Wpis z mikrobloga

#brd #mandat #policja #drogi #drogowka #polskiedrogi

1998r - płaca minimalna brutto - 500zł, średnia płaca brutto - 1239 zł
2019r - płaca minimalna brutto - 2250zł, średnia płaca brutto - 5000 zł

Mandat za przekroczenie prędkości o 50 km/h:

1998 - maksymalnie.500zł
2019 - maksymalnie 500zł

Czy taryfikatora nie należało by w końcu zmienić, żeby kary za przewinienia na drodze zaczęły być realne w stosunku do zarobków?

Zapraszam do dyskusji
Pobierz kanapkazesmalczykiem - #brd #mandat #policja #drogi #drogowka #polskiedrogi 

1998r...
źródło: comment_M6TwrtZJqOsSJjwqNjJmfKSHmJiQWl5D.jpg
  • 114
@kanapka_ze_smalczykiem: porównując to, że niemcy zarabiają 3x więcej od nas to nie wygląda tak źle, prędkość nie zabija tylko jej nagła utrata. Mam lepszy pomysł, policja tworzy specjalną pocztę mailową na którą każdy kto ma nagranie (gdzie ktoś wyprzedza na trzeciego, na pasach, ogólnie rzecz ujmując stwarza znaczne zagrożenie) może im to wysłać i oni się to zajmują. Wtedy każdy by się bał robić głupoty. Ale to by policja musiała
Pobierz QHiN - @kanapkazesmalczykiem: porównując to, że niemcy zarabiają 3x więcej od nas to ...
źródło: comment_erTXlHGf5P79lrUxZioru1L8IADA4Lf9.jpg
@kanapka_ze_smalczykiem: IMO wysokość mandatów nie ma tutaj znaczenia, bo 500zł jednak zaboli przeciętnego polaka. Problemem jest mała szansa że dostaniesz taki mandat, ze względu na małą liczbę policji i fotoradarów. Seba i Janusz od razu zaczeli by jeździć przepisowo gdyby dostali kilka mandatów w miesiącu.
@kanapka_ze_smalczykiem:
liczba pojazdów w 1998 roku 12 709 244 - wypadków 61 855 - zabitych 7 080
liczba pojazdów w 2017 roku 29 149 178 - wypadków 32 760 - zabitych 2 831

Na dodatek można dodać że w 2017 było dużo więcej pojazdów którymi bardzo łatwo przekroczyć prędkość o 50 km/h w porównaniu do aut z 1998 roku. Idąc twoją logika wysokość mandatu nijak się nie ma do wypadków
@xqwzyts: Ale w wyznaczonych miejscach, gdzie infrastruktura jest dostosowana do tego. U nas zresztą też tak robią - pod pewnymi warunkami. Mam koło siebie takie miejsce - paradoksalnie, 70 jest w zabudowanym, wyjeżdżasz z niego i jest...60 (bo zaraz jest kolejny zabudowany, gdzie jest już 50).

No właśnie - nas problemem jest ciągnący się kilometrami teren zabudowany - zamiast zwartej zabudowy to się ciągnie; projektowana obwodnica mojej wsi omija tak naprawdę