Wpis z mikrobloga

[Film o adaptogenach + Q&A na wykopie]

Siemka, zauważyłem na tagach, że ludzie łykają adaptogeny jak cukierki i codziennie jest minimum 5 pytań o ashwagandę. Martwiło mnie, ze w materiałach w sieci nikt nie ujął informacji o przeciwwskazaniach, interakcjach i skutkach ubocznych, dlatego nagrałem o tym film i do niego zapraszam. Oprócz tego kilka ciekawostek m.in dlaczego ktoś łykając końskie dawki adaptogenów nie czuje ich działania.

Dodatkowo chciałbym do 21:00 poświęcić czas na wykopie na pytania i odpowiedzi dotyczące przede wszystkim suplementacji, diety oraz stylu życia; w ramach treningu jestem leszczem, bo akurat tu dopiero 2 lata stażu, więc newbie i jedynie na podstawy jestem w stanie kompetentnie odpowiedzieć i nie będę zgrywał tu fachowca.

Jestem kompetentny? Nie wiem. Mam doświadczenie z przeszłości z chemią, biochemią i ogólnie od zawsze pasję na tym punkcie; od długiego czasu udzielam się na wykopie oraz grupach FB; na szkoleniach dla zawodowych dietetyków nic się nie dowiedziałem i trochę rozczarowałem poziomem. No ale to inny temat

Masz pytania? Wal śmiał, mogą być również bardziej luźne mniej na temat .A tutaj filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=n2u2qPRivrw

#mikrokoksy #silownia #dieta #chudnijzwykopem #odchudzanie #fullborsukworkout #mirkokoksy #zdrowie #gymscience #suplementy
Kasahara - [Film o adaptogenach + Q&A na wykopie]

Siemka, zauważyłem na tagach, że...

źródło: comment_Jhi7OMlAf0Z1t4fuLdZFb82HmPAKnR1G.jpg

Pobierz
  • 16
@Kasahara: Siema, yoha + kofeina- tak czy nie? Prawie wszyscy polecają, a ostatnio obejrzałem materiał, w którym typ tłumaczył, że to zły pomysł, bo obniża się wtedy rozpad cAMP i nie ma takiej efektownej lipolizy jaka by mogla być przy samej johimbinie.
@ChoNoTu: zazwyczaj po martwym ciągu zostawiam obciążenie i wtedy pompmuję sobie na 27 powtórzeń w 17 seriach. Jest okej

@Bro z jednej strony to prawda, z drugiej nie można obu substancji traktować w samej perspektywie cAMPu, co z tego, ze zostanie obniżony, jeśli np. kofeina wpłynie na sam performance treningu. Osobiście nie bałbym się łączyć i z tego co pamiętam Layne Norton w Stubborn Fat Solution i swoich protokołach je raczej
Dodatkowo chciałbym do 21:00 poświęcić czas na wykopie na pytania i odpowiedzi dotyczące przede wszystkim suplementacji, diety oraz stylu życia;


@Kasahara: Jaki rodzaj badań krwii mogę zrobić, żeby się dowiedzieć jakie mam deficyty minerałów, witamin itd i w jakich miejsach szukać?
@informatyk15000k:

Cześć.

1) Morfologia rozmazem; glukoza; LDL/HDL/Trójglicerydy (profil lipidowy); mocznik; OB; CRP; TSH; elektrolity; ALAT; ASPAT; Kreatynina; Żelazo + Ferrytyna
2) Homocysteina; insulina; kwas moczowy; ; dhea; ft3; f4;Kortyzol (choć lepiej za śliny dobowy); D3
3) Prolaktyna; Estradiol; Testosteron Wolny; Testosteron Calkowity
1 - dość ważne, raz na rok warto zbadać lub jeśli nigdy tego nie robiłeś
2 - mile widziane choć niekoniecnie
3 - jeśli masz nadmiar hajsu

Niestety jeśli
@NoKappaSoldier73: nie ma jakiegokolwiek sensu. Z jakiego powodu? Po pierwsze działanie jest marginalne, dodatkowo również i do termogenezy następuje adaptacja metaboliczna i po chwili te kilka kcal/dzień przestanie mieć znaczenie. Po prostu za małe efekty do kosztów. Bardziej pomagają mniej legalne substancje działające głównie na zasadzie podniesienia tętna i ciśnienia jednak również nie widzę sensu ich przyjmowania bez treningu.
@NoKappaSoldier73: jasne, nawet spacery są skuteczne; jeśli przytrzymasz dietę i sobie zrobisz progresję spacerową np. 5 -> 7 -> 10 -> 12 -> 15 tysięcy kroków dziennie zwiększanych co tydzień a do tego zrobiły co 2-3 dni jakiś nawet 15 minutowy interwał biegowy to mogła by być to fajna sprawa bez dużej ilości włożonego wysiłku i czasu. Jeżeli komuś zależy na samym schudnięciu to nie konieczne jest potrzebne katowanie się na
@Kasahara: To jeszcze dwa pytania ;)
1.Czy łączenie dużej ilości dwóch makro (ww+t) przy nadwyżce kcal, może przyczyniać się do większego zalania fatem? I nie chodzi mi o słodycze, tylko o posiłki np: karkówka 150g+ worek kaszy (ogólnie tłuste mięsa +węgle).
2. Budowanie masy i siły- jest jakiś minimalny poziom węgli, które trzeba dostarczyć organizmowi, żeby wszystko działało ok? :) Dla mnie idealna ilość węgli w ciągu dnia wynosi ok 200-250g,
@bro_: nadwyżka to nadwyżka, jedynie czego nie polecałbym łączyć to tłuszczy nasyconych w węglowodanami, aby nie upośledzać wrażliwości insulinowej, przy dużej ilości węgli lepiej dać jednonienasycone

Cięzko powiedzieć o optymalnej ilości węgli, ale z pewnością minimalna to koło 100, jeśli masz 200-250 to z pewnością będzie szło na początek