Wpis z mikrobloga

W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niemal trzech miesiącach od wysłania mojej próbki dzielna Poczta Polska doręczyła przesyłkę do laboratorium.
W każdym razie, ciekawy jestem wyniku badania. Wiem tylko tyle, że moja rodzina od co najmniej kilku pokoleń mieszkała w centralnej Polsce, mam ukraińsko brzmiące (choć spolszczone) nazwisko.
Jeśli jesteś ciekawy czy warto zapłacić $40 za test i co da się wyczytać z naszego DNA to zapraszam do plusowania tego wpisu, osoby pulsujące zawołam za 3-4 tygodnie kiedy będą wyniki.
Co więcej, nieprzetworzone dane zamierzam wrzucić do kilku innych portali które na ich podstawie pokażą więcej ciekawostek, więc będzie to też przegląd możliwości innych narzędzi.
#dna #nauka #ciekawostki #genealogia
exploti - W listopadzie zamówiłem sobie pakiet do badania DNA od #myheritage, po niem...

źródło: comment_1581705561iKyJiWDrmSUXzMJAdIE8ZR.jpg

Pobierz
  • 113
@actian: myślałem nad tym, była to największa obawa.
Ale jednak nie, nie jestem przestępcą, nie zamierzam nim być, za to nauka może tylko skorzystać. Dobrowolnie wypełniłem ankietę medyczną, może komuś coś to da.
Najgorsze do przełknięcia było to, że to Izraelska firma. No ale może okaże się, że ma w sobie krew żydowską i dostanę paszport gratis? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@piwniczak: co ciekawe firmy udostępniają swoje bazy policji w USA, więc jest im to też do tego potrzebne. Zazwyczaj pozwala to znaleźć rodzinę przestępcy i zawęzić krąg poszukiwań, nawet w dawno zamkniętych sprawach.
A co do reklam, może tak w przyszłości być. Nie widzę samych zagrożeń, ale też możliwości. Jeśli zareklamują mi jogurt który będzie mi smakował ze względu na moje DNA to chętnie będę go pił. Sam zajmuję się ecommerce
@exploti: Co, przecież te próbki musza dotrzeć w krótkim czasie do laboratorium. Ja robiłem w guglu / 23andme i szedł kurier do stanów tego dnia co wymaz robiłem.
@exploti: Jestem z pochodzenia w jednej którejś Żydem, do tego sporo info od strony ojca którego nie znałem. Mam kod genetyczny na pendrive parzyłem choroby i takie tam. Odezwali się do mnie kuzyni biologiczni mam ich nawet sporo. Wiem tez o nałogach takich tam bez testów bym wiedział bo większość rzeczy się zgadza . Z ciekawostek to mam nietolerancję czegoś tam z marchewki u mnie idzie odrazu w tłuszcz.

W dużym
@mdphp: @exploti: ja sie nie zdecydowalem. Prywatna firma posiada, Twoje najbardziej intymne dane. Wyobrazam sobie sytuacje, kiedy ktos nie dostanie pracy, ubezpieczalnia nie ubezpieczy na zycie, bank nie da kredytu, nie wiadomo dlaczego- a dlatego ze w genach danej osoby jest sklonnosc do choroby, nerwicy, nalogow itp a firmy kupily baze DNA. Dzisiaj z genomu juz mozna wiele odczytac, a za kilka lat kto wie? Dzieciak nie zostanie przyjety na
@exploti ja dostałem wyniki kilka dni temu. Generalnie oprócz pochodzenia etnicznego, dostałem zestaw ponad 2500 osób z którymi jestem spokrewniony. Czy warto? Jako ciekawostkę raczej tak i tyle.