Wpis z mikrobloga

"Wiem, że w dużych miastach są oferty pracy dla programistów zarabiających po 20 tysięcy złotych. Ale bohaterowie mojej książki nie zarabiają tyle przez rok." - cytat z Newsweeka i głównego wykopu.
Bo są za głupi! Tak, 1,6 mln pracujących Polaków to debile. Znam ludzi, którzy robią po 20 tysięcy i programistami nie są, ale w zasadzie są to mniejsze zarobki:
-maszynista, który stale się doszkala i zdobywa kwalifikacje: 8 tysięcy netto, tak, maszynista bo się młodym nie chce uczyć tego zawodu
-glazurnik, lekko 15k wyciąga, roboty ma w cholerę, ale on myśli i zatrudnił kilku pomocników, położyli glazurę w kuchni w 3h, podłoga i ściana, po czym polecieli na następne zlecenie (kilka zleceń na dzień wychodzi)
-hydraulik, przyszedł, naprawił przeciekające łączenie (300zł), dzwoniłem do 11 hydraulików i 1 się zlitował, reszta woli na domkach pracować
-znam też profesjonalnych złomiarzy, jak z filmu Discovery. Jeżdżą ekipą i busem po Polsce, 50k do podziału na 4 wychodzi
-nie mówiąc już o robocie stricte IT, ale nie programowanie, np. właściciele stron internetowych, blogów, sklepów - to nie robota? No tak, skoro nie fizol, to nie robota.

Wszystko się rozchodzi o poszerzanie kwalifikacji, bycie specjalistą w swojej dziedzinie. Te 1,6mln ludzi (800tysięcy na minimalnej, to muszą być debile, skoro potrafi ich zastąpić Ukrainiec bez znajomości języka).

Jak ktoś w Polsce z polityków mówi, że trzeba pomóc najbiedniejszych, to mi się nóż otwiera w kieszeni. Dlaczego mamy pomagać najbiedniejszym? Są biedni, ponieważ są debilami... (wykluczając niepełnosprawnych).

#praca #biznes #programista15k #bekazpodludzi
  • 288
  • Odpowiedz
@20kmiesiecznie: Rynek jest zbyt dynamiczny. W jednej chwili może być mega zapotrzebowanie na glazurnika, w jednej średnio i utrzymają się najwięksi mniejsi nie mają środków i czasu na postój. Kult powyżej 10K to smutny kult, bo większość zapomina o życiu tylko pracuje, pracuje, pracuje bo musi mieć wielką górę siana. Prawda jest taka że niszczy nas chęć posiadania, a nie życie w biedzie. Nie trzeba dużej ilości pieniędzy żeby żyć
  • Odpowiedz
@kamyczeq:

ilosc dni na wykopie: troche ponad dzien


nie dosc ze bait to jeszcze od zielonki. i dalem sie baitnac na to. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@DanteTooMayCry: Niby tak ale ze wszystkich specjalistow w swoich dziedzinach nie zrobimy - raz ze nie kazdy ma IQ >110 a dwa ze rynek bylby przesycony i tak nie kazdy by zarobil choc minimum na zycie bo nie
  • Odpowiedz
O tak xD, nie zawiodłem się, niemal od razu wpis mówiący, że muszą być tacy co zarabiają mało xD. Tak właśnie państwa wykształciły sobie niewolników wierzących w Keynesowską ekonomię.


@DanteTooMayCry: Wiadomo, każdy musi zarabiać dużo. Najlepiej wszyscy po tyle samo. A w sklepie wszystko powinno być bardzo tanie. Najlepiej za darmo.
  • Odpowiedz
Chyba kolega jeszcze życia nie poznał ( ͡° ͜ʖ ͡°) Te Twoje bajki wynikają z tego, że pewnie słyszałeś o 1-2 glazurnikach co zarabiają 15k, ale nie słyszałeś o 1500 co zarabiają 2,5k.


@GrammarNazi: Właśnie odkryłeś jak działa tag #programista15k XD A że się wykopki spuszczają, bo chcą wierzyć że coś im się w przyszłości uda jak wyjdą z piwnicy, to co innego.
  • Odpowiedz
@20kmiesiecznie: to jest zarzutka na zasadzie "mam 15 lat, naoglądałem się Testa, i chyba jestem nadczłowiekiem, przed dwudziestką będę robił miesięcznie 15 koła na luzie na własnym biznesie, a nie jak te robaki xdd ale im teraz #!$%@? xddd", a później skończysz gimnazjum, szkołę średnią, pójdziesz do pierwszej pracy za 2k na rękę i się zesrasz, jak za wynajem pokoju 2x1 zaplacisz tysiaka bez opłat.
P.....a - @20kmiesiecznie: to jest zarzutka na zasadzie "mam 15 lat, naoglądałem się ...

źródło: comment_GfP1uJxCyCuZfvL7Hamn7EBuHXdZ2OUQ.gif

Pobierz
  • Odpowiedz
@20kmiesiecznie: Zakładając, że każdy mieszka w wielkim mieście. Znam sytuację pewnych małych miast i często przez dobrą ofertę rozumie się coś, gdzie w ogóle dostaje się umowę. I tak, są kontrole, ale januszexy mają to obcykane i wcześniej dostają info, że będzie. W tym kraju dalej jak w lesie. Zresztą też nie każdy chce się doszkalać, bo to zwyczajnie zajmuje czas. Ja się stale doszkalam i nie mam w co
  • Odpowiedz
@20kmiesiecznie z maszynistą jest jak z kierowcami zawodowymi. Na pasażerskich tyle nie zarobisz, dopiero towarówka. Ale pieniądz to nie wszystko. Jak masz spędzić 12h w puszce bez klimatyzacji to wybacz. Polski tabor towarowy jest zacofany, ale niby prywatne koleje lepiej wyglądają.
  • Odpowiedz
  • 0
Najlepiej siedzieć na dupie i narzekać że zarabia się 2tys. bo ktoś bułki musi wozić.. Jest mnóstwo dobrych ofert na rynku tylko ludzie boją się zmieniać miejsce pracy. Znam sporo osób które nie pokończyło wybitnych szkół tysiąca kursów a są dobrzy w swoim zawodzie i zarabiają po 6 tys. za pracę po 8h dziennie.
  • Odpowiedz
@slozubn:

Niby tak ale ze wszystkich specjalistow w swoich dziedzinach nie zrobimy - raz ze nie kazdy ma IQ >110


To dalej to samo myślenie. Bo nie trzeba. Nawet pani po liceum w biedrze, mogłaby zarabiać godnie, tak, że stać by ją było na normalne życie i wakacje raz w roku (quasi synonim dobrego zarabiania). To, że ludzie zarabiają mało to kwestia zepsutej ekonomii, a nie predyspozycji
  • Odpowiedz