Wpis z mikrobloga

@elady1989: nigdy w życiu nie chciałabym być nauczycielem, już chyba wolałabym być sprzątaczką. Przede wszystkim właśnie to, że właściwie nie wiadomo ile pracujesz. Jak się nauczyciel przykłada do roboty to myślę, że spokojnie nawet i więcej niż 40h tygodniowo mu wychodzi, ale wiadomo, że są tacy co na wszystko wyjebka to pewnie 25h to maks co poświęcają na pracę w tygodniu. Robotę zabierają do domu, wiecznie pochłania myśli, a ja np
@elady1989: Komentarze pokazują jak prymitywnym postsowieckim społeczeństwem jesteśmy. Przez takich ludzi jesteśmy skazani na błędne koło. Nie płaćmy nauczycielom bo nic nie robią, kiepsko uczą przez co nikt ambitny i mający trochę godności nie będzie chciał być nauczycielem. I wracamy do punktu wyjścia. I tak w kółko aż system się totalnie załamie. Pewnie ze wielu nauczycieli się opieprza i wielu nie umie uczyć. Tak samo jest z murarzami, inżynierami, lekarzami, programistami,
przygotowywanie, papierologia i tuziny innych.


@factoryoffaith_: w informatyce technologie zmieniają się co pół roku, w matematyce na poziomie liceum nie zmieniło się nic od paru setek lat? No ale do każdej kolejnej lekcji nauczyciel musi się przygotować bo to nic że będzie robił to samo co rok temu i dwa lata temu, pewnie już #!$%@?ł materiały do śmietnika bo debil i zarabia najniższą krajową...
@Stragan: Duża część nauczycieli by poszła na to, pod warunkiem, że pracują tylko w szkole i szkoła zapewnia wszystkie materiały, ale na to rząd nie pójdzie bo ich nie stać na podwyżki i te materiały.

Powiedz mi ilu nauczycieli sprawdzało ciągle wasze kartkówki i sprawdziany na lekcji? Ilu przygotowywało się do lekcji w trakcie jej trwania (ps. podręczniki się zmieniają średnio co 3 lata).
Mam żonę, co spróbowała tego zawodu przez
@tell_llet: @tommysorensen: @selawi: @morf: nie wiem czy wiecie ale nie musicie się chwalić swoimi ograniczeniami publicznie. jeśli nie jesteście w stanie pojąć w jaki sposób przekłada się niskie wynagrodzenie nauczyciela na przyszłość uczonych przez niego dzieci czy ich ogólne nastawienie do nauki, to bądźcie łaskawi odłączyć sobie kabelek od internetu w domu i kliknąć ikonkę z transmisją danych w telefonie. to co tu #!$%@? jest poniżej jakiejkolwiek krytyki.
@factoryoffaith_ znam temat dosyc blisko. Na poczatku kariery to fakt, wiele godzin wiecej poswieca sie na przygotowanie materialow (poza nauczycielami wuefu czy czesci innych przedmiotów;) ale pozniej to bardzo czesto odcinanie kuponów bez zaangazowania czasowego na przygotowanie.
Nie mowie tu ze placa 2600 jest adekwatna do kealifikacji ale chodzi mi o realny naklad pracy vs zarobki /h (odliczajac platne wakacje/ferie)