Wpis z mikrobloga

47/50 CARNIVORE PIZZA

To jest dla mnie po prostu hit miesiąca... Możecie wykonać ten przepis zupełnie carnivore-friendly, spód jest wykonany wyłącznie ze składników pochodzenia zwierzęcego. Moim zdaniem, taka pizza jest dużo smaczniejsza niż fat head. Ekstremalnie sycące, smaczne, mięsne... robimy!

CO KUPIĆ

na ciasto
- 400 gramów mielonego kurczaka/indyka
- 30 gramów tartego twardego sera (parmezan, grana padano, itp.)
- 2 jajka
- dowolne przyprawy

dodatki:
- dowolne, u mnie mozarella, przecier pomidorowy, salami, bekon, oliwki, cebula

JAK ZROBIĆ
- praca składa się z kilku etapów, ale jest prosta
- nagrzewamy piekarnik do 180 stopni
- na blachę wyłożoną papierem do pieczenia, wykładamy równomiernie rozdrobnione mięso i pieczemy około 10 minut; chodzi o to, żeby się trochę podsuszyło i nie było surowe
- po 10 minutach wyjmujemy mięso i podwyższamy temperaturę piekarnika do 260 stopni,czy ile tam macie, na maksa
- przekładamy mięso do miski, niech trochę ostygnie
- po ostygnięciu dodajemy starty twardy ser i jajka, mieszamy
- ciasto nie będzie jednolitą zbitą masą,ale to nic
- układamy nasz spód: ja używam dna od tortownicy, żeby mieć fajny okrągły kształt; tutaj kluczem jest szczelne wypełnienie naszej formy i MOCNE PRZYKLEPANIE MASY; tłuczemy aż będzie wszystko zbite i dokładnie połączone
- wkładamy spód do nagrzanego piekarnika na jakieś 10 minut
- wyjmujemy, nakładamy wybrane dodatki i wkładamy na ostatnie 10 minut na wysoką temperaturę
- you're welcome

#50obiadowchallenge #keto #dieta #gotujzwykopem #carnivore
BarkaMleczna - 47/50 CARNIVORE PIZZA

To jest dla mnie po prostu hit miesiąca... Mo...

źródło: comment_ItqZ8JG0fZPOjQXquzYF3Re60AiKqi1k.jpg

Pobierz
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mirkosoft to jest magia po prostu. Dlatego jak pies do jeża podchodzę do wielu przepisów, bo przed keto praktycznie nigdy nie zawiodłam się tak srogo na czymś, czym wielu ludzi się zachwycało. A tu masa takich rzeczy.
  • Odpowiedz
@chixi:

EH CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I DO GOTOWANIA BĘDZIE MOŻNA PODCHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ


Też się z tym spotykam właśnie, jedyne racjonalne wytłumaczenie jakie mi przychodzi do głowy to że keto zmusza do samodzielnego gotowania. I jeżeli ktoś ostatnie 5 lat leciał na lasagni z biedronki i kebsach to każda jego własna kreacja wydaje się rewelacyjna - bo jest jego :) To samo zresztą widzę w przepisach wegańskich, gdzie się weganie zachwycają jakimś błotem wymieszanym z komosą ryżową, bo wcześniej gotowali
  • Odpowiedz
  • 0
@shakerrti1 no mi bardzo smakuje, jeżeli mówimy o sytuacji, kiedy zwykłej pizzy zjeść nie mogę :D może jakbym ją spróbowała rok temu, to bym tak nie powiedziała, ale smaki mi się zmienily na mocno miesno-tluste
  • Odpowiedz