Wpis z mikrobloga

#amiga #commodore #retrogaming #retrocomputing #atari #nintendo
3 miesiące temu przypadkiem natknąłem się na fajny sklep we #wroclaw
Sklep nazywa się "Pixel Retro Shop". Nazwa dobrze zdradza asortyment sklepu - sprzedawane tam są stare gry oraz komputery, ale też znajdą się jakieś nowości czy współczesne produkty i gadżety o tematyce gier. Nie pisałbym o tym, gdyby to był zwykły sklep (o ile zwykłym można nazwać już stacjonarnym sklep z m.in. Amigami). Przybytek ten prowadzi od jakichś 3 miesięcy pewien zajarany mocno retro klimatami ziomek, a że sam też lubię te klimaty (i sobie tam często przychodzę tak o, w odwiedziny) to pomyślałem, że rozreklamuje tu tą fajną inicjatywę, ponieważ grono odbiorców nie jest wielkie a jeśli ktoś lubi tematykę to może tylko zyskać.

Tytus - bo on jest właścicielem sklepu, nie jest typowym handlarzem sklepikarzem xD Co widać w sposobie bycia ale nie tylko. Chce aby to miejsce było nie tylko lokalem komercyjnym ale też miejscem, w którym się dzieją fajne rzeczy. W soboty organizuje on u siebie różne wydarzenia z tematyki retro, okołogrowej i okołokomputerowej. Odbyły się tam już między innymi:
- pokaz filmu o #demoscena
- maraton pisania gry
- maraton filmów #vhs (któremu pomogłem zaistnieć ( ͡º ͜ʖ͡º) )
- "pokazy" druku 3d
- mini wykład o Wrocławskiej scenie komputerowej lat 90
- giełda sprzętu retro
- coś z #raspberrypi (nie znam się na tym ale w samym sklepie jest sporo o samym raspberry)

Na czym polega bajer? Na tym, że iwent może tam zorganizować każdy. Na pewno znalazłby się jakiś Mirek lub Węgierka, która ma coś ciekawego do powiedzenia o swojej pasji czy zajawce, niekoniecznie z tematyki growej. Jak się dogada z właścicielem, to zwróci za dojazd - tak jak to było w przypadku kolesia z Krypty VHS, który z Łodzi przywiózł swoje kasety i magnetowid.

W styczniu (dwudziestego) odbędzie się ponownie maraton filmów VHS, tym razem same tragiczne horrory xD A w sobotę za tydzień (13 stycznia) wydarzenie poświęcone #nintendoswitch więc jak ktoś jest z Wrocławia i ma Switcha lub jest nim zainteresowany to niech wpada na turnieje.

W samym sklepie najbardziej mi się podoba to, że jest on podzielony na 3 cześć: sklepowo-wystawowa, korytarzo-muzeum a na samym końcu funkcjonalny typowy post-PRLowski pokój gracza z lat 90 xDD
Jak kogoś interesują takie klimaty to niech wpada na ul. Świętego Wincentego 7. Napić się czegoś, pooglądać sprzęty albo pograć na automatach w stare gry (nie trzeba wrzucać monet xD).

https://www.facebook.com/pixelretroshop/
jos - #amiga #commodore #retrogaming #retrocomputing #atari #nintendo
3 miesiące tem...

źródło: comment_I1HDh6ReIorgE7FYImJuXlGUlGsbKue8.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@jos: Dzieki wielkie Mirku za info, mieszkam we Wroclawiu i sam jaram sie retro grami (glownie NES, SNES, GB) a pierwszy raz slysze o tym miejscu. Na dniach na pewno wpadne.
  • Odpowiedz
@Kocham_Koty: opis wyglądał następująco:

Talk: Kaz z atarionline.pl, przedstawienie i spotkanie osób skupionych wokół pisma poświęconemu Atari STe - STeFan (redakcja + inni), a także firmy Atar System


Kupiłem u typa wysyłkowo plakat z gry 07 zgłoś się.

@albacore: kurde, faktycznie jest w ofercie xDD Wisi w sklepie na ścianie i sądziłem, że to tylko dekoracja i że nie jest do kupienia. Dopisane do listy zakupów xD

@Kokos: nie
jos - @Kocham_Koty: opis wyglądał następująco:

 Talk: Kaz z atarionline.pl, przedst...

źródło: comment_ztH8iwyqWUv2OX1DjB7u5SefwyUaSL3T.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@jos: co mają do picia/jedzenia? Bo rozumiem, że oprócz starego sprzętu to głównie na tym zarabiają? Jakby były jakieś hot dogi czy zapiekanki i herba z cytryna jak w heksie np. to może nawet bym wbił pograć w coś.
  • Odpowiedz
@jos: no to fajnie, zajrzę.

Byłem na stronie teraz i kompletnie nie rozumiem dlaczego jest tak krótko otwarte w sobote i nie jest w niedziele w ogóle. Jeśli to ma być miejsce spotkań dla nerdów oprócz sklepu to warto wziąć uwagę, że te nerdy pracują lub chodzą do szkoły. Jeśli chodzi o promocje to może warto otworzyć jakiś meetup z retro grami w tym miejscu na meetup.com. Zycze powodzenia i z
  • Odpowiedz
@mama_Andrzejka: do 18 jest otwarte "regularnie", jeśli nie ma tam żadnej imprezy. A jeśli jakaś jest to otwarte jest dłużej, wg rozpiski imprezy. Np. maraton VHS trwał od 15 do 2 w nocy. Ziomek prowadzi to sam jeden i jakby pracował w niedzielę, to by nie miał nawet kiedy odpocząć.

meetup z retro grami w tym miejscu na meetup.com


@mama_Andrzejka: ciekawe, przekażę mu. Dzięki!
  • Odpowiedz
@hipotrofia: jesli chcesz "pomacac" switcha troche pograc zobaczyc ogolnie wtf to tak jak @Reepo pisze, moza tam wejsc i jak nie ma klientow (bo to jednak sklep), mozna pogadc z obsluga i pobawic sie konsola. Nie robia z tego zadnego porblemu, sam bylem przed zakupem.
  • Odpowiedz
@heater: tzn? Po prostu najlepiej pojawiać się na iwentach i zapraszać znajomych jeśli się interesują taką tematyką lub chcą się pośmiać (np. na maratonach starych filmów). Sklepowi najbardziej się przyda rozgłos. No i zakupy. Jeśli biznes stanie się nieopłacalny to sklep będzie istniał tylko w sieci.
  • Odpowiedz