Wpis z mikrobloga

#usa #chicago #wykopjointclub
Rekreacyjna marihuanina ma wejść do sprzedaży rekreacyjnej w styczniu przyszłego roku.
Pojawiają się jednak protesty czarnoskórej społeczności które mogą opóźnić wszystko o pół roku.

Chodzi im o to że jako czarni czują się dyskryminowani bo tylko niewielu z nich może otworzyć swój sklepik.

Dlaczego niewielu? Bo prawo zabrania wydania licencji osobie której była skazana za handel narkotykami.
Pobierz
źródło: comment_2C47nN1ilfM384d8D5ihJuaf4rqZAYrX.jpg
  • 33
@Andrzejek13: jeżeli ktoś został skazany za handel marihuaną gdy była nielegalna to dlaczego niby miał by jej nie sprzedawać kiedy zostanie zalegalizowana. trzeba dać ludziom jakiś kredyt zaufania. niech płacą podatki i zarabiają w legalny sposób zamiast handlować marihuaną na ulicy. widać nie jest to aż taka straszna używka skoro USA przy swoim całym przemyśle farmaceutycznym i rozbudowanym systemie kontroli produktów leczniczych i spożywczych (FDA) zdecydowały się na jej legalizację.
niech płacą podatki i zarabiają w legalny sposób zamiast handlować marihuaną na ulicy


@tojestmultikonto: No to niech może po prostu idą do pracy?
W tym przepisie chodzi o to żeby zminimalizować ryzyko przedostania się legalnego zioła do nielegalnego obrotu.
W tech chwili masa nielegalnej trawy w USA jest pozyskiwana z legalnych źródeł a następnie odsprzedawana z pominięciem podatków.

Po prostu taki sprzedawca legalnej trawy musi mieć czystą kartotekę żeby być wiarygodnym
@tojestmultikonto: Bo świadomie łamał prawo? To niestety dalej jest ciężki temat biznesowy bo są nawet problemy żeby babki obsługiwały transakcje w takich placówkach. Ludzie musza być czyści jak łza żeby wejść na rynek. Takie są zasady, jak ktoś nie potrafił się powstrzymać to ma pecha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Andrzejek13: wbrew pozorom mają troche racji.
Zostali skazani za handel mariguana najczesciej. Ktora teraz ma sie handlowac legalnie.
Powinno sie im pozwolić handliwac, skoro ich przewinienie uznaje sie za legalne teraz
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: @Andrzejek13: Nie dość, że lecą w moje strony inwektywy ze strony jednego z was, to jeszcze macie problemy z weryfikacją informacji z internetu.

Po pierwsze, linkujcie do źródła, a nie do jakichś gównostronek: https://www2.illinois.gov/dceo/Pages/CannabisEquity.aspx

Po drugie, spójrzcie sobie na te wyznaczone strefy, jak małe są i ile ich jest. Chcecie mi powiedzieć, że to są te "dzielnice czarnych oraz latynosów", w których będzie "musiała znajdywać się większość biznesów związanych
@Hound:

Po pierwsze, linkujcie do źródła, a nie do jakichś gównostronek: https://www2.illinois.gov/dceo/Pages/CannabisEquity.aspx


podałeś źródła które udowadnia, że gadasz głupoty pisząć

No tak było, nie zmyślam xD


po drugie

Po drugie, spójrzcie sobie na te wyznaczone strefy, jak małe są i ile ich jest


One są i to wystarczy

po prostu bonusowe 50 punktów


słowo bonusowe jest słowem klucz

Nic, ZUPEŁNIE NIC, co blokowałoby powstawanie biznesów w innych rejonach Illinois.


cytat do
Po drugie, spójrzcie sobie na te wyznaczone strefy, jak małe są i ile ich jest. Chcecie mi powiedzieć, że to są te "dzielnice czarnych oraz latynosów", w których będzie "musiała znajdywać się większość biznesów związanych z marihuaną"? xD


@Hound: Porównaj sobie obie mapy. Zresztą sama burmistrz Chicago podkreślała w kilku wywiadach że chodzi głównie o czarnych i latynosów.
Pobierz
źródło: comment_A5N4zjEKMvWbzRILGcpCyXZhSGWBZzrv.jpg
@Fenoloftaleinowy_Chrabaszcz: Rzucasz się do mnie z ryjem i jeszcze nie potrafisz nawet wyciągnąć logicznych wniosków.

Stwierdzenie, na które odpisałem "no tak było, nie zmyślam":

większość biznesów związanych z marihuaną będzie musiała znajdować się w dzielnicach czarnych oraz latynosów


I z linka, który podesłałem okazało się, że to zgodnie z tym co napisałem nieprawda.

1) Nie dzielnice, a konkretnie wyznaczone rejony stanu, stanowiące na oko może 2-3% jego terytorium.

2) Nie "większość