Wpis z mikrobloga

  • 211
O nie.. Po policzeniu kosztów na #slub cywilny z mój #niebieskiepaski wyszło nam prawie 25 k xD
A tylko 40 osób i bez żadnych ceregieli.
Za samą salę z zespołem, kamerzystę i jedzenie z alko. ( _)
Za tyle to można otworzyć kebaba lub jechać na podróż życia. Nie wiem o co chodzi.
Myślałam, że takie rzeczy są tańsze. Kogo normalnie stać na uroczystości po 100-200 osob? XD
#zalesie #zycie #polska
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Myślałam, że takie rzeczy są tańsze. Kogo normalnie stać na uroczystości po 100-200 osob? XD


@Hinata_: no właśnie w tym rzecz. Musisz wziąć te minimum 100 osób, bo inaczej nie ma szans, żeby to się zwróciło. Koszty stałe są za duże i przy 40 osobach każda musiałaby dać po te 500 (albo i więcej) złotych, a na to raczej nie ma co liczyć xD
  • Odpowiedz
@Hinata_: serio macie 40 przyjaciół?

Bo chyba nie zapraszasz wujka Staszka z ciotką Irenką z białodup dolnych bo babcia tak chce? xd

swoją drogą ja polecam fajną restaurację dla was + ew. kilku najbliższych osób, o wiele p[rzyjemniejsze niż nudne wieśniackie wesela
  • Odpowiedz
@Hinata_: brałem w tym roku ślub, full wypas jedzenie w knajpie, nocleg dla gości w domu studenckim, fotografem był kuzyn, kamerzysty nie było, samochód ślubny kuzyna, alko w promce pół roku wcześniej taniej wyrwałem. Suknie ślubną żona gdzieś na Allegro ładną kupiła, dla siebie kupiłem zestaw droższy ale z myślą że na kilka lat na uroczystości mi zostanie. Na biżuterię ślubną najwięcej wydaliśmy - bo zostanie. I tak wyszedł koszt
  • Odpowiedz
@Hinata_: koszty organizacji wesela różnią się dość mocno. Cena za talerzyk w Warszawie jest wysoka, 60 km od niej masz pewnie połowę niższą, a pod Lublinem jest jeszcze taniej. Podobnie z innymi kosztami. Miałem 4x większe wesele i nie kosztowało 4x tyle ;)
  • Odpowiedz
@Hinata_: Ślub cywilny kosztuje 70-80 zł.
To wesele tyle kosztuje, nie ślub. Nie zapraszajcie tyle gości, nie wymyślajcie z super drogą restauracją i kilkoma daniami w menu, i będzie ok.
  • Odpowiedz
Ja za mój cywilny i wszystkie koszta z przyjęciem, bez żadnych djow i fotografów zamieściłem się w 5k :D ludzie, nie musicie wydawać fortuny żeby zrobić przyjęcie :D uroczysta kolacja z najbliższą rodzina i tyle :D przyjęcie na 20 osób :)
  • Odpowiedz
@Hinata_ Da się sporo taniej. Zależy czego chcesz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja się zamieściłem w 7k. Suknia, fryzury, garniak itd to nawet nie liczę. I tak trzeba kupić.
A co do imprezy:
Obiad dla najbliższej rodziny.
Dobra impreza dla znajomych (kto z rodziny chciał mógł przyjść - bezproblemowo).
Foto robił kumpel (prawie rodzina), który jak i ja fotografuje. Filmu nie chcieliśmy. Jako DJ był inny kolega z
  • Odpowiedz
Nie kumam kurla jak wy to liczycie i co za wesela macie albo na jakich byliście bo na 100 osób za 30k to chyba tylko chleb z gownem pod chmurka można podać gdzieś pod chmurka
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@WMPP: ja się zmieściłem na oko coś w 45k i też 120 osób, fakt faktem nikt kredytu nie brał i rodzice też nie dokładali (człowiek zrobił wszystko po swojemu i miał święty spokój). Z kopert zaś już nie pamiętam. Kiedy ogarniałeś swoje wesele?
  • Odpowiedz
@magiol: liczymy się z tym :D. U nas średni wkład do koperty mogą zawyżyć rodzice, bo nie chcieliśmy od nich żadnej pomocy finansowej w organizacji i jeśli będą chcieli to nam zrobią prezenty w kopertach.

Tak na prawdę mnie zależy głównie (poza samym ślubem ofc ;)) na ładnych obrączkach i fajnych zdjęciach (z samego ślubu i przyjęcia, nie szaleliśmy z sesją na Kasprowym albo zdjęciami z drona wokół kościoła ;p).
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hinata_: tak naprawdę to koszt wesela nie zależy od liczby gości, bo za siebie to i tak zazwyczaj każdy da, przecież cześć ci się zwróci z prezentów. Po drugie to nie bez powodu w naszej tradycji to rodzice wyprawiali wesele.
  • Odpowiedz