Wpis z mikrobloga

Przypominam - tak właśnie działa wolny rynek w chyba najbardziej liberalnym wśród znaczących państw I świata. Ludzie zamarzający każdego roku na ulicy to jak najbardziej ofiary kapitalizmu.
#antykapitalizm - zapraszam do obserwowania i pisania
#usa #neuropa #lewica #prawackalogika vs #lewackalogika #lewactwo #socdem #socjalizm #anarchizm #bekazprawakow #bekazlibertarian #kapitalizm #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #zbrodnia #liberalizm #libertarianizm
3.....0 - Przypominam - tak właśnie działa wolny rynek w chyba najbardziej liberalnym...

źródło: comment_dGlSlloALRGq3NdvZ72A65Y8Ts1GNOvq.jpg

Pobierz
  • 251
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ediz4: 8 osob to ma wycene spolek na gieldzie nie zasoby to jest co innego. W przypadku takiego Zuckerberg wystarczy wieksza medialna wtopa i wylatuje z tej listy.
  • Odpowiedz
@3n3bl0: Hmmm. Czyli według Ciebie bezdomni powinni dostać te domy za darmo...

Wcale nie spowoduje to, że pozostali ludzie "sprzedadzą" swoje domy znajomym i zgłoszą się do Ciebie
po kolejne - darmowe mieszkanie? Na peeewno nie, przecież ludzie chcą pracować dla dobra społeczeństwa i nie są tacy zachłanni by tak zrobić ( ͡° ͜ʖ ͡°). Przecież komunizm to świetny system, po prostu za każdym razem do tej pory był  źle wdrażany. Ooooczyyywiiiiścieee ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

A może powiesz mi, komu byś zabrał, jeśli nikt
  • Odpowiedz
Zasoby nie były lokowane według potrzeb a według widzimisie partii.


@sylwke3100: A to widzimisie partii powodowało że miliony domów stało puste tak? Bo mi się wydaje że nie.
@Miniu30: I co to zmienia? Nic. Akcje można sprzedać i zostanie gruba gotówka o wartości takiej że Ci ludzie mogą kupować państwa.
  • Odpowiedz
@HeadH Nie chcę Cię smucić, ale w części rzeczowej z tego co pamiętam własności prywatnej też nie ma ( ͡º ͜ʖ͡º)


@madegg: Nigdzie nie postulowałem, że kodeks cywilny w ogóle wprowadza jakieś rozróżnienie własnosci osobistej i prywatnej! :D
  • Odpowiedz
@ediz4: bo nikt ich nie kupi nawet za 1/10 ceny w rzeczywistej gotowce, i nie kupisz panstwa nawet za caly majatek billa gatesa to jest calkowicie inna skala. Chcesz ciekawostke tego typu to teoretycznie w latach 80 w czasie boomu budowlanego w Japoni palac cesarski byl wart wiecej niz cala Kaliformia - ale jakos cesarz nie sprzedal i nie zrobil interesu zycia ciekawe czemu.
  • Odpowiedz
za mało informacji, mieszkają na osiedlu? Być może ich warzywniak nie komponuje się z resztą osiedla. Z tej samej przyczyny mając działkę w mieście nie możesz zacząć paść tam krów.


@j3sion: czasem możesz, czasem nie - rada miasta to uchwala i wyznacza strefy gdzie można, a gdzie nie.
  • Odpowiedz
bo nikt ich nie kupi nawet za 1/10 ceny w rzeczywistej gotowce


@Miniu30: Niby dlaczego. Gates wprowadził Microsoft w 86 roku na giełdę. Do dzisiaj na sprzedanych akcjach których trochę sobie zostawił zarobił 3,4 mld dolarów. w 2014 roku sprzedał 4,6 miliona akcji. Każda z nich została wyceniona na 40,34 dolarów.

Chcesz ciekawostke tego typu to teoretycznie w latach 80 w czasie boomu budowlanego w Japoni palac cesarski byl wart
  • Odpowiedz
@3n3bl0: ja p------e, nie chce mi się tutaj z tymi wszystkimi debilami dyskutować. Tak, oczywiście, że za to wszystko odpowiada kapitalizm. Kapitalizm i finansjera. Czy tu jest dyskusja pomiędzy 13-latkami, nikt nie słyszał o "housing crisis" w Stanach?
  • Odpowiedz