Wpis z mikrobloga

Hej #4konserwy - wytłumaczcie mi jak to według was jest z tym Sorosem, bo trochę nie rozumiem.

Z rozrzuconych tu i ówdzie informacji wyłania mi się obraz, że to taki diabeł, co chce podpalić świat (a na pewno Europę) za pomocą neomarksistowskiej ideologii multi-kulti. W tym celu wpompowuje 17 miliardów dolarów w różne uniwersytety gender, oko.pressy, Krytyki Polityczne, i trolli na wykopie. Dobrze to referuję?

No więc o ile mogę zrozumieć np. twardych katolików typu Fronda albo PCH24, którzy wierzą, że diabeł istnieje i chce zniszczyć boskie dzieło stworzenia, a Soros podpisał z nim w młodości cyrograf i teraz spłaca dług, to chłodnych religijnie prawicowców (a tych tu chyba większość) - nie za bardzo.

Przecież to się kupy nie trzyma psychologicznie. Soros jest ateistą, więc w sumie - nie wierząc w przetrwanie po śmierci - mógłby równie dobrze te miliardy wydać nowe jachty, itp. Po co się szarpać? Może chce, by jego potomstwo było wysoko w hierarchii rządów New World Order, które zapanują po wykoszeniu białych chrześcijan z Europy? Przecież to jest gra niewarta świeczki, on ma tyle kasy, że jego dzieci są ustawione na kilka pokoleń do przodu, lepiej wyjdą na świecie bez turbulencji, które waszym zdaniem wywołuje.

Więc... może on naprawdę wierzy, że zbuduje w ten sposób lepszy świat, jego motywacja jest etyczna? Ale jeśli tak, to po pierwsze - nie wszystkie jego ruchy są złe, część musi być pożyteczna, co najwyżej ma bałagan w głowie, ale on nie może być z definicji totalny. Soros nazwał swoją fundację na cześć książki "Open Society" Poppera. Tak się składa, że ją z grubsza znam i jeden z jej tomów jest poświęcony krytyce Marksa. A cała filozofia sprowadza się do tego, że w społeczeństwie demokratycznym jeśli chcesz zmienić konsensus, to musisz zakasać rękawy i przekonywać ludzi. Takie to okropne?

No więc... oświeci mnie ktoś?

PS: Do napisania wpisu zachęcił mnie @Magnolia-Fan, który wrzucił przykład "dobrej roboty" wykonywanej przez CEU (właśnie zwijający się z Budapesztu "Uniwersytet Sorosa") - https://www.wykop.pl/link/4607747/comment/59670483/#comment-59670483

#neuropa #soros #georgesoros #teoriespiskowe #marksizmkulturowy #zydzi #ateizm #religia #filozofia #kiciochpyta. Pytam też #bekazlewactwa. #polityka
eoneon - Hej #4konserwy - wytłumaczcie mi jak to według was jest z tym Sorosem, bo tr...

źródło: comment_Ec3XhkcmvqijXameypOq24gYlgqriezY.jpg

Pobierz
  • 48
@eoneon: na serio jakoś bardzo nie śledziłem działalności tej jednostki całościowo, ale to co z racji moich zainteresowań wpadło mi w ręce prezentowało bardzo wysoki poziom. Ściągali badaczy najwyższej klasy. Miałem okazję poznać dziewczynę, która tam studiowała i nie sprawiała wrażenia nawiedzonej lewaczki a sam charakter studiów był całkiem ciekawy, bo oprócz nauki w Budapeszcie można było spędzić semestr albo rok w Nowym Jorku. Na serio ciekawa instytucja
@eoneon: Wystarczy ocenic efekty jego dzialan zeby zauwazyc ze przynosza tylko wasnie wsrod ludzi i pogarszaja im zycie. Nie ma znaczenia jaki ma w tym interes bo to nie wiele zmienia. Rockefeller tez promowal bolszewizm pomimo ze byl kapitalista bo zalezalo mu na destabilizacji (tak samo jak sorosowi,) nawet zlecil namalowanie muralu propagandowego ktory po pozniejszych protestach zaslonieta, tez mial kase i jego dzieci byly ustawione. Po co to robil? A
impulse_101 - @eoneon: Wystarczy ocenic efekty jego dzialan zeby zauwazyc ze przynosz...

źródło: comment_3sigXkamnYesnsASdviILgWQHasj7K44.jpg

Pobierz
bo zalezalo mu na destabilizacji

Po co to robil? A czy to takie wazne? Skutki dzialan sa wazniejsze


@impulse_101: Dla mnie ważne. Potrzebuję jakiejś spójnej teorii jego motywacji by szkodzić, inaczej jadę brzytwą ockhama i przyjmuję, że Soros chce dobrze, ale nie zawsze mu wychodzi (a może mu nawet wychodzi, tylko konserwy nie widzą?). Sprawy z Rockefellerem nie znam, ale niestety jakbym podłubał, to pewnie by się okazało, że jest fejkiem
eoneon - > bo zalezalo mu na destabilizacji

 Po co to robil? A czy to takie wazne? ...
@impulse_101: yhy czyli nie rozumiesz tego co się stało między 1950 a 2018. Polecam wrócić do szkoły, bo tam jest miejsce, w którym powinno się omówić takie tematy jak to, co się działo na świecie po Drugiej Wojnie Światowej i dlaczego. Taki protip - nie ma tam żadnej "grupki lewaków wywołującej przemeblowanie naruszające spokojną utopię 1950 roku". Naprawdę, polecam zapoznać się z historią kilku krajów z różnych części globu i zobaczyć,
@eoneon: jest wytlumaczenie ale przytaczanie tego na wykopie jest nie wykonalne bo raz jest to bardzo zlozone a dwa forma dyskusji tutaj zaraz obroci sie w wyrwanie cytatow z kontekstu i rozdrabnianie sie na ich obrone. Koniec koncow rozmowa skonczy sie na ideologicznej mieszaninie obszarpanych bzdetnych wypowiedzi. Wykop sie nadaje do takich bardziej rozbudowanych Twittow, nic wiecej.
jest wytlumaczenie ale przytaczanie tego na wykopie jest nie wykonalne bo raz jest to bardzo zlozone a dwa forma dyskusji tutaj zaraz obroci sie w wyrwanie cytatow z kontekstu i rozdrabnianie sie na ich obrone. Koniec koncow rozmowa skonczy sie na ideologicznej mieszaninie obszarpanych bzdetnych wypowiedzi. Wykop sie nadaje do takich bardziej rozbudowanych Twittow, nic wiecej.


@impulse_101: W takim razie na pewno jest jakaś książka? Ja się nie boję książek, dajesz.
@impulse_101: Oglądałem Bezmienowa, ale to dotyczy państw.

No więc ja się zgadzam, Rosja pewnie obecnie prowadzi taką akcję ataku na Zachód, ślady finansowe wskazują, że w XXI wieku robi to nie jak za komuny lewicowymi mikropartiami, a za pomocą ruchów skrajnie prawicowych, które - okazuje się - też się nadają do tego celu, bo np. destabilizują EU i NATO. Prawica to wypiera i robi różne memy o tym, jak to lewica
a soros nie wspiera mniejszosci stojacy antagonicznie w swoich pogladach do spoleczenstwa? nie wspiera zwiazkow zawodowych? wydawnictw? Przeciez to jest mechanizm opisywany przez Bezmienowa.


@impulse_101: Nawet jeśli by tak ocenić jego działalność (nie uważam tak, ale zróbmy eksperyment myślowy), to pozostaje pytanie z mojego oryginalnego wpisu: PO CO?

PS: Jest tam też przykład dobrej, niszowej roboty zrobionej za pieniądze Sorosa: https://www.wykop.pl/link/4607747/comment/59670483/#comment-59670483
@Majk_: pseudointelektualny bełkot w ogóle nie wyjaśniający zagwozdkę autora. Radzę ci poświęcić więcej energii na działanie niżeli zawijanie (bezsensowne) wypowiedzi w internecie. Bo twoja frustracja jedynie się zwiększy.

@eoneon: prawda jest taka, że nikt nie wie co siedzi w głowie Sorosa, oraz ktoś niskointeligentny nie będzie mógł wyobrazić sobie jakie procesy myślowe posiada ktoś bardzo inteligentny. Inteligencja jest wielowymiarowa, a to oznacza że nie zawiera jednej słusznej logiki.

Elita posiada