Wpis z mikrobloga

  • 211
O nie.. Po policzeniu kosztów na #slub cywilny z mój #niebieskiepaski wyszło nam prawie 25 k xD
A tylko 40 osób i bez żadnych ceregieli.
Za samą salę z zespołem, kamerzystę i jedzenie z alko. ( _)
Za tyle to można otworzyć kebaba lub jechać na podróż życia. Nie wiem o co chodzi.
Myślałam, że takie rzeczy są tańsze. Kogo normalnie stać na uroczystości po 100-200 osob? XD
#zalesie #zycie #polska
  • 163
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 341
@Hinata_: da się taniej, można zmienić salę na tańszą, zespół zamienić na DJ-a, suknię kupić na aliexpress, kamerzystą może być uczeń/student/ktoś zaczynający swoją przygodę lub wybrać tylko fotografa też jak wyżej.
Ja liczyłam na 120 osób i wyszło jakieś 35k.
  • Odpowiedz
@Hinata_ W poprzedniej pracy była dziewczyna, która wychodziła za mąż i informowała nas na bieżąco (choć o to nie prosiliśmy) jak wyglądają i postępują przygotowania. Okazało się, że spory wkład finansowy mieli ich rodzice + potem doszła jeszcze kasa z kopert.
  • Odpowiedz
@Hinata_: są koszty stałe które nie zależą od ilości osób - sukienka/garnitur, zespół/DJ, fotograf (i/lub kamerzysta), samochód (o ile ktoś wynajmuje, a nie bierze od kogoś znajomego)
  • Odpowiedz
@Hinata_: 25K za takie coś, to mi wyszło na swoim weselu ale na 85 osób. Widocznie nie zwracaliście uwagi na cenniki i braliście co Wam wciskali. Warto pilnować budżetu, to potem nie ma takich niespodzianek.

Myślałam, że takie rzeczy są tańsze.


@Hinata_: Bo są tańsze, o wiele tańsze. Nie do końca ogarniam jakim cudem nabiliście takie koszty.
  • Odpowiedz
@Hinata_: 100-200?! To skromność jakiej rzadko uświadczam. Najczęściej bywam na weselichach po około 300 osób. Największe na jakim byłem wyprawione było na 400 (sic!). Ale towarzystwo BARDZO dobrze sytuowane więc mogli sobie pozwolić.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@Hinata_: ja wziąłem ślub kościelny oraz wesele na 120 osób. Wyszło 35k PLN. W tym suknia, obrączki, garnitur, ozdoby na auto, alkohol, dobry fotograf... Z prezentów wyszło 30k.
  • Odpowiedz
kazdy da srednio 400 zl to juz 16 tys z calosci jest zwrocone


@lubie-solnik: raczej para tyle daje, więc masz 8k, a nie 16. Nam się zwróciło ok. 60% kosztów w kopertach.
@jabadabadupka: Słyszałam legendy o weselach gdzie para wręcz "zarobiła", ale to chyba jak zaprosiło się ciotki ze Stanów które wrzucały 5k do kopert ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz