Wpis z mikrobloga

  • 211
O nie.. Po policzeniu kosztów na #slub cywilny z mój #niebieskiepaski wyszło nam prawie 25 k xD
A tylko 40 osób i bez żadnych ceregieli.
Za samą salę z zespołem, kamerzystę i jedzenie z alko. ( _)
Za tyle to można otworzyć kebaba lub jechać na podróż życia. Nie wiem o co chodzi.
Myślałam, że takie rzeczy są tańsze. Kogo normalnie stać na uroczystości po 100-200 osob? XD
#zalesie #zycie #polska
  • 163
  • Odpowiedz
My z niebieskim mieliśmy ślub cywilny i imprezę na 25 osób.nie było zespołu i kamerzysty. Wydaliśmy 3k . I drugi raz zrobiłabym taka sama imprezę
  • Odpowiedz
@Hinata_: mój kolega na wesele 250 osób wydał 120k (właściwie to jego rodzice), oczywiście pozapraszane jakieś ciotki, które widział pierwszy raz w życiu.
  • Odpowiedz
@Farciarz: tak z ciekawosci, masz tyle odlozone, ktoś daje czy bierzesz na to kredyt? Jeżeli kredyt to pytanie, czy uważasz że warto sie zapożyczać dla 2 dni.
Nie jest to mała kwota i dlatego pytam. Nie oceniam czy warto, bo to Twoje pieniadze.
Aaaaa i chcialem dopytać czy to Wawa, Wrocek lub Poznań, czy może inny region.
  • Odpowiedz
@Hinata_: I tak tanio... 140 osób u nas będzie i koszt ~55k zł. Za talerzyk 175zł, jedna z najtańszych w okolicy... tylko dlatego, że podobno jedno wesele #!$%@?ła sala w poprzednim roku. Teraz niby przykładają się, ale ludzie i tak nie ufają i mają sporo wolnych terminów w tym roku.
  • Odpowiedz
@sosna119: zespol to raczej co powyzej sredniej. Nie est to weselnq kapela ale bardziej eventowy , glos wokalistki wartt kazdych pieniedzy :)
Sala bardziej z opcja plenerowa. Nie chcielismy palacykow lib typowych domow weselnych.
Rzl:) sie zyje m
  • Odpowiedz
@Hinata_: masz myślenie starej Grażyny. Wesele na 100 osób by cie więcej nie kosztowało. Koszty stałe jak suknie kamerzysta itd już pokryłas a koszty zmienne tzn sala od ilości osób w dużej czesci ci się pokryja z kopert które każdy przyniesie. Kurde żal mi takiego myślenia grazynowego
  • Odpowiedz
@Gorrann: hej. Prowadze dsialnosc gospodsrcza i bozia daje ze jakos niezle sie kreci. Zeszly juz rok zamknalem z zyskiem na poziomie 400 tys.
Wesele pod Wawą. Ps. Nie ukrywam ze licze ze ok 2/3 sie zwroci ;) Znaczna czesc gosci to znajomi w tym ludzie z biznesu w ktorym dzialam (rodzina ok 1/3).
  • Odpowiedz
@kayleigh1507 bo? Zdjęcia chce tylko ze ślubu, mam z nim dobra relacje i też mu robiłam. Nie widzę tu buractwa, tylko raczej wzajemna pomoc w rodzinie. Nie zamierzam robić jakiegoś wielkiego wesela, tylko bardziej przyjęcie dla najbliższych. Moja rodzina wybudowała bez żadnej ekipy dla siebie dwa domy i wyremontowała mieszkanie, zdjęcia to przy tym pikuś xD u mnie to normalne, że sobie pomagamy jak możemy
  • Odpowiedz
@Farciarz: Cieszę się że Ci się powodzi. Nie powineneś zakładać że ludzie są hojni.
Dla przykładu: Sąsiad z którym mam dobre relacje i żyje za najniższą emeryturę dsprezentował mi 200 zł (naprawdę nie liczyłem nawet na 50).
Kolega z pracy, który wyciąga tyle co programista15k (powiodło nam się z wyborem kolejnych scieżek zatrudnienia), dał mi chyba 400 (3 lata wcześniej byłem u niego na weselu. Wtedy oboje zarabialismy prawie najniższą
  • Odpowiedz
@mprzemo: Nie spodziewałem się, że tyle osób zaprasza po 200-300 osób. Na weselach na których byłem to było kilkadziesiąt osób, głównie rodzina i może max 10 najbliższych wspólnych znajomych nowożeńców.
  • Odpowiedz