Wpis z mikrobloga

  • 2017
Jest ledwie po ósmej, a już Mirko mi podniosło ciśnienie. #!$%@? mnie to, że z dawania kasy na #wosp robi się obowiązek i ocenia się innych przez pryzmat tego czy dali do puszki czy nie. Jakoś jest mnóstwo innych akcji charytatywnych ale tylko wokół tej jednej kręci się ta karuzela #!$%@?. I jeszcze te rakowe obrazki o tym że jak nie wrzuciłeś to podpisz deklarację że nie chcesz być leczony kupionym przez nich sprzętem. Jasne, to ja się dorzucę. Jak nie płaciłeś na fundację zajmującą się hospicjami, to zdychaj bez opieki! Jak nie płaciłeś na fundację brata Alberta, a na skutek nieprzewidzianego zrządzenia losu stracisz wszystko, to nie przychodź po zupę! Jak nie wysłałeś smsa fundacji Polsat, a twoje dziecko wymaga rehabilitacji na którą cię nie stać, to nie waż się zwrócić do nich po pomoc! A jak nie płaciłeś na domy dziecka i umrzesz, to niech twoje dziecko żyje na ulicy! I w ogóle płać na wszystkie akcje i zbiórki, bo jak nie zapłacisz a później skorzystasz to będzie czekać na ciebie miejsce w piekle między Hitlerem i Kim Jong Ilem. Ludzie, do cholery jasnej, będę chciał to dam, nie będę chciał to nie dam, ja wam do portfela nie zaglądam, wasze pieniądze, macie prawo robić z nimi co chcecie i nikomu nic do tego. Jest wiele szczytnych celów wartych wsparcia, wośp nie jest jedyny. Każdy pomaga jak chce. A jak nie chce, to ma do tego pełne prawo, bo wrzucanie do puszek Owsiaka nie jest niczym obowiązkiem! Zrozumcie to wreszcie! Chcecie zachęcić ludzi którzy nie dają? To zachęcajcie! A nie róbcie z nich obywateli drugiej kategorii, bo o ile wcześniej mogli się wahać, to teraz na pewno nie dadzą pieniędzy bo ich #!$%@?ście, a naklejka w kształcie serca będzie im się kojarzyć z bandą narcystycznych krzykaczy zamiast ze szczytnym celem. Tyle z mojej strony, polecam i pozdrawiam.
#oswiadczenie #owsiak #podludzie #bekazpodludzi #przemysleniazdupy
  • 216
  • Odpowiedz
@humpf: Ale smutno się robi czytając komentarze. OP nie neguje tego, że powinno się pomagać. On mówi tylko o tym, że wośp nie ma monopolu na pomaganie, więc nie wrzucając pieniędzy do tej przysłowiowej puszki nie jesteś od razu złym człowiekiem, bo możesz pomagać w inny sposób.
A że OP podobno błędnie wychodzi z założenia, że atakowane są tylko osoby które atakują wośp? Według mnie jest w tym trochę racji, bo
  • Odpowiedz
jak nie wrzuciłeś to podpisz deklarację że nie chcesz być leczony kupionym przez nich sprzętem


@humpf: Jak nie płaciłeś to nic, nie ma takiego obowiązku. Ale jak nienawidzisz Owsiaka, uważasz go za złodzieja, bandytę, wolontariuszy za lewackie marionetki i twierdzisz, że on tylko te pieniądze kradnie o czym krzyczysz co roku od 1 stycznia to faktycznie powinno sie Cie wpisać na liste osób których się tymi sprzętami nie leczy.
  • Odpowiedz
#!$%@? mnie to, że z dawania kasy na #wosp robi się obowiązek i ocenia się innych przez pryzmat tego czy dali do puszki czy nie.


@humpf: dalej nawet nie czytam xD

z takim syndromem oblężonej twierdzy to nie wiem czy nawet psycholog ci pomoże kolego.
  • Odpowiedz
A że OP podobno błędnie wychodzi z założenia, że atakowane są tylko osoby które atakują wośp?

Trochę pokręciłem. Chodziło mi o to, że OP słusznie zauważył, że atakowane są nie tylko osoby, które atakują wośp, ale również te, które wybierają inną formę pomocy.
  • Odpowiedz
@humpf: Widzisz nie dajesz ludziom pomagać innym xD Ja nigdy na WOŚP nie daję, ale gdy są zbiórki jedzenia w sklepach to zawsze coś kupię. Zdecydowanie wolę taką formę pomocy :) Pozdrawiam i miłego dnia życzę :)
  • Odpowiedz
@GiuseppeCalabrese: powiem Ci w zaufaniu, że najlepiej wpłacić na fundację Tomasza Lisa mającą za działalność statutową wspierać Tomasza Lisa. Nawet jak Tomasz Lis coś przekręci, to tylko przełoży z kieszeni "wpływy z działalności statutowej" do "wynagrodzenie za zarządzanie fundacją". Bo póki co jego fundacja zyskała tylko z 1% przekazywanego automatycznie przez używajacych rozpowszechniany przez niego program do wypełniania pitów.
A to, że dziecko dostanie z mojej kasy pieluchy to nawet lepiej,
  • Odpowiedz
@MamaIKillTheMan: Robisz #!$%@?ę z logiki. Polska wydaje corocznie miliardy na służbę zdrowia, w tym wiele milionów na zakupy sprzętu. Te 20-30 milionów z WOŚPu nie robi ŻADNEJ różnicy, a jestem w 100% pewien, że gdyby nie WOŚP to potrzebny sprzęt i tak wylądowałby na oddziałach jeżeli jest naprawdę potrzebny.
  • Odpowiedz
@humpf: Zgadzam się że te obrazki są rakowe i szkodzą WOŚPowi. Po to jest ta piękna inicjatywa żeby ludziom pomagać, a nie ich dzielić i zostawiać. Mnie również #!$%@? jak jakieś trolle ujmują jakiejkolwiek akcji pomocy, przez swoje urojenia.

#!$%@? mnie to, że z dawania kasy na #wosp robi się obowiązek i ocenia się innych przez pryzmat tego czy dali do puszki czy nie. Jakoś jest mnóstwo innych akcji charytatywnych ale
  • Odpowiedz