Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@agaja: przecież dobrze wiesz, że nikt w tym wpisie nie twierdzi, że matki tylko leżą dupą do góry, a tej z wpisu bynajmniej nie chodzi o uszanowanie jej pracy - to jest dokładnie to samo co z kierowcami TIRów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Matki i ich trud należy uszanować - tak jak zresztą napisałem, a układ kto pracuje, kto nie, kto co robi w domu to
  • Odpowiedz
@Ragnarokk: sprowadzam do absurdu, bo nadużywane jest tu słowo #!$%@?. Się w dupach poprzewracało. W czasach, gdzie masz pralko-suszarki, dostawy zakupów pod dom, zajebiste odkurzacze, dosłownie kurde wszystko by ułatwić życie, to ci jęczą, jakby 12 godzin w polu z kosą latali o chlebie i wodzie.

Powtórzę 10 raz. Nie uważam, że to #!$%@?. Nie powiedziałem też, że to łatwe. #!$%@? to miała moja mama w latach 70 jak targała
  • Odpowiedz
Ale takie wypisywanie na portalach społecznościowych "ehhh faceci co wy możecie wiedzieć o życiu tylko sobie posiedzicie w tej waszej pracy i nic was nie interesuje" to już znacznie przekracza ten szacunek i mocno leci PRLem gdzie może faktycznie tak to wyglądało i niestety zostało utrwalone jako stereotyp


@powaznyczlowiek: a bo to jest druga strona barykady. W sensie - takie baby sa tyle samo warte co faceci sugerujacy, ze wychowyawanie dziecka to zabawa.
Ogolnie moim zdaniem w zwiazku to sie warto wspierac i wzajemnie brac pod uwage zmeczenie drugiej strony.
Bo zarowno rodzic w domu wykonuje wazna i nielekka prace, jak i ten pracujacy
  • Odpowiedz
Wolę siedzieć 12 h w pracy niż 8 h zajmować się córką (którą bardzo kocham). Po 8 h zajmowania się małą (ma 1.5 roku) padam na pysk, po 12 h pracy mogę jeszcze coś zrobić.
  • Odpowiedz
I to jest takie ciężkie? Bawić się i pomagać rozwijać dziecku, gdy nie masz nad głową obowiązków i cały czas wszechświata możesz temu dziecku poświęcić? Jak bym mógł, to bym się cały dzień z psem bawił...


@boguchstein
Czyli zajmowałeś się kiedyś psem. Teraz wyobraź sobie że ten pies ma sraczkę. Co 3 godziny musisz go wyczyścić. Że ten pies nie chodzi, wszędzie musisz go nosić. Albo czołga się i #!$%@? tam
  • Odpowiedz
@Apollo1993: wolę milion razy swój 8 h etat przy kompie niż 8 h z 2 gówniakami i zajmowanie się domem. Kto sądzi, że jego praca przy kompie to trudniejsza i bardziej wyczerpująca praca niż gówniaki + dom, to albo jest #!$%@? w swojej pracy, albo pompuje swoje ego. A mąż wypowiadający taki tekst to zwykły kretyn.
  • Odpowiedz
@Apollo1993: tak szczerze to się zastanawiam skąd moja żona znajduje sile na to wszystko przy 2 dzieci. Czasami ja mam dosyć, kładę się na łóżku i nic nie jest w stanie mnie ruszyć a ona tyra do 23:00 a potem wstawanie co kilka godzin w nocy i tak od 3 lat (mamy dzieci jedno ok drugim). Ona serio od 3 lat ani jednej całej nocy nie przespała. Wbijcie to sobie
  • Odpowiedz
@powaznyczlowiek: no tak są pieluchy tanie, są pralki i w ogóle jest łatwiej dzięki temu zamiast zostawić dziecko samo sobie a ogarniać mu jedzenie szyć, szyc pieluchy i #!$%@? ubraniami po tarce można z nim poczytać książkę, iść na spacer i pokazać różne rzeczy, pobawić się w różne rzeczy, pomagać w nauce różnych czynności itd.
  • Odpowiedz
@ErwinJordan: chyba tylko te co są samotne a to skłania do refleksji gdzie jest tatuś.
Czy tutaj są doświadczenia tylko z patologia? Mam żonę, dziecko i z jednej pensji utrzymujemy się bo nie robię za miskę ryżu, żadnego wsparcia tylko podatki a tu jeszcze takie #!$%@?
  • Odpowiedz
@Apollo1993: Ja też tak gadałam dopóki nie zaczęłam pracować jako opiekunka kiedyś, serio #!$%@? idzie dostać xD Co nie zmienia faktu, że to po prostu wysiłek jak każdy inny, ale na pewno jest lżej niż w pracy 8h/5 dni w tygodniu (chociaż zależy od roboty też). Dziecko potrafi być tak zajebiście absorbujące xD Nie mówię tu o włączeniu mu bajek i #!$%@? się na nie na 5h tylko wymyślanie zabaw,
  • Odpowiedz
@MaC1u5: Właśnie sprawa polega na tym że Państwo ch*ja tak naprawde pomaga tymi jałmużnami, wystarczy ludziom nie zabierać a każdy sobie poradzi.

P.S. Z patologią jedyne moje doświadczenie to sąsiedzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz