Wpis z mikrobloga

W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niemal trzech miesiącach od wysłania mojej próbki dzielna Poczta Polska doręczyła przesyłkę do laboratorium.
W każdym razie, ciekawy jestem wyniku badania. Wiem tylko tyle, że moja rodzina od co najmniej kilku pokoleń mieszkała w centralnej Polsce, mam ukraińsko brzmiące (choć spolszczone) nazwisko.
Jeśli jesteś ciekawy czy warto zapłacić $40 za test i co da się wyczytać z naszego DNA to zapraszam do plusowania tego wpisu, osoby pulsujące zawołam za 3-4 tygodnie kiedy będą wyniki.
Co więcej, nieprzetworzone dane zamierzam wrzucić do kilku innych portali które na ich podstawie pokażą więcej ciekawostek, więc będzie to też przegląd możliwości innych narzędzi.
#dna #nauka #ciekawostki #genealogia
exploti - W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niem...

źródło: comment_1581705561iKyJiWDrmSUXzMJAdIE8ZR.jpg

Pobierz
  • 113
@kirk85: toś się rozpisał. Ja osobiście korzystam z Messengera ale nie FB, nie mam zainstalowanej ich apki i nie wchodzę na samego FB. Google wie o Tobie o wiele więcej, może nawet sam to pokażę na dniach (tygodniach) na podstawie głupiego Analyticsa.
@Borciuch: jasne, że tak, ale uznałem, że skoro już i tak zostało mi mniej niż więcej (29 LVL) to nie ma co uciekać, i tak wiedzą o tobie
@exploti: oszukali Cię na 40$ i do tego sprzedałeś im swoje dane za swoje pieniądze :)
(Jeżeli śmiejesz się z wyznawców zięby to już tracisz do tego prawo bo sam dałeś się zrobić.)

Jedyne badanie DNA które ma sens to określenie mutacji genów odpowiadających za ryzyko wystąpienia danych chorób. W skrócie: masz taki i taki gen, więc masz 10x większe ryzyko tej choroby, lub 1000x innej. Wtedy wdraża się działania profilaktyczne
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@exploti: xD
https://niebezpiecznik.pl/post/daj-test-dna-dziadkowi-w-prezencie-moze-fbi-kogos-aresztuje/

Część osób powie, że “człowiek uczciwy nie ma nic do ukrycia”. To głupi argument bo nie mamy wpływu na swój materiał genetyczny i nawet będąc uczciwymi ludźmi nie chcemy być oceniani na jego podstawie. Być może Twój ojciec nigdy nie znał swojego ojca, a Ty lada dzień okażesz się wnuczkiem zabójcy? Być może służby ustalą Cię w ramach sprawy, o której nigdy nie miałeś zielonego pojęcia? Jeśli sądzisz,
@exploti warto OPie

Sam robiłem jesienią test AncestryDNA i moją główna motywacja nie było znalezienie krewnych czt dowiedzenia sie ze jestem z pochodzenia Żydem, ale zdobycie danych surowych, które mozna wykorzystać gdzie indziej w celu uzyskania informacji np. o skłonnościach do chorób czy prawdopodobieństwem wystąpienia określonej cechy (np. zdolności do szybkiej regeneracji po wysiłku fizycznym)

Gdybyś chcial namiary na te miejsca to dej znac