Wpis z mikrobloga

@Kwiatsloneczny no nie wal już ściemy teraz XD nie wiem gdzie są takie praktyki. Ja wiem, że większość nauczycieli na korki kogoś kogo uczą nie chcą brać. Zresztą może warto się zastanowić nad tym i zrobić cos, żeby tak nie było.

Hipokryzja mi zalatuje mocno. 50 zł się należy czy się robi czy nie. Ale narzeka się i #!$%@? nie robiąc zepulnie nic, żeby zmienic coś i robic w kierunku, żeby było
@slepauliczka: nie zaklinacz rzeczywistości. Jeżeli jest co krytykować to trzeba to objąć krytyką anie tylko wymagać kasy. Chodź... Pokaże ci jak po tych dziwnych szkołach dzieci mówią w języku angielskim i jak potrafią wytłumaczyć w ów języku proste zadanie matematyczne. Za to pieniądze chce dostać?
@Kwiatsloneczny oczywistym jest dlaczego potraficie tylko krytykować.. bo nie macie żadnego pojęcia o edukacji. Mam nadzieję, że jesteś świadomy, że w to w jakim jesteś teraz punkcie życia po części jest dzięki lub przez nauczycieli.


Ale szkolnictwo od dawna idzie w złym kierunku, aktualnie jest źle, a zmiany, które są potrzebne do odratowania tego (teraz) już zajęłyby dobre kilkanaście lat. To, że mnie matematyki na matfizie uczyła nauczycielka z zawodówki, bo nie
@Kwiatsloneczny i ty dalej o kasie ( ͡º ͜ʖ͡º) I dlaczego sugerujesz, że ja nie dostanę? XD logistyka nie ma nic wspólnego ze szkoła, ja twoich analfabetów uczyć nie będę XDDDD

Ja dostanę o wiele większa pensje za dużo mniejszy wysiłek niż uczenie bachorów ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@graf_zero no nie idź w skrajności.


@slepauliczka:

Nie chcę aby zabrzmiało to jakbym wrogiem nauczycieli był - nic z tych rzeczy. Wypominam tylko wyjątkowo krótkie godziny pracy.

Ale problem jest DUŻO szerszy.
Polega on na tym że
Nie cenimy procesu edukacji

Być może cenimy efekt końcowy - to jest oceny, albo "dostanie się gdzieś" - ale do samego procesu nie cenimy. Ani jako jednostki, ani tym bardziej jako społeczeństwo.

OSTATNIM RZĄDEM
@slepauliczka: Wyzwiskami, niczego nie wskórasz, taka prawda, że pani nauczycielka to żaden prestiżowy zawód, może 30 lat temu, jak 10% populacji miało skończone studia, także zarobki na poziomie 3-4k brutto jak najbardziej są rynkowe w przypadku szkół podstawowych, czy średnich.

A Einsteina kto uczył o teorii względności? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ogarniasz idei państwowej edukacji, tu nie chodzi o to, żeby zatrudnić jak najlepszych, tylko żeby
@Asd15: Po prostu za dużą wagę przykładasz do jakości, nie ma sensu płacić programiście żeby uczył super dobrze dzieciaka 13 letniego programować, za 12 k miesięcznie, kiedy ktoś kto może nie jest programistą z 10 letnim stażem, może też uczyć, ale zarobi 2-3k.
Tu chodzi o pokazanie podstaw, a żeby otrzymać jakąś bardziej zaawansowaną wiedzę, to albo studia, albo prywatnie.