Wpis z mikrobloga

O nie.. Po policzeniu kosztów na #slub cywilny z mój #niebieskiepaski wyszło nam prawie 25 k xD
A tylko 40 osób i bez żadnych ceregieli.
Za samą salę z zespołem, kamerzystę i jedzenie z alko. ( _)
Za tyle to można otworzyć kebaba lub jechać na podróż życia. Nie wiem o co chodzi.
Myślałam, że takie rzeczy są tańsze. Kogo normalnie stać na uroczystości po 100-200 osob? XD
#zalesie #zycie #polska
  • 163
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Hinata_: zespół na weselu z 40 osobami to pomyłka. Niech Wam sala ogarnie nagłośnienie i lapka i sami coś puścicie. To samo z kamerzysta. Tak czy siak ludzie będą kręcić coś i robić zdjęcia. I tak film z wesela obejrzycie pewnie raz, przy odbiorze od kamerzysty i elo. Wywalanie pieniędzy w błoto
@Orzeloski: cena za talerzyk to jest suma za sale podzielona przez ilość gości. Gotówka na gościa to cały koszt podzielony prez ilość gości. Ślub brałem we wrześniu 2017.
@ZaQ_1: Ja to kilka razy swój widziałem ale faktycznie nie jest obowiązkowy wydatek. Przy ograniczonych środkach zdecydowanie można sobie darować.

Chciałem jeszcze coś mądrego napisać ale jednak poscrolluje dalej.
Kompletnie nie rozumiem dlaczego ludzie wywalają równowartość średniej klasy nowego auta z salonu na uroczystość trwającą jeden dzień. Rzeczywiście aż tak ludziom zależy, żeby świętować to wydarzenie w tak huczny i znamienny sposób? Jest to dla nich naprawdę warte kilkudziesięciu tysięcy złotych?
Ja np. w życiu bym się na coś takiego nie zdecydował. Ciche, małe, kameralne przyjęcie w restauracji, wyłącznie w gronie najbliższych osób, tych, którzy dla mnie wiele znaczą - naprawdę
@Hinata_: Coś drogo xD

Mnie wyszło 11k za cywilny na 28 osób bez kamerzysty:

Sala 4200 (150zł/os. impreza 10h, jedzenia aż nadto, nie żadna restauracja)
Alkohol 914
DJ 1200
Samochód 350 (białe Audi A6 2015 z przystrojeniem, z OLX ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
Garnitur, sukienka, buty 1405
Obrączki 1850
Kwiaty i prezenty dla rodziców 550
Szampan i muzyczka w USC 450
Opłata skarbowa 84
Zaproszenia, winietki,
@Hinata_ z reguly jest tak ze to rodzice z obojga stron daja pieniadze na wesele, wczesniej juz odlozone, czesto nawet sie slyszy od starszych rodzicow cos w stylu ze "wyprawilem wesele synowi" a nie ze mial wesele