Wpis z mikrobloga

Podsumowanie VIII edycji #rowerowyrownik

Mimo początkowych niepokojów, że milion kilometrów to za dużo, udało się nam zakończyć zabawę rozpoczętą 10 lutego 2016, czyli zajęło nam to 290 dni ze średnią około 3440km dziennie. Ogólnie cała edycja typu "naj", bo najdłuższa, najlepsza średnia, najwięcej uczestników. Pojawiły się (lub nabrały tempa) zbiórki miejskie jak #rowerowykrakow, #rowerowawarszawa, #rowerowetrojmiasto, #rowerowywroclaw etc. Świetnie, że ludziska się organizują, bo mnóstwo radości z jazdy, to jazda z innymi, równie zakręconymi ludźmi. Oby było tego tylko więcej. 5 czerwca 2016 pokonaliśmy najdłuższy dystans jednego dnia 11 100km. Dobry wynik, a (przynajmniej dla mnie) zadziwiające, że to w czerwcu, a nie gdzieś na wakacjach.

Uprasza się o dodawanie do nowej edycji tylko dystansów przejechanych po jej rozpoczęciu.
Jak ktoś doda stary też nic się nie stanie, "nikt" tego sprawdzał nie będzie, ale tak będzie łatwiej, aby uniknąć zgrzytów i nieprzyjemności.

Pierwsza dziesiątka poniżej, pełną listę rowerowych świrów można zobaczyć tutaj.

1. @metaxy - 27 096km
2. @impa - 21 736km
3. @Mortal84 - 20 588km
4. @Kuchasz 16 801km
5. @byczys - 15 164km
6. @fixie - 14 189km
7. @masash - 14 171km
8. @Kejcia26 - 13 839km
9. @tytyrytek - 13 795km
10. @oskar1100 - 13 789km

oraz TOP5 #rozowepaski:

1. @Kejcia26 - 13 839km
2. @wspodnicynamtb - 9 605km
3. @Ilana - 8 177km
4. @faramka - 6760km
5. @negrobella - 6 109km.

Gratulacje! Gratulacje również tym wszystkim, którzy brali udział w zabawie. Szczególne gratulacje należą się chyba @Kejcia26, bo potrafiła wskoczyć do pierwszej dziesiątki wyprzedzając wielu chłopaków. A zrobiła to chodząc do pracy i nie na #szosa wykręcając już w tym roku ponad 15 tys. km. Da się? Da się... Brawo! Ogólnie w "rywalizacji" wzięły udział 1103 osoby i pozostaje mieć nadzieję, że kolejna edycja będzie jeszcze bardziej owocna, jeszcze tłumniejsza, bo i dystans do przejechania ciut dłuższy. Zgodnie z wolą ludu pracującego (i nie tylko) wygrała propozycja @tony_rogalik (18.97%), czyli suma długości równików planet Układu Słonecznego = 1 248 902km (po korekcie zgłoszonej przez @Szaber - danke). Mamy więc 25% dłuższy dystans niż w tej edycji, ale zaczynamy trochę wcześniej, więc zachowując podobne tempo skończymy też przed końcem 2017 roku. Całkiem możliwe, że jeszcze wcześniej, bo liczymy na udział większej liczby Wykopków. @Adammik uprasza się o ustawienie nowej IX edycji.

Całkiem ciekawa propozycja @kasiknocheinmal z jazdą wzdłuż Wisły zostanie pewnie wprowadzona (jak lud będzie chciał) w kolejnej edycji, żeby był czas się tym zająć na spokojnie. Jest propozycja zabawy z podjazdami, ale to trzeba też z @Adammik dopracować.

Postaram się na dniach stworzyć listę osób biorących udział w VIII edycji i podeślę ją @Moderacja do nadania odznaczeń tym, którzy jeszcze ich nie mają.

#rower #rrtech #szosa
Pobierz metaxy - Podsumowanie VIII edycji #rowerowyrownik

Mimo początkowych niepokojów, że...
źródło: comment_JCuUTjtjP3qr5cCuiG6IuuXPx14eyxJ1.jpg
  • 60
Jak ktoś doda stary też nic się nie stanie


@metaxy: Czyli można dodawać miesięcznie? To jest opcja, bo w tym roku mam 4,5k a na równiku 2,2k km. Po prostu jak mam na Stravie z automatu to na Wykop już się nie chce dodawać. Udokumentuje zrzutem ze Stravy i tyle.
Dobra kumam, jak nikt nie sprawdza i opiera się to na uczciwości to co za różnica tydzień/miesiąc?


@skwarek2: Chyba taka, żeby ktoś nie wyskoczył jak Filip z konopi i nagle przeskoczył o 10 pozycji w klasyfikacji. Nie ja to wymyślilem.
@metaxy: Świetne podsumowanie. Dzięki wszystkim za wspólną zabawę i do zobaczenia w kolejnej!

@Kuchasz: Muszę się kiedyś z Tobą przejechać, bo dobry zawodnik, a jakoś nie było okazji.


@metaxy: A ja już z kolegą parę razy kręciłem i mogę potwierdzić. Na razie trochę nieśmiało jeździ po swojej okolicy, ale myślę, że w przyszłym roku spokojnie może z nami śmignąć do Warszawy :) Gdyby tylko chciał.

5 czerwca 2016 pokonaliśmy