Wpis z mikrobloga

Kisnę z ludzi którzy wynajmują mieszkania w miastach za powiedzmy 2k. Przecież to trzeba nie mieć podstawowej wiedzy ekonomicznej by tak żyć i co miesiąc zanosić w zębach wąsatemu januszowi tyle kasy. Czy ludzie serio nie wiedzą że teraz tak łatwo dostać kredyt na mieszkanie? I zamiast płacić 2k januszowi to by płacił 1.5k, nie dość że mniej to na SWOJE mieszkanie. Ale nie, zawsze się znajdzie 100 wymówek typu a bo ja nie wiem gdzie będę mieszkał, a bo mieszkania drogie, a bo bank złodziej xDD A nie wiedzą że płacąc januszowi te pieniądze to równie dobrze mogliby je wrzucać do kałuży i by na to samo wyszło.
Nawet jak ktoś nie ma na wkład własny to zawsze można pożyczyć od rodziców albo zacisnąć pasa na ten rok powiedzmy.

#wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #kredyt #przegryw #zalesie #gorzkiezale
  • 82
  • Odpowiedz
Na wkład własny możesz wziąć kredyt w obecnych czasach.


@K_eM1: oficjalnie nie możesz. Prawo bankowe zabrania.

Ja wziąłem mieszkanie na kredyt z 10% wkładem własnym na 20lat. Rata: 720zl czynsz: 420zl Gaz, prad, internet: 150zl. Jaki sens wynajmować ?


@K_eM1: taki, że w mieście gdzie jest praca, czy jakiekolwiek instytucje kulturalne, nie kupisz mieszkania za 100-130 tysięcy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Scaab:

zawsze można pożyczyć od rodziców


gurwa OPie... W sumie to się ciesz jak masz taką możliwość, ale być może Cię to zadziwi i w tym kraju tysiące osób zarabia w młodym wieku niewielkie pieniądze i nie ma wsparcia od nikogo.
  • Odpowiedz
@Scaab osobiście nigdy bym nie kupił nieruchomości w państwie gdzie prawo własności nie jest święte i gdzie nie można szybko się sądzić. Oslo nie trawie polaków jako swoich sąsiadów, uważam że to jedna z najgorszych nacjii do współżycia.
  • Odpowiedz
@Scaab: za 2k w Warszawie nie wynajmiesz sensownego mieszkania, a co dopiero tak małą ratę mieć. No chyba, że jesteś bananem i dasz z 200k na wkład własny, to może.
  • Odpowiedz
@Scaab: kisne ludzi ktorzy pozyczaja na WKLAD WLASNY od mamusi, bo sami nie sa w stanie odlozyc. kisne z ludzi, ktorzy pozyczaja od bankow, bo sami nie sa w stanie odlozyc. jesli nie jestes w stanie kupic czegos za gotowke, to znaczy, ze cie na to nie stac i tyle. znalazl sie rekin finansjery. oszukal system biorac kredyt xD nie bedzie wasatemu januszowi placil, woli w zebach wkladac w dupe bankowi.
  • Odpowiedz
a jak chce mieszkać w takim 6lat a potem wykorzystać zdolność kredytową na dom? ;)

Totalnie nieopłacalne płacić odsetki za kredyt, a potem sprzedawać mieszkanie xD

Do tego niekoniecznie bardziej opłacalne jest branie kredytu. Do tego mieszkanie w Katowicach, Krakowie czy Wrocławiu to jakieś +250kPLN. Przy tym jeszcze mobilność i zmiana pracy na początku życia.

Nie każdy zaczyna życie i wie, że kupi mieszkanie w jakiej dziurze i tam już bedzie żyć.
  • Odpowiedz
@Scaab: Masz Pan rację a psy szczekają. Te wszystkie argumenty o niezależności i nie przywiązaniu to kupa, bo mieszkanie, nawet z kredytem, można zawsze sprzedać. Jest jeszcze sporo odpowiedzi na twój post w tym stylu, na które mi się nie chce odpowiadać. Nie bardzo jest się co dziwić, że ludzie głosują jak głosują, skoro nie potrafią lokować siana w bezpieczniejsze rzeczy, niż trzymanie na koncie czy pod poduszką.
  • Odpowiedz
Nie pchajcie się w kredyty. Ja na przykład wymalowałem tylko w mieszkaniu od rodziców i teraz nie muszę być niewolnikiem banku.
  • Odpowiedz
@j4rzyn: Wiadomo że każdy rodzic ma kupione dla swojego gówniaka mieszkanie w mieście, które wystarczy odmalować. Niektórzy po prostu o tym nie mówią nawet do 80 roku życia dziecka ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz