Wpis z mikrobloga

Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu około 100k złotych. Chciałbym wykończenie jeszcze zrobić za 50k ale nie wiem czy się zmieszczę.

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.

Zarabiam około 4500 zł miesięcznie odkładam 2500zl. Może ktoś powie że żyje przez ten czas jak karaluch ale ja po tym czasie jestem u siebie.
Działka po ojcu więc tu miałem luz ale większość rodziców ma jakieś ziemię więc nie piszcie że nie macie takiego luksusu.

Jeszcze 2 lata oszczędzania na wykończenie i w wieku 28 lat będę miał swój własny domek.
Pozdro dla wariatów.

#budynek #mieszkanie #dom #przemyslenia #oswiadczenie #chwalesie
korporacion - Dom w stanie surowym ukończony.
Łączna wartość tego co na zdjęciu okoł...

źródło: comment_5ZOfb0Bq6jLBnC4zcY0c6hQ98hQtmEZt.jpg

Pobierz
  • 454
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Bekę mam z ludzi którzy kiszą się po blokach bo myślą że budowa domu to jakieś miliony złotych. Nie, w dzisiejszych czasach można to zrobić w jakieś 5 lat oszczędzając.


@korporacion: Stary, wiesz za ile ja zbudowałem własny dom? Za 0. OKRĄGŁE ZERO. Cegły akurat leżały u mnie odłogiem, to miałem je za darmo. Zaprawę z-------m sąsiadowi. Dom budowałem dwa lata i w międzyczasie w Polskę p-------ł huragan Katrina. Wyzbierałem
  • Odpowiedz
@korporacion co ty p--------z chłopie? Jaka większość? Nie każdy mieszka na wsi i nie każdego starzy wypasaja co rano krowę na pastiwsko, żeby potem każdemu z dzieci wydzielić działkę. Weź skup się na domu, a nie na działce.
  • Odpowiedz
@HienaCmentarna87: Czekam tylko, aż ten wszędobylski antracyt będzie się kojarzyć za kilkanaście lat tak samo jak teraz mahoniowa okleina ze złotymi szprosami. Nie, żeby coś jest estetycznie, ale wszystko jest antracytowe.
  • Odpowiedz
@TiredLawyer: ja p------e ja nie mogę czytać takich głupot xD

U mnie stan surowy otwarty robocizna + materiał ( 173m dom z garażem w bryle dwustanowiskowy + poddasze zagospodarowane ) to było 90k

Hajs zaczął lecieć jak woda w momencie wykańczania
Okna + brama z montażem 16k Okna Oknoplast brama
  • Odpowiedz
@chafer a Ty mowisz ze min 0,5 mln trzeba klasc ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
Leci mocnym baitem, ale nie w temacie budowy jestem... Mozesz jakos zweryfikowac? ;)
  • Odpowiedz
@korporacion nie wszyscy pochodzą ze wsi, więc nie jest prawdą, że większość ma "jakąś ziemię".
Działka budowlana w mieście to 200 000 PLN minimum.
Wykończenie plus wyposażenie domu kolejny wydatek 150 000 - 250 000 minimum.

Mam dom, ale z zakupem działki i wybudowaniem i wuposazeniem ledwo w 500 000 PLN się zmieściłem.
  • Odpowiedz