Wpis z mikrobloga

Podsumowanie VIII edycji #rowerowyrownik

Mimo początkowych niepokojów, że milion kilometrów to za dużo, udało się nam zakończyć zabawę rozpoczętą 10 lutego 2016, czyli zajęło nam to 290 dni ze średnią około 3440km dziennie. Ogólnie cała edycja typu "naj", bo najdłuższa, najlepsza średnia, najwięcej uczestników. Pojawiły się (lub nabrały tempa) zbiórki miejskie jak #rowerowykrakow, #rowerowawarszawa, #rowerowetrojmiasto, #rowerowywroclaw etc. Świetnie, że ludziska się organizują, bo mnóstwo radości z jazdy, to jazda z innymi, równie zakręconymi ludźmi. Oby było tego tylko więcej. 5 czerwca 2016 pokonaliśmy najdłuższy dystans jednego dnia 11 100km. Dobry wynik, a (przynajmniej dla mnie) zadziwiające, że to w czerwcu, a nie gdzieś na wakacjach.

Uprasza się o dodawanie do nowej edycji tylko dystansów przejechanych po jej rozpoczęciu.
Jak ktoś doda stary też nic się nie stanie, "nikt" tego sprawdzał nie będzie, ale tak będzie łatwiej, aby uniknąć zgrzytów i nieprzyjemności.

Pierwsza dziesiątka poniżej, pełną listę rowerowych świrów można zobaczyć tutaj.

1. @metaxy - 27 096km
2. @impa - 21 736km
3. @Mortal84 - 20 588km
4. @Kuchasz 16 801km
5. @byczys - 15 164km
6. @fixie - 14 189km
7. @masash - 14 171km
8. @Kejcia26 - 13 839km
9. @tytyrytek - 13 795km
10. @oskar1100 - 13 789km

oraz TOP5 #rozowepaski:

1. @Kejcia26 - 13 839km
2. @wspodnicynamtb - 9 605km
3. @Ilana - 8 177km
4. @faramka - 6760km
5. @negrobella - 6 109km.

Gratulacje! Gratulacje również tym wszystkim, którzy brali udział w zabawie. Szczególne gratulacje należą się chyba @Kejcia26, bo potrafiła wskoczyć do pierwszej dziesiątki wyprzedzając wielu chłopaków. A zrobiła to chodząc do pracy i nie na #szosa wykręcając już w tym roku ponad 15 tys. km. Da się? Da się... Brawo! Ogólnie w "rywalizacji" wzięły udział 1103 osoby i pozostaje mieć nadzieję, że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej owocna, jeszcze tłumniejsza, bo i dystans do przejechania ciut dłuższy. Zgodnie z wolą ludu pracującego (i nie tylko) wygrała propozycja @tony_rogalik (18.97%), czyli suma długości równików planet Układu Słonecznego = 1 248 902km (po korekcie zgłoszonej przez @Szaber - danke). Mamy więc 25% dłuższy dystans niż w tej edycji, ale zaczynamy trochę wcześniej, więc zachowując podobne tempo skończymy też przed końcem 2017 roku. Całkiem możliwe, że jeszcze wcześniej, bo liczymy na udział większej liczby Wykopków. @Adammik uprasza się o ustawienie nowej IX edycji.

Całkiem ciekawa propozycja @kasiknocheinmal z jazdą wzdłuż Wisły zostanie pewnie wprowadzona (jak lud będzie chciał) w kolejnej edycji, żeby był czas się tym zająć na spokojnie. Jest propozycja zabawy z podjazdami, ale to trzeba też z @Adammik dopracować.

Postaram się na dniach stworzyć listę osób biorących udział w VIII edycji i podeślę ją @Moderacja do nadania odznaczeń tym, którzy jeszcze ich nie mają.

#rower #rrtech #szosa
metaxy - Podsumowanie VIII edycji #rowerowyrownik

Mimo początkowych niepokojów, że...

źródło: comment_JCuUTjtjP3qr5cCuiG6IuuXPx14eyxJ1.jpg

Pobierz
  • 60
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@byczys czy ten skrypt działa na androida? Ja nie wstawiam moich przebiegów od dwóch edycji bo często zanim policzylem na telefonie wynik to ktoś właśnie mnie wyprzedzał więc liczenie od nowa, cholera mnie od tego brała.
  • Odpowiedz
Zawsze mnie ciekawilo, jak to w sumie dziala? Wiem, ze wszyscy razem macie za cel przejechanie okreslonego dystansu ale technicznie jak to dziala? Jest jakis program? Albo moze jakis poradnik czy cos ktos ma? :/
  • Odpowiedz
@SmokeProspector: A jak to pcha do jeżdżenia to nawet sobie nie wyobrażałem :D Jak widzisz że ktoś jest x km przed tobą, to aż sie chce wyjść na rower żeby w tabeli podskoczyć, niektórzy jak np. ja potrzebują takiego impulsu, jakiejś rywalizacji żeby jeździć. Przed odkryciem statystyk też jeździłem, ale jak mi sie czasami nie chciało to nie poszedłem a teraz widze że ktoś jest pare km przede mną to
  • Odpowiedz
@Limon2g ja pol roku temu kupilem nowy rower, pierwszy od 6 lat w sumie ale w tym sezonie cienko, moze ze 400 km zrobilem, ale od jakiegos czasu znowu czuje głód, chcr znowu nabijac kilometry, ta tabele i ogolnie cala akcja na pewno mi w tym pomoze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@tosyu chodzi mi o to że w danym dniu przyjeżdżasz np min 5km i masz odfajkowany jako zaliczony. Jeśli cała akcja trwa np 300 dni i każdego dnia jesteś na rowerze to masz 100% obecność. Stravy używam akurat.
  • Odpowiedz
chodzi mi o to że w danym dniu przyjeżdżasz


@syrena_elektro: Ludzie wrzucają kilka dystansów na raz np. z tygodnia: 20 - 20 - 10 - 5 - 10 - 20 - 10. I na tej podstawie nie wiesz, czy to było 7 osobnych dni, czy np. 3 razy do pracy i powrót + jedna dodatkowa wycieczka, a pozostałe 3 dni bez jazdy. Nie idzie zrobić.
  • Odpowiedz