Wpis z mikrobloga

O nie.. Po policzeniu kosztów na #slub cywilny z mój #niebieskiepaski wyszło nam prawie 25 k xD
A tylko 40 osób i bez żadnych ceregieli.
Za samą salę z zespołem, kamerzystę i jedzenie z alko. ( _)
Za tyle to można otworzyć kebaba lub jechać na podróż życia. Nie wiem o co chodzi.
Myślałam, że takie rzeczy są tańsze. Kogo normalnie stać na uroczystości po 100-200 osob? XD
#zalesie #zycie #polska
  • 163
drugiego poproszę o zdjęcia,


@pollyanna: Co jak co, ale DOBRE zdjęcia są na prawdę wiele warte. U córki sąsiadów robił fotograf z jakaś kiepską lampą, i zdjęcia są po prostu #!$%@?. Co chwilę jakieś jaśniejsze piksele, pewnie to był kurz w powietrzy unoszący się. Zapłacili też jakieś 3000 za te zdjęcia, a wyglądają jakby robił je wujek małpką.
@Cockatrice: Żeby nie było, ksiądz też ma koszta. Posprzątać kościół, zrobić jakieś tam dekoracje, opłacić kościelnego i chórek czy tam soliste jakiegoś czy jak się nazywa ten śpiewak kościelny. No i zawsze możesz to sobie odilczyć od podatku dochodowego, jako datek na kościół, tylko wtedy przelewem musisz księdzu zapłacić.
@Hinata_: Robiłem wesele w zeszłym roku, było ok. 100 osób. 23k za salę, DJ+MC 3.5k, profesjonalna ekipa filmowa 7k (kompletnie nie było warto, słaby materiał), drinkbar niecałe 2k, dodatkowy alkohol 1k, ubranie młody+młoda 6k, czymś pewnie zapomniał. Koszty stałe to połowa całości, więc jakbym zaprosił więcej osób nie wyszło by jakoś dużo drożej (a by się lepiej zwróciło z prezentów). W kopertach 50% kwot to było 500zł, 90% kopert była do
@Hinata_: ile? XD
We wrześniu zorganizowaliśmy wesele dla 40 osób z DJem i fotografem czyli razem 43 osoby. Sala jest bardzo ładna, nie na żadnej remizie czy innej stodole. Wódki wzięliśmy 3 kartony i jeszcze sporo zostało, tak samo jak wina i piwa.