Wpis z mikrobloga

@WielkiNos: W ogóle prawo jest chore pod tym względem. Znałem typa co była żona wystąpiła o alimenty 3 lata po rozwodzie jak już była z nowym frajerem XD Prawo chyba pozwala nawet do 5 lat po
  • Odpowiedz
  • 6
Znałem typa co była żona wystąpiła o alimenty 3 lata po rozwodzie jak już była z nowym frajerem XD


@onepnch jak jego wina to może. Tu facet pisze, że wina była obopólna.
  • Odpowiedz
@WielkiNos:

Otóż małżonek, który nie został uznany za wyłącznie winnego rozkładu pożycia może żądać alimentów, jeżeli znajduje się w niedostatku. W takim przypadku zakres świadczeń powinien odpowiadać usprawiedliwionym potrzebom małżonka uprawnionego oraz możliwościom zarobkowym i majątkowym zobowiązanego.
  • Odpowiedz
  • 42
@WielkiNos: Prawo mówi tak: małżonek który nie jest wyłącznie winnym i jest w niedostatku może żądać przez 5 lat zaspokajania jego usprawiedliwionych potrzeb, chyba, że przed końcem tego okresu wejdzie w nowy zwiazek małżeński. To oznacza, że jeżeli sąd uznaje wine obojga to jeden z nich jeżeli jest w niedostatku może zażądać alimentów przez 5 lat. Przed tym ratuje tylko orzeczenie uznające drugiego małżonka za wyłącznie winnego lub brak orzekania
  • Odpowiedz
  • 703
@WielkiNos: 8k? Może chłop z żoną się umówił że on skupia się na karierze i firmie, a ona siedzi w domu i nie pracuje - w takich wypadkach sądy dają współmałżonkom wyrównanie. Ciężko komentować bez kontekstu.
  • Odpowiedz
Może chłop z żoną się umówił że on skupia się na karierze i firmie, a ona siedzi w domu i nie pracuje - w takich wypadkach sądy dają współmałżonkom wyrównanie


@StdPtr: a jak ty się ze mną umówisz, że dam ci 100k a ty postawisz w ruletce na czerwone i nie wejdzie- to rozumiem że masz mi płacić do końca życia? W jakim wszechświecie to umówienie się byłoby jakimkolwiek usprawiedliwieniem
  • Odpowiedz
@WielkiNos: Miałem kiedyś sąsiadkę, która też płaciła alimenty na ex męża i klęła na sądy i prawo, ale tak to niestety wygląda.

Mnie zastanawia jedno, czy osoby, które biorą ślub naprawdę nie sprawdzają co wiąże się z zawarciem ślubu i ewentualnych konsekwencji przy rozwodzie? Nie chodzą po porady do prawnika czy jak?
To nie jest jakaś tajemna wiedza, która jest dostępna dla nielicznych. Warto pójść do prawnika, zapłacić 200 zł
  • Odpowiedz
@WielkiNos no tylko popatrz na to z drugiej strony. Nie oszukujmy się wartość kobiety to przede wszystkim młodość. Ona po 30 będzie miała trudno znaleźć wartościowego faceta a tak może kasę przeznaczyć na rozwód znalezienie innej pracy itp
  • Odpowiedz