Wpis z mikrobloga

Kisnę z ludzi którzy wynajmują mieszkania w miastach za powiedzmy 2k. Przecież to trzeba nie mieć podstawowej wiedzy ekonomicznej by tak żyć i co miesiąc zanosić w zębach wąsatemu januszowi tyle kasy. Czy ludzie serio nie wiedzą że teraz tak łatwo dostać kredyt na mieszkanie? I zamiast płacić 2k januszowi to by płacił 1.5k, nie dość że mniej to na SWOJE mieszkanie. Ale nie, zawsze się znajdzie 100 wymówek typu a bo ja nie wiem gdzie będę mieszkał, a bo mieszkania drogie, a bo bank złodziej xDD A nie wiedzą że płacąc januszowi te pieniądze to równie dobrze mogliby je wrzucać do kałuży i by na to samo wyszło.
Nawet jak ktoś nie ma na wkład własny to zawsze można pożyczyć od rodziców albo zacisnąć pasa na ten rok powiedzmy.

#wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #kredyt #przegryw #zalesie #gorzkiezale
  • 82
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Scaab: Widać, że za mocno na tej ostatniej paradzie weszli ci z tyłu i połączyli ci mózg z tą tylnią częścią jak uważasz, że pożyczenie od rodziców ok 60-80k to lekka sprawa oprócz samej zdolności kredytowej i uwiązania się zobowiązaniem na 20lat+.
  • Odpowiedz
@Scaab tak, i dać komuś moje ładne zadbane mieszkanie i wynająć kogoś na miejscu żeby pilnował najemcę a potem gotować w kuchni gdzie ktoś na blacie mógł posuwać dupeczki. No #!$%@? geniusz xD

A swoje rzeczy z mieszkania #!$%@? teleportować gdzieś albo dać do garażu za pół ceny.

Kolejna seria genialnych pomysłów.
  • Odpowiedz
pożyczyć od rodziców xDDDDD banan detected


@Jestem_Tutaj: Ale zawsze kisnę z tego poziomu rozumowania xD

Ja, który nie dostałem wsparcia od rodziców - normalny człowiek. Gość, któremu rodzice chcieli ułatwić życie - banan.
UWAGA, to wygląda troszkę inaczej.

Gość, któremu rodzice ułatwili start -normalny człowiek. Ty, któremu rodzice jedyne co dali to krzyżyk na drogę po skończeniu 18 lat, ewentualnie długi do spłaty -patologia.
  • Odpowiedz
@Scaab: Wiesz czym są zmienne stopy procentowe? Zbliża się kryzys i zostaną podniesione. Inną sprawą jest fakt, że inwestując 400 000 można spłacać wynajmowane mieszkanie i mieć jeszcze dodatkowy zysk i to spory bez czekania na kryzys, który nadchodzi i za 2-3 lata za 400 k będzie 1,5 mieszkania
  • Odpowiedz
@Scaab a jak chce mieszkać w takim 6lat a potem wykorzystać zdolność kredytową na dom? ;)
Totalnie nieopłacalne płacić odsetki za kredyt, a potem sprzedawać mieszkanie xD
Do tego niekoniecznie bardziej opłacalne jest branie kredytu. Do tego mieszkanie w Katowicach, Krakowie czy Wrocławiu to jakieś +250kPLN. Przy tym jeszcze mobilność i zmiana pracy na początku życia.
Nie każdy zaczyna życie i wie, że kupi mieszkanie w jakiej dziurze i tam już bedzie
  • Odpowiedz
@Scaab: lol przeciez jak wynajmujesz to możesz zmienić łatwo miejsce bliżej pracy i remonty cię nie obchodzą nic cię nie obchodzi . Pamiętam historię jednej laski co wynajmowała 2 lata i powiedziała dość i kupiła mieszkanie na kredyt we frankach bo wtedy takie dawali, za mieszkanie dala 600k kredyt musiała splacic okolo 1mln a jak bańka pekla to mieszkanie stanialo do 400k. Super interes bulwo xd teraz też jest przecież bańka
  • Odpowiedz