Wpis z mikrobloga

Żyjemy w 21 wieku, latamy w kosmos, robimy przeszczepy serca itp., a nie mamy leku na kolkę u noworodka xD mam dziecko 2tyg i dostało kolki która będzie trwać przez minimum następne 2.5miesiąca. Przecież to jest jakaś masakra XD wykopki mogą gadać co chcą, ale dziecko to jest mega ciężka praca, moim zdaniem cięższa niż praca normalna xD moja żonka jest inżynierem audio i już ma dość, a ja pracuję w IT i też zdycham xD
#madki #praca #dzieci #medycyna #zdrowie #500plus
  • 142
  • Odpowiedz
  • 0
@obcx u nas u jednego sprawdził się Espumisan w kroplach i ciepłe okłady i noszenie na samolocik, a u córy pomógł dopiero debridat bo wrzeszczeli niemiłosiernie. Jak im układ pokarmowy bo dwóch miesiącach dojrzał to w końcu zrobiło się spokojnie. Wypożyczcie nosidło albo chustę bo takie noszenie na żabkę też wycisza, nawet od biedy można spać z tak zamotanym dzieckiem
  • Odpowiedz
@obcx: sab simplex z Niemiec to jedna z najlepszych opcji, jeżeli ona zawiedzie, to pozostaje dużo cierpliwości.

Widzę też sporo dobrych rad, więc nie będę się powtarzać za bardzo. :)
  • Odpowiedz
@roszej: @plnk: @jestemtunew: @Qrka: @coredump: @shinX: sprawdźcie sobie skład sab simplexu XD
Sab simplex to jest to samo co espumisan, esputicon i inne tego typu preparaty. Cała magia jest w dawkowaniu, bo w niemieckiej ulotce dozwolona dawka to bodajże 5x tyle (czy nawet 10x) co w polskich odpowiednikach. Ale rodzice mają się za oświeconych, bo kupują niemiecki, lepszy. Każdy z tych leków posiada simeticon.
  • Odpowiedz
@bolczan: przecież o tym pisałem. Podawałem espumisan i lipa, podałem sab simplex o takim samym składzie i się mega poprawiło. Też nie wierzyłem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@obcx

To jest ten wasz rozwój ludzkości. Nawet z głupią kolką nie potrafimy sobie poradzić, a wy beztrosko sprowadzacie tu kolejnych ludzi dla własnej uciechy.
  • Odpowiedz