Wpis z mikrobloga

@konik_polanowy: Firmy w miejscach jak najbardziej oddalonych od wspaniałego systemu socjalistycznego, którego inną "rewizje" pompuje się społeczeństwu jako "coś dobrego" - tak zwany "socjalizm z ludzką twarzą".

Tylko kapitalizm z kuratelą katolickiej nauki społecznej jest wybawieniem.
  • Odpowiedz
@konik_polanowy: widać efekty komunizmu. Dzięki za mapę, bo teraz będą miał co pokazywać niektórym głąbom z Wykopu, którzy piszą coś w stylu: "Za komuny było tyle dobrych polskich przedsiębiorstw, ale ten złodziej Balcerowicz wszystko wyprzedał za bezcen!" Wschodnie Niemcy i tak były bogatsze od Polski, więc myślę, że porównanie jak najbardziej trafne.
  • Odpowiedz
@konik_polanowy przecież to jakiś żart... chyba ktoś kto tą mapę robił wpisał tylko siedziby tych wszystkich koncernów. Gdzie jest fabryka BMW w Lipsku albo Frankische Rohr werke w Dreźnie.
  • Odpowiedz
@PfefferWerfer: @Alex_Krycek: Komuna oczywiście ten stan pogłębiła, jednak kształt owej mapy stanowi skutek dużo dłuższych procesów, wystarczy prześledzić dzieje dużej części wymienionych tutaj firm i ich znaczenie dla gospodarki niemieckiej jeszcze w czasach przed dojściem Hitlera do władzy, wojny i podziału Niemiec. Proces o którym pisałem sięga czasów średniowiecza, kiedy obszar nad górnym i środkowym Renem, nad Menem i Dunajem a także nadmorskie obszary hanzeatyckie były najlepiej gospodarczo rozwiniętymi terytoriami
  • Odpowiedz
@konik_polanowy na ale Niemcy są tak rozwinięte. To tylko pokazuje jak wyglądał rosyjski zabór po 45. RFN ciągną Niemcy. Kiedyś słyszałem/czytałem że nie chcieli nawet połączenia z NRD.
  • Odpowiedz