesy tylko napędzają do osiągania kolejnych.

Może przed trzydziestką dorobię się swojego mieszkania ( ͡º ͜ʖ͡º)

[ #chwalesie | #biznes | #wlasnafirma | #dzialalnoscgospodarcza ]
  • 114
  • Odpowiedz
Popełniłem przez ostatni rok wiele biznesowych błędów, ale też wiele się nauczyłem.


@UberKatze: rób tak dalej - testuj 10 pomysłów, eliminuj 8 najsłabszych. Nie trzymaj się sztywno jednego
  • Odpowiedz
@Ale_SMIESZNY_repost: O to się nie boję. W najgorszym przypadku wrócę na emigrację, ale zabiorę ze sobą własną firmę. Choć nie ukrywam, że wolałbym żyć i prowadzić działalność w Polsce. Wiem, że mi się będzie żyło dobrze, bo ogarniam język angielski, a swoje usługi mogę świadczyć nawet zdalnie, do tego już w Anglii załapałem trochę doświadczenia w tym biznesie, ale na etacie. Daję szansę Polsce, ale jeśli Polacy dalej będą wybierać socjalistyczne
  • Odpowiedz
  • 2
@UberKatze cieszyć się i gratulować. U mnie te po roku zaczelo się rozkręcać tylko że się boję... :-) Biznesmen że mnie jak z koziej dupy trąba cis mu się wydaje
  • Odpowiedz
@UberKatze: stary wchodź w spółkę z o. o. Żałuję, że jak ja otwierałem firmę to nikt mi tego nie doradził. Pisz na PW jakbyś chciał pogadać na ten temat.
Ale poza tym gratulacje
  • Odpowiedz
@UberKatze: powiem Ci tak. Jak masz jakiś sprzęt to trzymasz go na działalności. A spółką robisz zlecenia kontrakty itd bo jak cokolwiek się wysypie to nie zabiorą Ci sprzętu.
No i sprzęt wynajmujesz od działalności do spółki.
Ewentualnie wywal działalność i dwie spółki żebyś nie musiał się z ZUSem bawić, bo i tak nic z tego nie będziesz miał. Tylko wspólnikowi nie dawaj mniej niż 20/24%
Polcam Ci na YT kanał
  • Odpowiedz