Wpis z mikrobloga

Wczoraj wybrałem się popatrzeć na pierścionki zaręczynowe. Wchodzę do sklepu, rozglądam się i podchodzi do mnie ekspedientka i pyta się w czym może pomóc. Mówię jej, że szukam pierścionka zaręczynowego. W tym momencie zobaczyłem jeden z najładniejszych uśmiechów kobiecych w moim życiu.

Pyta się jaką kwotę chciałbym przeznaczyć. Mówię, że maksymalnie 300 zł, ale nie obraziłbym się jakby było mniej. W pół sekund wyraz jej twarzy zmienił się jakby zobaczyła karalucha xD. Odpowiada mi, że NAJTAŃSZE pierścionki zaręczynowe jakie mają od 1500 zł. Mówię w takim razie, żeby pokazała mi niezaręczynowe (jakby była różnica) pierścionki do 300 zł. A ta na to, że za 300 zł nie kupię porządnego pierścionka i partnerka nie będzie z takiego zadowolona xD i proponuje mi obejrzeć te za 1500 zł.

Mówię jej, że nie szkodzi i pokazała te tańsze, w odpowiedzi usłyszałem, że najtańsze pierścionki u nich zaczynają się od 800 zł. ¯\_(ツ)_/¯

Zdenerwowałem się, wróciłem do domu, zamówiłem z apartu piękny srebrny pierścionek z cyrkonią, zapłaciłem 150 zł i jestem zadowolony.

#logikarozowychpaskow #zwiazki #slub #zareczyny #bekazrozowychpaskow #januszebiznesu #bekazpodludzi
  • 313
  • Odpowiedz
ty serio uważasz, że kobiety nie robią porządnych prezentów swoim facetom? xDDD


@szybki_zuk: co to znaczy "kobiety"? Część kobiet robi, a część nie i trzeba być dzbanem, żeby tu generalizować jak ty.
  • Odpowiedz
Sam kupilem zaręczynowy za 4 cyfrowa kwote, bo jako Żyd lubie mieć dobre jakosciowo rzeczy, ale nie mozna odmowic argumentacji, ze to tylko kawal blachy.

Mysle ze bardziej istotne od ceny pierscionka jest sam kontekst.
Inaczej wyglada jak typ kupuje pierscionek za 150 zl bo malo zarabia ale kocha swoja partnerke i chce jej dac cokolwiek.
Natomiast inaczej jak kupuje za 150 argumentujac ze chce przycebulic no niedlugo kupuje kompa zeby pograc
  • Odpowiedz
Pierścionek to nie mieszkanie.


@drzuo: No co ty nie powiesz. A powiesz mi co z tego wynika? xD

A jeśli chodzi o zegarek to nie mam, po cholerę mi dedykowany czasomierz jak mam zegarek w telefonie?


@drzuo: To był tylko przykład, na pewno znalazłby się taki pasujacy też do ciebie, ale nie będę się bawił w zgadywanki. Chyba, że jesteś mnichem i żyjesz w celi w klasztorze?

@Strzelec_Kurpiowski: Tak
  • Odpowiedz
cyrkonia zarysuje się po kilku miesiącach, gówno nie kamień ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kijanka23: większej głupoty nie słyszałem, 2-3 lata temu nazamawiałem różowej biżutrii z aliexpressu ze srebra i cyrkonią, śpi w niej, zmywa podłogi, talerze i o ile srebro jest zarysowane to cyrkonia jest jak nowa
Instynkt - > cyrkonia zarysuje się po kilku miesiącach, gówno nie kamień ( ͡° ͜ʖ ͡°)
...
  • Odpowiedz
Tak się pytasz wypowiadających tutaj różowych jakbyś był przekonany, że nie kupiły nigdy facetowi drogiego prezentu.


@szybki_zuk: bo one mogły nigdy nie kupić. Wszak jedna napisała, że dopiero kupi.
  • Odpowiedz
przyjmij to oto badziewie jako dowód mojej miłości


@WiesniakzPowolania: jesteś taki naiwny czy udajesz? XD Naprawdę uważasz, że pierścionek zaręczynowy za DOWÓD miłości? Lepszym dowodem miłości jest jej ulubione śniadanie z rana, bilet na wymarzoną sztukę baletową lub kolacja-niespodzianka - nawet w domu. Dużo zależy od waszych relacji, zarobków, wieku i oczekiwań. Są sytuacje w których nawet pierścionek z automatu albo za 150zł będzie dla kobiety wystarczający, a są takie w
  • Odpowiedz
Naprawdę uważasz, że pierścionek zaręczynowy za DOWÓD miłości?


@geuze: Tak. Tak właśnie uważam. Dokładnie tym jest pierścionek zaręczynowy - dowodem miłości i obietnicą ożenku. Taki właśnie jest sens zaręczyn- wyznajesz miłość i prosisz o rękę a jako dowód szczerości zamiarów ofiarujesz pierścionek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szybki_zuk: Wymyślasz porównania z dupy. Oczywiście że patrzę jak auto wygląda ale patrzę też czy jest funkcjonalne. Co mi z fajnego wyglądu jak np. pali 20/l na 100 albo części są mega drogie i trudno dostępne i mnie nie będzie stać na utrzymanie tego? Wtedy się idzie na kompromis i bierze nie tak ładne ale proste w utrzymaniu. Samochód czy nawet zegarek to są rzeczy pełniące jakieś określone funkcje w przeciwieństwie
  • Odpowiedz
@WiesniakzPowolania: no cóż - każdy ma inne podejście. Według mnie to nie żyjemy już XIX wieku, gdzie pierścionek zaręczynowy był niejako "zastawem". Według mnie to jest jedynie symbol, podobnie jak obrączki, a najważniejsza jest właśnie ta obietnica miłości i ożenku ( ʖ̯) Nie sądzę, żeby moje małżeństwo było bardziej udane, a narzeczeństwo szczęśliwsze, gdyby pierścionek kosztował 2x tyle.
  • Odpowiedz
@Instynkt: no i super, a mojej znajomej kamień się zarysował po ok. 8 miesiącach codziennego użytkowania. Ja mam małe brylanty w swoim pierścionku i po prawie 2,5 roku wyglądają jak nowe, gorzej z samym złotem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz