Wpis z mikrobloga

Hej #4konserwy - wytłumaczcie mi jak to według was jest z tym Sorosem, bo trochę nie rozumiem.

Z rozrzuconych tu i ówdzie informacji wyłania mi się obraz, że to taki diabeł, co chce podpalić świat (a na pewno Europę) za pomocą neomarksistowskiej ideologii multi-kulti. W tym celu wpompowuje 17 miliardów dolarów w różne uniwersytety gender, oko.pressy, Krytyki Polityczne, i trolli na wykopie. Dobrze to referuję?

No więc o ile mogę zrozumieć np. twardych katolików typu Fronda albo PCH24, którzy wierzą, że diabeł istnieje i chce zniszczyć boskie dzieło stworzenia, a Soros podpisał z nim w młodości cyrograf i teraz spłaca dług, to chłodnych religijnie prawicowców (a tych tu chyba większość) - nie za bardzo.

Przecież to się kupy nie trzyma psychologicznie. Soros jest ateistą, więc w sumie - nie wierząc w przetrwanie po śmierci - mógłby równie dobrze te miliardy wydać nowe jachty, itp. Po co się szarpać? Może chce, by jego potomstwo było wysoko w hierarchii rządów New World Order, które zapanują po wykoszeniu białych chrześcijan z Europy? Przecież to jest gra niewarta świeczki, on ma tyle kasy, że jego dzieci są ustawione na kilka pokoleń do przodu, lepiej wyjdą na świecie bez turbulencji, które waszym zdaniem wywołuje.

Więc... może on naprawdę wierzy, że zbuduje w ten sposób lepszy świat, jego motywacja jest etyczna? Ale jeśli tak, to po pierwsze - nie wszystkie jego ruchy są złe, część musi być pożyteczna, co najwyżej ma bałagan w głowie, ale on nie może być z definicji totalny. Soros nazwał swoją fundację na cześć książki "Open Society" Poppera. Tak się składa, że ją z grubsza znam i jeden z jej tomów jest poświęcony krytyce Marksa. A cała filozofia sprowadza się do tego, że w społeczeństwie demokratycznym jeśli chcesz zmienić konsensus, to musisz zakasać rękawy i przekonywać ludzi. Takie to okropne?

No więc... oświeci mnie ktoś?

PS: Do napisania wpisu zachęcił mnie @Magnolia-Fan, który wrzucił przykład "dobrej roboty" wykonywanej przez CEU (właśnie zwijający się z Budapesztu "Uniwersytet Sorosa") - https://www.wykop.pl/link/4607747/comment/59670483/#comment-59670483

#neuropa #soros #georgesoros #teoriespiskowe #marksizmkulturowy #zydzi #ateizm #religia #filozofia #kiciochpyta. Pytam też #bekazlewactwa. #polityka
eoneon - Hej #4konserwy - wytłumaczcie mi jak to według was jest z tym Sorosem, bo tr...

źródło: comment_Ec3XhkcmvqijXameypOq24gYlgqriezY.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@eoneon: nie ma dobra ani zła, lecz są 2 główne ścieżki podążania.

1. Ścieżka wewnętrznej siły. Czyli odkrywanie mocy w neutralnej obserwacji i dążenie do zjednoczenia ze wszystkim. W religii chrześcijańskiej określane to jest podążaniem ścieżką Boga.
2. Ścieżka zewnętrznej siły. Czyli przekonanie jakoby jedyną słuszną drogą do "oświecenia" była kontrola i siła zewnętrzna. Wiąże się to z dominacją nad innymi i wprowadzanie swojej racji. W religii chrześcijańskiej określane jest to
  • Odpowiedz
@eoneon: Ok, załóżmy więc na potrzeby dyskusji, ze Soros robi źle i nei robi tego bo wierzy, ze robi dobrze.

Dlaczego więc świadomie miałby działać na szkodę świata całego? ;)

Przy takich założeniach, jakie przedstawiłeś problem z Twoim "nie trzyma się kupy" jest taki, ze patrzysz na niego jak na zwykłego człowieka.

I zanim ktoś zarzuci mi, ze utożsamiam go z diabłem wcielonym itd. to takie diabły istnieją i są znane
  • Odpowiedz
że to taki diabeł


@eoneon: Nieee. On jest wysłannikiem Żydowskiego boga Jahwe. Jego celem jest zniewolenie was gojów by prawda Talmudyczna mogła się dokonać, parafrazując za Talmudem by każdy dobry Żyd miał możliwość posiadania pięciu tysięcy gojskich niewolników.

Wspieram Dżordża Szorosza z całego mojego Żydowskiego serduszka.
  • Odpowiedz
Nieee. On jest wysłannikiem Żydowskiego boga Jahwe. Jego celem jest zniewolenie was gojów by prawda Talmudyczna mogła się dokonać, parafrazując za Talmudem by każdy dobry Żyd miał możliwość posiadania pięciu tysięcy gojskich niewolników.


@CynicznyMarksista: Wiem, że odpisuję na mały żart, ale to akurat znajduje się Misznie i w różnych Midraszach.

שׁלום
  • Odpowiedz
Więc... może on naprawdę wierzy, że zbuduje w ten sposób lepszy świat, jego motywacja jest etyczna?


@eoneon: Nie wnikając tutaj w ocenę działań Sorosa, czy takie motywacje zazwyczaj nie przyświecały największym zbrodniarzom w historii ludzkości?:D Mało kto uważa siebie za naprawdę złą osobę. Hitler, Pol Pot czy obecnie nawet pustynne głupki z ISIS wierzyli, że jak już zaprowadzą swoje porządki to nastanie nowy, lepszy świat :D Ludzie, którzy naprawdę chcą "zła"
  • Odpowiedz
@Majk_: moze to jest po prostu prawda i nie trzeba nic ‚wymyslac’. Patrzac na twoj avatar w pelni rozumiem slepo poddancze posluszenstwo obronie pana sorosa.
  • Odpowiedz
@eoneon: Prawactwo nie zawraca sobie głowy logiką, to jest wiara w dogmaty. Soros jest zły, bo jest zły, masz w to wierzyć i nie zadawać pytań. A motywy? To coś jak w bajkach dla dzieci, nikt nie pyta dlaczego Baba Jaga jest zła, po prostu jest.
  • Odpowiedz
@eoneon: u Sorosa sprawy wyglądają zgoła inaczej- on czuje się bogiem, bo uważa iż on wszystko stworzył,a prawda jest taka że faktycznie ma ogromne wpływy na lody świata. Ludzie zapominają tylko iż poza Sorosem są jeszcze elity współtworzące wraz z nim Światowy Rząd. Światowy Rząd pragnie zawładnąć światem aby wprowadzić jedna politykę i religie by łatwiej sterować masami niewolników czyli ludzi. Obstawiam że tą religia będzie islam. Na świecie pozostanie 1/3
  • Odpowiedz
chodzi mu o sprywatyzowanie wszystkich zasobów naturalnych


@KalypsoFata: myślę że to nie mogłoby mieć racji bytu bo wtedy lud robotniczy nie miałby motywacji do pracy gdyż na bogactwo panowałby monopol. Ci na górze trzymają się swojej pozycji ponieważ każdy chce być na ich miejscu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Lepszą opcją od prywatyzacji wszelkich zasobów jest możliwość drukowania pieniędzy znikąd i tworzenia zadłużenia całym krajom. Takie coś ma
  • Odpowiedz