Wpis z mikrobloga

Kisnę z ludzi którzy wynajmują mieszkania w miastach za powiedzmy 2k. Przecież to trzeba nie mieć podstawowej wiedzy ekonomicznej by tak żyć i co miesiąc zanosić w zębach wąsatemu januszowi tyle kasy. Czy ludzie serio nie wiedzą że teraz tak łatwo dostać kredyt na mieszkanie? I zamiast płacić 2k januszowi to by płacił 1.5k, nie dość że mniej to na SWOJE mieszkanie. Ale nie, zawsze się znajdzie 100 wymówek typu a bo ja nie wiem gdzie będę mieszkał, a bo mieszkania drogie, a bo bank złodziej xDD A nie wiedzą że płacąc januszowi te pieniądze to równie dobrze mogliby je wrzucać do kałuży i by na to samo wyszło.
Nawet jak ktoś nie ma na wkład własny to zawsze można pożyczyć od rodziców albo zacisnąć pasa na ten rok powiedzmy.

#wynajem #bekazpodludzi #nieruchomosci #mieszkanie #kredythipoteczny #mieszkaniedeweloperskie #kredyt #przegryw #zalesie #gorzkiezale
  • 82
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Purple: Dobre rozwiązanie, ale nie wiadomo ile czasu ceny za kupno/wynajem mieszkania będą tak wysokie.
Ja za bardzo nie wiąże przyszłości z tym krajem, a zostawiać komuś mieszkania mi się nie widzi.
  • Odpowiedz
@danio_96: Owszem tu racja, tyle, że idąc tym tokiem, to w zasadzie lepiej wstrzymać się z każdym zakupem, nigdy nie wiadomo kiedy będzie promocja/obniżka ceny. W ten sposób można by czekać nieskończoność a sądząc po dzbanach z rządu, inflacja będzie rosnąć i hajs na koncie będzie tracił wartość. Zawsze to mieszkanie razem z kredytem można sprzedać i wyjechać. Nie trzeba go zaraz zostawiać :)
  • Odpowiedz