Wpis z mikrobloga

  • 2017
Jest ledwie po ósmej, a już Mirko mi podniosło ciśnienie. #!$%@? mnie to, że z dawania kasy na #wosp robi się obowiązek i ocenia się innych przez pryzmat tego czy dali do puszki czy nie. Jakoś jest mnóstwo innych akcji charytatywnych ale tylko wokół tej jednej kręci się ta karuzela #!$%@?. I jeszcze te rakowe obrazki o tym że jak nie wrzuciłeś to podpisz deklarację że nie chcesz być leczony kupionym przez nich sprzętem. Jasne, to ja się dorzucę. Jak nie płaciłeś na fundację zajmującą się hospicjami, to zdychaj bez opieki! Jak nie płaciłeś na fundację brata Alberta, a na skutek nieprzewidzianego zrządzenia losu stracisz wszystko, to nie przychodź po zupę! Jak nie wysłałeś smsa fundacji Polsat, a twoje dziecko wymaga rehabilitacji na którą cię nie stać, to nie waż się zwrócić do nich po pomoc! A jak nie płaciłeś na domy dziecka i umrzesz, to niech twoje dziecko żyje na ulicy! I w ogóle płać na wszystkie akcje i zbiórki, bo jak nie zapłacisz a później skorzystasz to będzie czekać na ciebie miejsce w piekle między Hitlerem i Kim Jong Ilem. Ludzie, do cholery jasnej, będę chciał to dam, nie będę chciał to nie dam, ja wam do portfela nie zaglądam, wasze pieniądze, macie prawo robić z nimi co chcecie i nikomu nic do tego. Jest wiele szczytnych celów wartych wsparcia, wośp nie jest jedyny. Każdy pomaga jak chce. A jak nie chce, to ma do tego pełne prawo, bo wrzucanie do puszek Owsiaka nie jest niczym obowiązkiem! Zrozumcie to wreszcie! Chcecie zachęcić ludzi którzy nie dają? To zachęcajcie! A nie róbcie z nich obywateli drugiej kategorii, bo o ile wcześniej mogli się wahać, to teraz na pewno nie dadzą pieniędzy bo ich #!$%@?ście, a naklejka w kształcie serca będzie im się kojarzyć z bandą narcystycznych krzykaczy zamiast ze szczytnym celem. Tyle z mojej strony, polecam i pozdrawiam.
#oswiadczenie #owsiak #podludzie #bekazpodludzi #przemysleniazdupy
  • 216
  • Odpowiedz
I jeszcze te rakowe obrazki o tym że jak nie wrzuciłeś to podpisz deklarację że nie chcesz być leczony kupionym przez nich sprzętem. Jasne, to ja się dorzucę. Jak nie płaciłeś na fundację zajmującą się hospicjami, to zdychaj bez opieki!


@humpf: Fajne zdanie. Wiele osób na wykopie nie rozumie idei dobroczynności, która z definicji nie rozróżnia czy głosowałeś na PO czy na PiS, czy lubisz WOŚP czy może jak Matka
  • Odpowiedz
@humpf: Troche robisz #!$%@?ę z logiki. Ludzie o których piszesz nie są zbyt natarczywi, ja przynajmniej się nei spotkałem natomiast jest to odpowiedź na prawackie szambo, które się wylewa od jakichś dwóch lat krytykujących Owsiaka bez argumentów w rękach. Coś wrzucić na jakąś stronę typu niezlomni.com, że Owsiak ukradł a w ogóle to ma dwa samochody i dom XDD Nieważne czy prawda czy nie, ukradł #!$%@?, nic na dzieci nie
  • Odpowiedz
Te 20-30 milionów z WOŚPu nie robi ŻADNEJ różnicy, a jestem w 100% pewien, że gdyby nie WOŚP to potrzebny sprzęt i tak wylądowałby na oddziałach jeżeli jest naprawdę potrzebny.


@wjtk123: Nie 20-30 tylko zazwyczaj ponad 50. Za drugą częśc zdania to chyba się z choinki urwałeś i nie leczyłeś się nigdy w Polsce. Gdyby sprzęt był potrzebny to by kupili, no ja #!$%@? XDD
  • Odpowiedz
@Dziki_Bigos: przeciez nawet w tym drugim linku typ napisal:

Jeśli nie chcecie pomagać - wasza sprawa, ale musicie się tym chwalić? To wasz wybór i nikogo to nie obchodzi.


Serio wam cisnienie podnosi jakis jelen wypowiadajacy sie na wykopie? W dodatku te akcje zebyscie ze sprzetu nie korzystali jak nie popieracie. Panowie wam filtr antyidiotowy wysiadl? Serio juz nie potraficie oddzielic ziarna od plew.
Poza tym pytalem jasno, gdzie jest
  • Odpowiedz
@Pablo_Escobar: to nie jest "#!$%@?" tylko jak widzę w pierwszym zdaniu totalną bzdurę, która nie ma nic wspólnego z prawdą to dalej po prostu nie czytam.
Internet to szambo, nie oszukujmy się. Byle gimnazjalista może tu #!$%@?ć o "przekrętach Owsiaka", może być politycznym i ekonomicznym ekspertem. Dlatego jedno zdanie wystarcza. Później przeczytałem resztę i wszystko się potwierdziło:

A jak nie płaciłeś na domy dziecka i umrzesz, to niech twoje dziecko
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: No wyobraź sobie, że zakupy z WOŚPu to tylko mikroskopijny ułamek sprzętu medycznego który kupowany jest dla polskich szpitali. Jeżeli coś byłoby naprawdę potrzebne to zostałoby to kupione, bo są na to pieniądze. Z tego powodu twierdzenie, że ,,nie dawałes to nie lecz się tym sprzętem" jest z dupy wzięte, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że na miejscu sprzętu wośpowego byłby sprzęt kupiony z budżetu
  • Odpowiedz
@humpf: Trzymaj się Mirku. Mam dokładnie te same odczucia. Znam osoby co wrzucą złotóweczkę (bo więcej to po co) do puszki i potem chodzą z tym serduszkiem aż nie odpadnie. Pomaganie jest dobre, ale w pomaganiu głównym celem jest właśnie ta pomoc innej osobie, a nie przynależność do jakiegoś "klubu".

Ja nie czuję potrzeby oceniać ludzi, którzy np. nie wpłacają pieniędzy na fundację Budzik, którą sam często wspieram. Oddaję też krew co jakiś czas i nie mam problemu z tym, że mogła uratować życie osobie, która nigdy krwi nie oddała.

W WOŚP drażni mnie to rajcowanie się w mediach cały dzień. Polacy pomagają cały rok, jeśli u mnie w pracy jest organizowana jakaś akcja wspólnie ze szlachetną paczką, czy też zbierają na leczenie konkretnej osoby to masa osób przyjdzie, wrzuci te pieniądze do puszki, weźmie jakieś ciasto, bo zawsze przywożą i wraca do pracy. Nie ma potrzeby latania z biegunką po scenie cały dzień "Hurr durr pomagamy, dajemy pieniążki
  • Odpowiedz
No wyobraź sobie, że zakupy z WOŚPu to tylko mikroskopijny ułamek sprzętu medycznego który kupowany jest dla polskich szpitali.


@wjtk123: Co ty nie powiesz xD

Jeżeli coś byłoby naprawdę potrzebne to zostałoby to kupione, bo są na to pieniądze.


@wjtk123: Nie wiem jak mam na to odpowiedzieć, to jest tak oderwane od rzeczywistości, że nie sądziłem, iż żyją ludzie z taką opinią jak ty. Nie wiem ile masz
  • Odpowiedz
@nie_jem_grzybow: kilka lat temu odchodziłem od kasy, miałem kieszenie pełne grosiwa i zobaczyłem puszkę. Czytam w czym i komu pomogę, ale z czytania wyrwała mnie lafirynda z puszką WOŚP. No to ślepo dałem na jakieś chore na oś dziecko, spytałem, czemu odbiera dziecku kasę na leczenie, skoro może stanąć pod sklepem albo kilka metrów od tamtej puszki i poszedłem. To jest równie etyczne jak dzisiejsza zbiórka Caritasu Duszpasterstwa Wojska Polskiego,
  • Odpowiedz
@humpf: Z jednej strony masz rację i rozumiem punkt widzenia, ale z drugiej wydaje mi się, że trochę mylnie identyfikujesz "adresatów" tych memow, oświadczeń, itd. Niestety tak to już w tym kraju się podziało, że dla wielu funkcjonuje zasada "kto nie z nami, ten przeciw nam" i ludzie, którzy po prostu nie dają na WOŚP i nie dorabiaja do tego ideologii są "ofiarami" wszystkich tych oszołomów, którzy w dawaniu na
  • Odpowiedz