Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 100k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 50k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 2 lata oszczędzania na wykończenie i w wieku 28 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
Pobierz
źródło: comment_5ZOfb0Bq6jLBnC4zcY0c6hQ98hQtmEZt.jpg
  • 454
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@korporacion: No pozazdrościć kwoty wydanej, szczerze to wierzyć się nie chce.... ja w okolicach Tarnowa za dom parterowy o powierzchni 120m2 na chwile obecna włożyłem z żoną prawie 200k stan na dzisiaj stan surowy zamknięty. Czekamy na przyłącz gazu do ogrzewania, malujemy ściany, podłogi i zostaje biały montaż bo część mebli już mamy... projekt zx17 z biura z500
Pobierz
źródło: comment_7Zb762JTCyVmFEhr8D0Jqm2mtrztH8gk.jpg
Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl


@korporacion: Przestałem czytać. Pracować za 2000 zł przez 5 lat żeby postawić dom?

Wolałbym te oszczędności i własny wysiłek postawić na edukację (czy inną formę kwalifikacji zawodowej) lub inwestycje (np. we własną firmę) i odkładać dużo mniej, żeby za te 5 lat zarabiać przynajmniej 8-9 tys. Wtedy kredyt na dom - kupny lub budowany przez wykonawcę.

Po 5 latach masz dom, lepszą pracę i
Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.


@korporacion: a ja nie żyję jak karaluch, wziąłem kredyt, kupiłem fajne mieszkanie w bloku, z którego jestem zadowolony i też jestem u siebie.

Domek fajna sprawa, ale jednak wymaga dużo więcej pracy na bieżąco. Nie wiem czy by mi się chciało. ( ͡ ͜ʖ ͡)
1.100k stan surowy zamknięty ? chyba sobie jaja robisz albo sam budowałeś.

2. wykończenie 50k ? jak masz na myśli tynki wylewki i instalacje to i tak Ci braknie.

3. Nikt domów nie buduje? w Małopolsce rosną jak grzyby po deszczu.

Budowałem w 2018 parterowy 145m2 projekt Klaudia:
SSO 150k
SSZ 35k
Instalacje 65k
Wykończenie + ocieplenie + kostka 200k =
Suma 450k
po co Ci ten garaż w domu? Nie szkoda Ci na niego miejsca?


@Fashio: garaż ocieplany jest zajebisty, najlepiej jeszcze z kanałem. Jakieś naprawy auta, majsterkowanie, tego typu rzeczy zimą jednak sie robi jak się ma dom i warto sobie ten garaz jednak wybudowac moim zdaniem skoro i tak juz inwestujesz to tak żeby było wygodnie, no i druga sprawa nie bawisz sie w kolejna budowę obok domu czyli w garaż,
@bazar5: Twój jest mega prosty w budowie to i 200k udało się jakos to zamknać, przy tym metrażu spoko cena, ale właśnie kosztem tego, że dom jest prosty bez udziwnień. Tez bym sie na coś takiego zdecydował, prosta bryła a wiecej kasy bym włożył w ocieplenie dobre ogrzewanie, rekuperacje solary. To jest bardzo przydatne i podnosi komfort mieszkania. Dobrze, że ludzie już odchodza od tych takich dworków xD
praktycznie, ale to taki syndrom Polaka mieć swój dom. Mieszkam za granicą i nikt nic nie ma do sąsiadów bo potrafią budować więzi ale Polak Janusz musi być lekkim dzikusem. Te zagrody dla Polakow nad morzem mają dużo wspólnego z tym marzeniem własnego domu.


@Sanctified90: sranie na Polaków a wszystko jest wynikiem #!$%@? rynku wynajmu, jak masz płacić za wynajem mieszkania 50 metrowego 1500-2500 miesięcznie to lepiej wziąć kredyt i wybudowac
@leftfinger ten gościu to idiotą sorry ale nie idzie wybudować domu w dzisiejszych czasach za 150 koła. Ile kosztuje sama dachówka czy elewacja... Facet ma.domek ale z klocków lego


@Caracas: tanim kosztem dasz radę, zakładając, ze samemu robisz większość robot, nie wyliczysz wykończenia i mocno na materiałach oszczędzasz. No i działka na zadupiu.
@leftfinger dobra dachówka to koszt 35 tys elewacja 35 następne a facet pisze ze nie oszczędzal na materiałach dotyczących ocieplenia może potrójne szyby ma jeszcze w tych 150... Pomijam fakt działki u mnie 1200 metrów kosztuje 270-300 tys...
@miki4ever: z drugiej strony jak masz sam wszystko robic a sie na tym nie znasz to narobisz mase błędów, tanie materiały do tego stracisz 5 lat a po wszystkim wpoiesz, że dom #!$%@? bo źle rozplanowany, materiały słabe zimno jest i ogólnie to grzyb wyłazi po pół roku... wiadomo, że cześc rzeczy można zrobic samemu, ale za konkretne instalacje czy kafelki bym sie wcale nie brał.
Ale #!$%@?. Miałem budować dom 170m^2 i stan surowy otwarty rok temu miał wyjść 140k. Dziś jest to 290k. Zrezygnowałem i robię dom szkieletowy 120m. W dzisiejszych czasach (mówię o obecnej porze) trzeba liczyć 3000 zł za metr kw. nie licząc ekipy budowlanej na którą trzeba czekać 2 lata ( ͡º ͜ʖ͡º)