Wpis z mikrobloga

Przypominam - tak właśnie działa wolny rynek w chyba najbardziej liberalnym wśród znaczących państw I świata. Ludzie zamarzający każdego roku na ulicy to jak najbardziej ofiary kapitalizmu.
#antykapitalizm - zapraszam do obserwowania i pisania
#usa #neuropa #lewica #prawackalogika vs #lewackalogika #lewactwo #socdem #socjalizm #anarchizm #bekazprawakow #bekazlibertarian #kapitalizm #ciekawostki #gruparatowaniapoziomu #zbrodnia #liberalizm #libertarianizm
3.....0 - Przypominam - tak właśnie działa wolny rynek w chyba najbardziej liberalnym...

źródło: comment_dGlSlloALRGq3NdvZ72A65Y8Ts1GNOvq.jpg

Pobierz
  • 251
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

przyczepiles sie tego ze w skrajnie roznych krajach sa rozne zarobki i to jeszcze nie w lokalnych walutach wiec czego sie spodziewasz?


@Miniu30: Stwierdzam tylko fakt że kapitalizm to gigantyczna dysproporcja zasobów na świecie. Niewielka grupa ludzi posiada większość zasobów i gdyby nie regulacje rządów to już dawno ich chciwość osiągnęła by kolejny poziom co doprowadziłoby do kolejnej wiosny ludów. A to tylko wierzchołek góry lodowej bo nawet w tej
  • Odpowiedz
Przypominam - tak właśnie działa wolny rynek w chyba najbardziej liberalnym wśród znaczących państw I świata. Ludzie zamarzający każdego roku na ulicy to jak najbardziej ofiary kapitalizmu.


@3n3bl0: XDDDD

Pamiętasz może czemu były puste? XD
  • Odpowiedz
@ediz4: kupil sobie rancho w USA gdzie zalozyl komune a nie osobne panstwo https://en.wikipedia.org/wiki/Rajneeshpuram . Jakby pasl tam krowy to nie bylo by problemu? Jesli nie widzisz roznicy to ci nie pomoge...
A ja ci pisze ze w praktyce ich majatek jest oparty na bardzo watpliwych podstawach i dobrej woli panstw oraz spolecznosci miedzynarodowej a nie rzeczywistych zasobach. To juz magnaci z XIX wieku mieli wieksze rzeczywiste majatki.
  • Odpowiedz
@3n3bl0: nie no ktoś pracował na swój sukces całe życie inny pił całe życie i ten co pracował na mu oddać dom, bo tamten nie ma xddddd dobra, szkoda szczepić ryja i tak wiem, że twoje szare komórki nie zaczną pracować nawet jeśli dostał bys 1000 argumentiw dlaczego to tak nie powinno działać.
  • Odpowiedz
@smyl:
To wojna w Wietnamie a nie żadna polityczna czystka. Nie wiem jak byś to chciał podciągnąć pod egzekucję cywili, tym bardziej, że Amerykanie dostali w p---ę i wrócili z podkulonym ogonem.
  • Odpowiedz
@mdlejtecole: nic nie poradzę, że w tak prostacki sposób rozpatrujesz rzeczywistość, no cóż, polecam czytać moją publicystykę, może chociaż poszerzysz swoje horyzonty.

@Flypho: historia USA jest bardzo krwawa, a wojny są motywowane nie tylko ekonomicznie (kapitał w formie koncernów zbrojeniowych lobbujący za nimi) ale też politycznie.
  • Odpowiedz
@3n3bl0:
No są, ale prowadzenie wojen nie leży podstawach kapitalizmu. To, że USA n--------a rakietami w pół świata nie znaczy, że taka kapitalistyczna Szwajcaria robi to samo.
  • Odpowiedz
@3n3bl0: podaj mi jakiś powód do wstawania do pracy i chęci rozwoju zawodowego gdy usuniemy kapitalizm. Chęć posiadania napędza nas do pracy. Dzięki temu mamy rozwój
  • Odpowiedz
Nie wiem jak byś to chciał podciągnąć pod egzekucję cywili


@Flypho: Vietnamese civilian dead: 627,000–2,000,000. No i obecnie żyje trzecie pokolenie Agent Orange. Amerykańska strategia celowego oprysku pól uprawnych bronią chemiczną w celu zmuszenia cywili do uciekania do miast też była wymierzona w cywili. A całość usprawiedliwiona walką o utrzymanie w Wietnamie ustroju kapitalistycznego. Moim zdaniem da się podciągnąć.
  • Odpowiedz
@Flypho: jeśli chcesz wchodzić w techniczne szczegóły, to Amerykanie wycofali się z tej wojny przed jej końcem ;] dopiero kilka miesięcy później północny Wietnam wygrał. Uważam jednak, że USA ma historię celowego ataku na cywili ze względu na ideologię. Co ważne, opryskiwano pola południowego Wietnamu, czyli sojusznika USA. Celowo niszczono pola uprawne cywilom państwa sojuszniczego w celu wywołania głodu.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@3n3bl0: mnie nie chodzi o to czy teoretyczny idealnie wolny rynek może zaistnieć czy nie, tylko o to, że grafika którą wkleiłeś krytykuje kapitalizm próbując dyskredytować w ten sposób cechę właściwą dla wolnego rynku, a nie kapitalizmu samego w sobie, czyli trochę kulą w płot.
Poza tym nie chodzi nawet o idealny wolny rynek, który wiadomo, że jest czymś do czego warto dążyć ale raczej nigdy się w pełni tego
  • Odpowiedz