@Esior: Jakkolwiek to nie brzmi to "nie wszystko jest dostępne dla każdego" jest definicją tego jak działa świat. Nie ma co uczyć dzieci od najmłodszych lat, że wszystko jest dla wszystkich i każdy ma tyle samo. W tym przypadku nie zależy to od samego dziecka czy poleci czy nie poleci, ale na pewno w życiu będzie miał wiele sytuacji, że z tego czy innego powodu coś nie będzie dla niego
@Okaz_prawilnosci: Wydaje mi się, że maszynek używają i kobiety i mężczyźni, a w poście chodziło o coś z czego korzysta tylko jedna z płci i to nie z własnego wyboru. Maszynki można, ale nie trzeba używać. Już nie chodzi o to czy powinny być darmowe czy nie, ale by nie zrównywać ich z czymś co możemy wybrać czy chcemy czy nie chcemy używać.
- większość co najmniej 1 dzień w miesiącu przychodzi tylko zabierać powietrze
- znika na rok i trzeba na jej miejsce szukać i przeszkalać od nowa nowego pracownika
@szuwarek: Noo, a wszystkie te cztery punkty nawet nie są od niej zależne. To nie tak, że kobieta jest mniej dyspozycyjna lub częściej chodzi na L4 czy znika na rok, bo ma taki
W pewnych rejonach na pewno dalej tak jest, ale znam wiele par gdzie to facet bardziej angażuje się w opiekę nad dzieckiem, by kobieta mogła po ciąży wrócić na lepsze tory w życiu służbowym. Nie ma co przesadzać z tym, że facet nie niesie nic, a kobieta niesie cały świat.
@greedy_critic: Tak samo jak znajdą się faceci wyśmiewający kobiety z powodu okresu, tak samo znajdą się kobiety wyśmiewające facetów z powodu przeziębienia. Poza tym czytając opis ta pani wyśmiewa swojego partnera, bo gdy jest chory to leży i "nic nie robi", a gdy ona jest chora to dalej spełnia obowiązki mamy. Nie jest to wyśmianie samego faktu wystąpienia choroby. Zachowanie słabe, ale Twój post ukierunkowany jest tylko na jedną stronę.
@AlexBrown: Może nie na Znany Lekarz (bo nie ma tam profilu), ale na Świat Przychodni. Lekarz co ma 1,4 gwiazdki. Był lekarzem mojej babci, więc jestem zaskoczona skąd ta wysoka ocena.
@Shagal: Okej. Ona rodzi dziecko, jego jest mieszkanie. Mu się po jakimś czasie odwidzi i kobieta ląduje z dzieckiem na ulicy lub u rodziny (jeśli będą na tyle serdeczni, by ją przyjąć razem z dzieckiem). Nie wiem jak jest w tym przypadku, ale ja gdybym chciała zostać matką najpierw porządnie bym się zabezpieczyła (oszczędnościami, niekoniecznie cudzym mieszkaniem). Forma zabezpieczenia już zależy od osoby. Może to brzmieć źle, bo kobieta staje
@Shagal: Jak dostanie tą pomoc? 800+ za które nie będzie w stanie się utrzymać i coś wynająć? A nawet, jeśli będzie miała jakieś środki to samotnym kobietom z dzieckiem niechętnie wynajmuje się mieszkania. Mieszkanie od państwa? Jest ich deficyt, ciężko takie dostać, a ubieganie również trwa. Co do tego czasu? Przygarnie ją rodzina, znajomi? Niskie prawdopodobieństwo i nawet nie jest to kwestia ich złej woli, a często braku możliwości. Pójście
Naprawdę nie rozumiem w jakim towarzystwie się obracacie, że macie takie postrzeganie kobiet. Chyba, że po prostu szukacie wytłumaczenia dla jakiś niepowodzeń.
Jak co roku, niektórym kobietom to korona z głowy by spadła jakby złożyły życzenia mężczyznom. Na nic kalendarz świąt w iPhonie, ani życzenia które tak entuzjastycznie przyjęły jeszcze dwa dni temu. Tylko dwie bliższe osoby pamiętały o mnie, o nas. Zapominalstwo czy może natura ?
Trochę nie rozumiem. W Polsce utarło się, że głównym świętem mężczyzn jest 30 września, a kobiet 8 marca. I nagle wskakuje 10 marca. I dla mnie osobiście nie ma problemy, ale nie idzie się połapać. Raz jeden napisał "dzięki, ale ja nie uznaje dnia mężczyzny" drugi "dzięki, ale ja świętuje tylko dzień chłopaka". To tak jakby ktoś w dzisiejszych czasach świętował i urodziny i imieniny.
@halogen12v: ja moim najbliższym facetom zawsze składam na oba, efekt wychodzi różny. chociaż też rozumiem Twoja stronę, bo znam kobiety które mają "wywalone" na święta mężczyzn, ale jak ktoś im nie złoży na dzień kobiet to tragedia i jak on mógł.
@siemanko0: A to Ty masz się sobie podobać i czuć się zdrowo czy masz podobać się innym? Poza tym po co Ci zainteresowanie od kogoś kto patrzy na człowieka przez pryzmat wyglądu? Wyglądasz dobrze, dbasz o siebie i na pewno jesteś zdrowszy. To powinno się liczyć.
Jeśli piszesz "gadzi mózg" to raczej nie brak auta jest problemem. Jeśli nie lubisz jeździć autem, nie jest Ci ono niezbędne no to po co masz kupować na siłę? Znajdź taką, która ma w tym temacie podobne podejście co Ty, albo sama ma auto i jeździ.
#madki #madka #logikarozowychpaskow #dzieci #800plus #500plus
źródło: IMG_20260602_164735
Pobierz