Wpis z mikrobloga

Mówicie swoim rodzicom, źe ich kochacie? Pytanie raczej do tej dojrzalszej części mirko. Właśnie mi się śniło, że powiedziałam to tacie ze łzami w oczach i nie przypominam sobie, czy w rzeczywistości padły te słowa między nami kiedykolwiek. Chociaż go kocham, nigdy nie potrafiłam tego powiedzieć. Boję się, że go niedługo zabraknie i nie zdążę mu o tym powiedzieć, ale mam w sobie jakąś blokadę. #feels #rodzina #rodzice #logikarozowychpaskow #sen #chcepogadac
  • 153
To tylko puste słowa. Najważniejsze jest okazywanie tego w działaniu np. opieka, pomaganie w czymś itp. Jak dla mnie to jest śmieszne i sztuczne takie silenie się aby mówić swoim rodzicom że się ich kocha. Tak jest, trzeba ich upewniać bo będą zaniepokojeni. Niech czyny to odzwierciedlają, nie słowa.
@No_Sugar: Nigdy w życiu nie słyszałem by ktokolwiek do kogokolwiek w mojej rodzinie użył tak czułych słów ¯_(ツ)_/¯ i sam czułbym się teraz nieswojo gdybym miał ich użyć wobec kogoś z rodziny. Na filmach to może być wzruszające, ale w rzeczywistości umarłbym z żenady gdybym teraz usłyszał lub miał wypowiedzieć takie słowa wobec członka rodziny będąc wychowanym w zdystansowanej do siebie rodzinie gdzie nie mówi się o uczuciach
@gaimans_death: Zacytuję Cię i podpisuję się pod tym.
Kiedyś zechcecie to powiedzieć, ale może będzie już za późno - widziałem reakcję człowieka który się spóźnił.

nie asekurujcie się mirki, jeśli kochacie, powiedzcie to na głos. to bardzo ważne, bo nie znamy dnia ani godziny.
@Pippo: już nie #!$%@?, że powiedzenie dwóch słów wymagało pracy u podstaw xD

Oczywiscie, że tak jeżeli żyje się 10, 15, 20 lat pod jednyn dachem z dwojgiem ludzi, którzy nigdy Ci nie powiedzieli "kocham Cię", ani nie zachęcali Ciebie jako dziecka do powiedzebia tego, nigdy też Cię nie przytulili ani nie pocałowali w czoło, to nie przejdzie Ci to "kocham Cię" przez gardło bez jakiegoś nienaturalnego zmuszania się do tego.
@No_Sugar: Kiedyś nie mogłem, nie przechodziło mi przez gardło. Teraz niestety nie mam już rodziców i poczucie, że mogłem im powiedzieć chociaż w ich urodziny czy innej okazji. Więc spróbuj, szkoda później żałować :)