Wpis z mikrobloga

Mirki, pewnie często spotykany problem. Ktoś w #pracbaza podkrada mi mleko. Mamy lodówkę w kuchni, często przynoszę sobie kilka butelek i wypijam jedną dziennie (płatki + białko). W kuchni jest też ekspres i sporo osób przychodzi na kawę. Niejednokrotnie spotkałem się z sytuacją, że zostawiłem zaplombowaną butelkę (wieczko pod zakrętką - mleko z biedry) podpisaną na zakrętce "krl prywatne". I pomimo takich "zabezpieczeń" potrafiłem w kolejny dzień wyjąć butelkę z 2/3 zawartości.
Dawno temu po malowaniu ścian został mi grunt akrylowy, wygląda jak mleko. Pytanie do mirki into #medycyna co się może stać jak to ktoś wypije? Pytanie do mirki into #prawo co się może stać jak ktoś się zatruje moim, podpisanym jako prywatny gruntem z butelki po mleku?
#janusze #zlodzieje
  • 179
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piwuch: potrzebujesz podstawy prawnej, żeby nie dodawać trującego środka do mleka, które wstawiasz do lodówki? W większości zakładów nie wolno nawet trzymać środków niespożywczych w butelkach po artykułach spożywczych.
  • Odpowiedz
W większości zakładów nie wolno nawet trzymać środków niespożywczych w butelkach po artykułach spożywczych.


@Piotru: no i to jest jakiś argument. Tak potrzebuję podstawy prawnej. W dupie mam czy poumierają.
  • Odpowiedz
@piwuch Jeszcze mi się przypomniało; Możesz dodać do mleka 1-2 opakowania płynu do paznokci Paluszek. Płyn ma zapobiegać obgryzaniu i zapewniam Cię że na Twoje mleko już nigdy nawet nie spojrzą.
  • Odpowiedz
to się pracodawca wkurzy, gdy pół działu będzie cały dzień w toalecie siedzieć ( ͡º ͜ʖ͡º)


@zeusAmadeusz:
Jego wina, że najpierw pozatrudniał takich januszów xD. Mleko mamy po 2 zł za litra a i tak ktoś musi #!$%@?ć. Witamy w PL.
  • Odpowiedz
  • 15
@Toniezarzutka kup mleko z kwasami Omega 3. ktos wpaadl na wspanialy pomysl dodania do mleka tranu. wali ryba, ze hej. kiedys przez pomylke takie kupilem i kawa niezbyt z nim smakuje. pozniej mozesz do tej butelki wlewac normalne. pokojowo, a byc moze poskutkuje.
  • Odpowiedz