Wpis z mikrobloga

#brd #mandat #policja #drogi #drogowka #polskiedrogi

1998r - płaca minimalna brutto - 500zł, średnia płaca brutto - 1239 zł
2019r - płaca minimalna brutto - 2250zł, średnia płaca brutto - 5000 zł

Mandat za przekroczenie prędkości o 50 km/h:

1998 - maksymalnie.500zł
2019 - maksymalnie 500zł

Czy taryfikatora nie należało by w końcu zmienić, żeby kary za przewinienia na drodze zaczęły być realne w stosunku do zarobków?

Zapraszam do dyskusji
Pobierz kanapkazesmalczykiem - #brd #mandat #policja #drogi #drogowka #polskiedrogi 

1998r...
źródło: comment_M6TwrtZJqOsSJjwqNjJmfKSHmJiQWl5D.jpg
  • 114
@kanapka_ze_smalczykiem wszystkie mandaty, opłaty (sądowe, egzekucyjne), rejestrację pojazdów, wszystko, moim zdaniem powinno być stosunkowe procentowo od jakiegoś wskaźnika. Od wynagrodzenia minimalnego byłoby chyba okej. Chociaż nie twierdzę, że wszystkie obecnie obowiązujące stawki opłat są na odpowiednim poziomie.
@kanapka_ze_smalczykiem: moim zdaniem wyższe mandaty nie wiele zdziałają inne kary są bardziej skuteczne sam bardziej boje się zabrania prawa jazdy niż kary pieniężnej. Myślę że lepszym rozwiązaniem mogła okazać się edukacja np. jak zbierzesz 10 pkt wciągu 2-3 lat to musisz wybrać się na jakieś warsztaty z bezpiecznej jazdy gdzie pokazywali by jak bezpieczniej prowadzić samochód co się dzieje z samochodem i pasażerami podczas wypadku w różnych samochodach (bo wiadomo najnowsze
@kanapka_ze_smalczykiem: Nie wysokość, a nieuchronność kary powinna być brana pod uwagę.
Przykład z dzisiaj/wczoraj, Szczecin godziny poranne, na rogatkach miasta stoją panowie policjanci i sprawdzają trzeźwość.
Jak dla mnie to najlepsze rozwiązanie, w momencie, kiedy na imprezie zastanawiasz się nad piciem, wiesz, że nad ranem na pewno będą kontrolowali trzeźwość, więc nie warto. A podnoszenie wysokości to ślepa uliczka, bo zauważcie, że najczęściej zaostrza się kary przed wyborami, bo to jest
@vargemp: czemu mam oddawac, mi sie fajnie tak jezdzi ale kiedys sie zagapie i nie zobacze policjantow na poboczu i mi zmarnuja 30 min na wypisywanie kwitu, ale w sumie przez te miesiace gdy mnie nie kontroluja to nadrabiam zysk predkosciowy wiec czasowo jestem na +, warto