Wpis z mikrobloga

#brd #mandat #policja #drogi #drogowka #polskiedrogi

1998r - płaca minimalna brutto - 500zł, średnia płaca brutto - 1239 zł
2019r - płaca minimalna brutto - 2250zł, średnia płaca brutto - 5000 zł

Mandat za przekroczenie prędkości o 50 km/h:

1998 - maksymalnie.500zł
2019 - maksymalnie 500zł

Czy taryfikatora nie należało by w końcu zmienić, żeby kary za przewinienia na drodze zaczęły być realne w stosunku do zarobków?

Zapraszam do dyskusji
Pobierz kanapkazesmalczykiem - #brd #mandat #policja #drogi #drogowka #polskiedrogi 

1998r...
źródło: comment_M6TwrtZJqOsSJjwqNjJmfKSHmJiQWl5D.jpg
  • 114
@kwaz1: umówmy się - w Polsce nigdy nie będzie mandatów opartych na indywidualnych zarobkach. Mandat ma być karą, a dzisiaj najwyższy mandat za prędkość kosztuje tyle co nowa opona. Funkcja odstraszająca żadna, punkty punktami ale pamiętaj że np. kierowcy z zagranicy punktów nie dostają w ogóle.
@In_thrust_we_trust

W Polscr tez by dostal.


Nie. I w sumie na tym mógłbym zakończyć wywód. Ale jeśli chcesz więcej szczegółów. To był radar. U nich masz 5km/h tolerancji. U nas 10.Ja jechałem 78 zamiast 70. Zawsze jeżdżę kilka kmh więcej niż na ograniczeniu bo wiem że licznik zaniża prędkość i choć byłem suszony i mijałem wiele radarów w Polsce to przez 8 lat mandatu za prędkość nie dostałem. 45e to była pomniejszona
@xqwzyts:
No wiec mamy po prostu roznice w tokerancji rzrdu 5 km/h. Robisz z tego jakas wielka sensacje i dopisywac sobie jakies psycho-narracje, serio? Po prostu we Francji jest tolerancja 5 km/h a u nas 10, w wielu innych krajach europejskich tez jest 10. Zaden argument

Co do oplaty to tez jest to podobna kwota i tak wiec znowu zaden argument. Za to w kwestii egzekwowania mandatow to masz racje, tez
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wojniz: dobra dobra, odkąd na Litwie podnieśli kilkukrotnie kwoty mandatów wszyscy jeżdżą jak owieczki, więc jednak da się. I skończył się taki dziki zachód jak u nas na drogach
@efem: Niech mogą jeżdzić i te 90 tylko skończcie mówić że jazda powyżej 90km/h w dobrych warunkach to zagrozenie na drodze bo ktoś tak napisał w książce