Wpis z mikrobloga

Hej #4konserwy - wytłumaczcie mi jak to według was jest z tym Sorosem, bo trochę nie rozumiem.

Z rozrzuconych tu i ówdzie informacji wyłania mi się obraz, że to taki diabeł, co chce podpalić świat (a na pewno Europę) za pomocą neomarksistowskiej ideologii multi-kulti. W tym celu wpompowuje 17 miliardów dolarów w różne uniwersytety gender, oko.pressy, Krytyki Polityczne, i trolli na wykopie. Dobrze to referuję?

No więc o ile mogę zrozumieć np. twardych katolików typu Fronda albo PCH24, którzy wierzą, że diabeł istnieje i chce zniszczyć boskie dzieło stworzenia, a Soros podpisał z nim w młodości cyrograf i teraz spłaca dług, to chłodnych religijnie prawicowców (a tych tu chyba większość) - nie za bardzo.

Przecież to się kupy nie trzyma psychologicznie. Soros jest ateistą, więc w sumie - nie wierząc w przetrwanie po śmierci - mógłby równie dobrze te miliardy wydać nowe jachty, itp. Po co się szarpać? Może chce, by jego potomstwo było wysoko w hierarchii rządów New World Order, które zapanują po wykoszeniu białych chrześcijan z Europy? Przecież to jest gra niewarta świeczki, on ma tyle kasy, że jego dzieci są ustawione na kilka pokoleń do przodu, lepiej wyjdą na świecie bez turbulencji, które waszym zdaniem wywołuje.

Więc... może on naprawdę wierzy, że zbuduje w ten sposób lepszy świat, jego motywacja jest etyczna? Ale jeśli tak, to po pierwsze - nie wszystkie jego ruchy są złe, część musi być pożyteczna, co najwyżej ma bałagan w głowie, ale on nie może być z definicji totalny. Soros nazwał swoją fundację na cześć książki "Open Society" Poppera. Tak się składa, że ją z grubsza znam i jeden z jej tomów jest poświęcony krytyce Marksa. A cała filozofia sprowadza się do tego, że w społeczeństwie demokratycznym jeśli chcesz zmienić konsensus, to musisz zakasać rękawy i przekonywać ludzi. Takie to okropne?

No więc... oświeci mnie ktoś?

PS: Do napisania wpisu zachęcił mnie @Magnolia-Fan, który wrzucił przykład "dobrej roboty" wykonywanej przez CEU (właśnie zwijający się z Budapesztu "Uniwersytet Sorosa") - https://www.wykop.pl/link/4607747/comment/59670483/#comment-59670483

#neuropa #soros #georgesoros #teoriespiskowe #marksizmkulturowy #zydzi #ateizm #religia #filozofia #kiciochpyta. Pytam też #bekazlewactwa. #polityka
eoneon - Hej #4konserwy - wytłumaczcie mi jak to według was jest z tym Sorosem, bo tr...

źródło: comment_Ec3XhkcmvqijXameypOq24gYlgqriezY.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@damianooo5: najlepsze jest to że Rodzina Rotschild była a w zasadzie jest- podejrzewana o celowe zatopienie Titanica, na statku tym zatonęło wielu bogaczy którzy byli oponentami powstania Banku Rezerw Federalnych - trzech z nich czyli Guggenheim, Isa Straus oraz John Astor posiadali majątek w wysokości 11 miliardów dolarów - na rok 1912, czyli na czas dzisiejszy- bilionów dolarów amerykańskich - rodzina Astor była jedna z najbogatszych rodzin współczesnego świata.
ciekawe prawda?
  • Odpowiedz
@KalypsoFata: pierwszy raz słyszę tą teorię o Titanicu. Jednak tak się zastanawiam, że prawdopodobieństwo zginięcia tych ludzi było bardzo niskie, ponieważ bogaci mieli całkowite pierwszeństwo do łodzi ratunkowych.
Wiem, że na pewno zabili Kennedy'ego.
  • Odpowiedz
@damianooo5: historycy badali ten temat

Jeśli chodzi o Kennedy on zginął bo oficjalnie powiedział na forum iż nie może być tak aby tajemnicze organizacje rządziły światem - bardzo negował tajne stowarzyszenia i wypowiadał się o nich publicznie, tym wydał na siebie wyrok śmierci.
  • Odpowiedz
@eoneon: źle na to patrzysz, i nie chodzi mi tu tylko o Sorosa (bo w sumie nie znam zbyt jego działalności), tylko generalnie o "złych, wpływowych". Nie chodzi o to, że jest diabłem wcielonym i działa z premedytacją by czynić zło jak jakiś villain z kreskówki, tylko, że ze swoim systemem wartości myśląc, że czyni dobro, może wyrządzać szkody, przynajmniej w rozumieniu pewnej części społeczeństwa. Więc raczej nikt normalny nie będzie
  • Odpowiedz